Skocz do zawartości

Zestaw za 2k czy jest sens?


Okocz

Recommended Posts

Witam. 

Od jakiegoś czasu szukałem dla siebie jakiegoś amplitunera z zestawem 5.0 lub 5.1. Po kilku tygodniach spędzonych na tym forum powoli pomysł ewoluował na amplituner stereo, aż w końcu ostatecznie zdecydowałem się na wzmacniacz stereo i głośniki :).

Obecnie mam zestaw złożony ze starej wysłużonej Yamahy RX-V640RDS i głośników 5.0 Koda AV702. 

Jako, że chwilowo mieszkam w kawalerce zestaw stopniał do samej Yamahy i dwóch monitorów Kody. 

Przeprowadzam się za niedługo na większe mieszkanie i chciałbym tam wstawić coś nowego. 

Więc ruszamy:

Budżet to 2000zł. Moje pytanie to jak rozłożyć te pieniądze? Np 800zł wzmacniacz, 1000zł kolumny i 200zł kable? (tak, dzięki literaturze tego forum pamiętam o kablach :D). A może do sygnału z TV i Transmitera potrzebny jeszcze DAC?

Nie mam problemu z, a nawet preferuję sprzęt używany. Pytanie na jakie modele zwracać uwagę? Zwykle preferowałem Yamahe i Denona (oraz Nad z sentymentu do mojego starego wzmacniacza estradowego:D). Ale rozważę każdą markę. (Nawet Onkyo choć moim dwóm znajomym zepsuły się po najwyżej dwóch latach).

Zestaw będzie w pokoju 30m2. Ale muzyki nie słucham nie wiadomo jak głośno więc moc liczy się najmniej. Podział ok. 50% tv /50% muzyka. Do tego z czasem dojdzie konsola.

Muzyki słuchamy głownie ze Spotify poprzez transmiter bluetooth firmy Renkforce(z Conrada) podłączony światłowodem. Więc skoro wzmacniacz nie będzie miał funkcji sieciowych to ten transmiter pozostanie jako źródło dźwięku. Sygnał tv też teraz leci światłowodem. 

Co do kolumn to najlepiej nie za duże by się nie rzucały w oczy :) (wymóg żony) 

To jak? Czy zestaw za 2k ma sens? Pomóżcie, bo żona chce za tą kwotę kupić soundbara :(.

Edytowano przez Okocz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Okocz napisał:

To jak? Czy zestaw za 2k ma sens? Pomóżcie, bo żona chce za tą kwotę kupić soundbara :(.

Z mojej strony to.... jesli nie boisz sie używek to atakowałbym na Twoim miejscu jakis tani wzmacniacz i kolumny. Nie znam soundbara który byłby lepszy od takiego rozwiązania. Mozna jeszcze pokusić sie o zestawy aktywne.

3 godziny temu, Okocz napisał:

Budżet to 2000zł. Moje pytanie to jak rozłożyć te pieniądze? Np 800zł wzmacniacz, 1000zł kolumny i 200zł kable?

Na pewno nie 200zł na kable w tym wypadku. I tak juz masz mocno ograniczony budżet! Jak najwiecej na kolumny bo wzmacniaczyk mozna uzywany bardzo tanio wyrwać.

Ps: czesto do takich tanich polaczen polecany jest smsl q5pro. Tu u nas na wyspach ostatnio pojawił sie używany za £30 to jest niecałe 150zł!!!!! Można??...   no można!!! Reszta na kolumny! Na kable jak najmniej. Celuj w zaleznosci od długości 1.5mm² do 2.5mm² z miedzi beztlenowej z rolki. Powinieneś sie zmieścić w przedziale 20-50zł.

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedzi.

Budżet niestety nie jest rozwojowy ( przynajmniej na najbliższe 5 lat). Umówiliśmy się z żoną na 2000 i tyle muszę wydać. Niestety przy przeprowadzce i remontach budżet nie jest z gumy :(.

Wymagania na szczęście nie są duże. Ma grać lepiej niż głośniki z TV i lepiej niż Soundbar Yamaha YAS-209 (taki upatrzyła żona). Wiem, że na tym forum ludzie mają sprzęty po 5k, 6k i więcej, ale może znajdzie się i coś dla mnie? :D

Czy porządne monitory do tej yamahy załatwią sprawę, czy biorąc pod uwagę, że zestaw je jest rozwojowy lepiej iść w stronę tego co napisał S4Home

Myślę też, czy nie olać tematu, pójść n łatwiznę i kupić np. nową wieżę typu Yamaha MusicCast MCR-N470D. Powinna zagrać ładnie, ma wszystkie funkcje multimedialne i gwarancję 2 lata. Za 5 lat może zainwestuję w coś większego jak będzie niedosyt.

Edytowano przez Okocz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...