Skocz do zawartości

Projekt domu parterowego - Sala Kinowa/Multimedialna


matjar

Recommended Posts

Witam Was bardzo serdecznie, w to Sylwestrowe popołudnie,

Piszę do Was o pomoc, a mianowicie jestem na etapie projektowania domu jednorodzinnego parterowego i chciałbym w domu zrobić "salę kinową", chociaż dla mnie lepsze określenie to sala multimedialna, która łączyła by dla mnie funkcje takie jak:

Oglądanie meczy ( normalna telewizja, liga mistrzów itp  )

Granie na konsoli PS5 itp ,

Granie na konsoli djskiej,

No i oczywiście oglądanie filmów.

I teraz mam taki problem nie znam się na tym jakoś szczególnie, głównie wiem tyle ile poczytałem w necie, nie mam nie wiadomo jakich wymagań co do czystości dźwięku itd melomanem nie jestem, jednak cenię sobie dźwięk dość dobrej jakości i głównie chodzi mi o to, jakie pomieszczenie zagospodarować, aby nie było efektu pogłosu?

Mogę mieć pomieszczenie 3x 6m lub 3,5 x 6m, no i bez okien pomieszczenie może być, wysokość sufitu - szczerze? To standardowa, ale myślę, że sufitem podwieszanym wysokość wyjdzie rzędu 2,4 m. Chyba, że lepiej ten pokój w ogóle zrobić na poddaszu ? Jednak tam ciężej miałbym uzyskać przy domu parterowym równy dach, żeby wyeliminować skosy z krokwi itp a nie ukrywam, że bardziej mi się podoba sufit prosty ( bez skosów ). 

Na podłogę w przyszłości chciałbym dać gruby dywan 1 cm+, zastosować drzwi grubsze, aby dodatkowo wyciszały, a ściany pokoju pokryć pianką wygłuszającą, sufit podwieszany jakieś paski ledowe dookoła itp lub wykorzystam technologię HUE od Philipsa i zrobię z zastosowaniem tego oświetlenie pokoju, a kino domowe do telewizora 5.1 lub 7.1.

Najważniejsza jednak kwestia na tym etapie jest wymiaru pomieszczenia ? Możecie mi w tym pomóc? Jakieś rady ?

Bardzo bym prosił o merytoryczne odpowiedzi, a nie hejt, jeżeli zły dział bardzo proszę przenieść do innego, szukałem w internecie po forach różnych podobnych tematów, jednakże jednoznacznie nie znalazłem odpowiedzi, są różne założenia dla wysokości, z tego co się udało mi dowiedzieć jeżeli zrobiłbym pokój:

3,5 m szeroki, 2,30 m wysoki, 6 m długi co sądzicie?

Długość u mnie pozostanie niezmienna 6,20 m, bez ścian z płyt gipsowych  itp  gdyż tak wynika z konstrukcji domu i jego układu

Bardzo proszę o pomoc oraz merytoryczne odpowiedzi , dodatkowo póki co nie chciałbym prowadzić dyskusji na temat tego jaki tam sprzęt dam itp bo nawet o tym nie myślę, gdyż wiele się zmieni nim dom powstanie :)

Pozdrawiam i życzę miłego popołudnia wszystkim. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Myślę, że z racji Twoich preferencji co do przeznaczenia tego pokoju to powinieneś poszukać pomocy raczej na innych forach. Tu jest forum głównie dla miłośników dobrego brzmienia, a Ty przewidujesz pokój do raczej innych celów. Proponuję odwiedzenie forum HDTVpolska.com. Ale że są dwa takie fora to celuj w forum gdzie rządzi Gmeru, a odradzam formum gdzie adminem jest Kiki. Tam powinieneś otrzymać satysfakcjonujące Cie informacje. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomieszczenie w proporcjach 3x6 to fatalny pomysł, zawsze będzie źle jeśli któryś z wymiarów będzie wielokrotnością drugiego, więc tego unikaj

6x3.5m brzmi lepiej, ale szczerze mówiąc jak na ilość funkcji które przewidujesz to wydaje mi się że jest to trochę małe pomieszczenie

a jak chcesz to zrobić poważnie to mogę Ci pomóc w zaprojektowaniu tego bo robię to zawodowo, jak chcesz to Ci wyślę jakieś przykładowe realizacje ale w sumie tak jak Rega pisze najpierw musisz określić lepiej funkcje tego pokoju i w sumie co tam ta akustyka ma robić, w czym pomagać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...