Skocz do zawartości

Wzmacniacz + dvd + tv (HDMI vs Coaxial)


Michal D

Recommended Posts

Właśnie kupiłem wzmacniacz Harman Cardon Citation Amp i mam pewną zagwozdkę. Łączę ten amp ze starym dvd Philipsa (jako cd audio player) i telewizorem (Philips 65OLED804). Z telewizorem przez HDMI natomiast DVD staram się połączyć cyfrowo przez coaxiala. Myślę że w tym dvd jest słaby przetwornik CA i będzie lepiej gdy zajmie się tym CA we wzmacniaczu. Aby takie połączenie dvd->amp zadziałało muszę odpiąć kabel HDMI ze wzmacniacza albo wyłączyć tv z sieci. Wtedy amp przełącza automatycznie input z HDMI na coaxial i dvd zaczyna grać. W instrukcji wzmacniacza pisze że HDMI ma pierwszeństwo nad coaxialem więc takie zachowanie jest zrozumiałe. No niestety trochę kicha z tym jest. Dziwi mnie że wzmacniacz cały czas "widzi" to aktywne HDMI nawet gdy telewizor jest wyłączony (przyciskiem). W tv próbowałem zmienić wyjście audio z powrotem na głośniki telewizora, wyłączyć EasyLink - nic nie pomaga i wzmacniacz cały czas widzi ten sygnał po HDMI z tv. Czy ktoś może miał podobny problem? Od strony tv szukałem w necie jakby tu deaktywować jedno złącze HDMI ale nic nie znalazłem. Ze strony wzmacniacza, instrukcją bardzo skąpą i nic nie ma na ten temat.
Oczywiście w ostateczności zostaje mi połączenie analogowe przez RCA ale gdyby się dało to chciałbym tego uniknąć,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...