Skocz do zawartości

Dynaudio excite x14 vs dynaudio dm 2/7 vs dynaudio emit m20


KrólKiczu

Recommended Posts

Część. Pytanie do tych, którzy słyszeli poszczególne konstrukcje. Jak się mają excite x14 i DM 2/7 do nowszych emit m20? Te ostatnie dane mi było testować w domu przez kilka dni i mówiąc bez poetyckich opisów, bardzo spodobało mi się to jak grały. Dwie starsze konstrukcje są natomiast na portalach aukcyjnych w dużo korzystniejszych pieniądzach niż emity ale niestety ani excite ani dm nie słyszałem. Wzmacniacz Cyrus one, źródło blusound node 2i. Od razu zaznaczam, że miałyby to być kolumienki rezerwowe z możliwością dalszej odsprzedaży gdyż z obecnego systemu jestem zadowolony. Zapraszam miłośników i znawców duńskich konstrukcji do dyskusji 🙂.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

zdecydowanie bliżej kolumn, które znasz ( Emitów M20 ) są DM 2/7. Grają miękko, dobrze akcentując bas, czasem aż nadto. Fajny środek, niemęcząca góra pasma. Emit jest rozwinięciem sposobu grania jaki był w DMach. Excite X14 to już inne granie. Kolumna bardziej wymagająca, grająca szybciej na basie, mająca również więcej góry ( jednak spokojnie, wszystko w firmowym brzmieniu Dynaudio ). Na plus dużo lepsza kontola na basie, ale również mniejsza jego ilość ( membrana o średnicy 12 cm ). Świetny środek pasma. Sam przez parę lat miałem podłogówki X34, z przetwornikami w tym samym rozmiarze co w X14. Moim zdaniem seria Excite gra bardzo uniwersalnie, lekko ocieplonym dźwiękiem. Gładka, niemęcząca góra, mająca jednak fajny błysk, detal. Z wymienionych przez Ciebie kolumn celowałbym raczej w serię Excite. 

Pozdrawiam,

Michał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Michale, bardzo dziękuję za odpowiedź. 

Excite już zamówiłem. Mają to być jednak tylko kolumienki, które będą grały u mnie raz na jakiś czas i zapewne je odsprzedam, gdyż w moim systemie grają obecnie zakupione właśnie w @Na Temat Audio audio physic classic 3. A są to - co już nie raz tutaj podkreślałem - w swoim przedziale cenowym, wg mnie paczki wybitne. Co zresztą też zauważyło kilka osób, które miały okazję w ostatnim czasie słuchać ich u mnie. W połączeniu z Cyrusem one dały mi to czego w brzmieniu szukałem 🙂

Pozdrawiam i życzę wielu sukcesów w Nowym Roku. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Jan Onufry napisał:

Jak się trafią w dobrej cenie to chętnie bym evoki sprawdził🙂

 

Myślę, że evoki to zbyt świeża seria, żeby trafić ja w dobrej cenie. Ja excite dostałem za mniej niż połowę ceny nowych emitow 20.

 

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Żeby nie wyparły Classic 3 ?:)

Które jadą excite czy EMIT?

Mam nadzieję, że nie wyprą😉. A mówić poważnie to kupiłem je po to żeby posłuchać je miesiąc - dwa a potem sprzedać i znowu kupić jakieś przyzwoite używki. Jak na razie te audio physic spełniają moje oczekiwania więc rozwodu z nimi nie planuje. Ale wiem też że jest cała masa innych, fajnych paczek, których żal nie posłuchać. Miałem jeszcze ogromną chęć na kef ls50 ale tak długo targowałem się ze sprzedającym że w końcu te kolumny kupił kolega @Kraft🙂. W ogóle mam taką małą listę używek w przedziale 1000 - 2000, na które będę polował.

Pozdrawiam

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i są 🙂. Muszę przyznać, że to małe dzieła sztuki. Satynowy lakier. Piękne przetworniki. Wszystko na najwyższym poziomie. Słucham ich od godziny i muszę przyznać, że jestem pod dużym wrażeniem jak dobrym i równym dźwiękiem grają te minimonitory. Zgadzam się tutaj z tym co napisał Pan Michał z @Na Temat Audio. Szczególne wrażenie robi środek pasma. Wokale są klarowne ale nie wychodzą przed szereg. Góra rozdzielcza ale niemęcząca. Miałem pewne obawy co do basu gdyż w podobnej wielkości mentorach 1 często czułem jego niedosyt. Tutaj wszystko jest w porządku. W pokoju ok 14m2 basu jest tyle ile trzeba. Nie jest może aż tak niski jak w emitach ale jest bardziej zróżnicowany i punktowy. Jednym słowem - pierwsze wrażenie bardzo pozytywne. 

IMG_20210107_122609.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, seba3002 napisał:

No i są 🙂. Muszę przyznać, że to małe dzieła sztuki. Satynowy lakier. Piękne przetworniki. Wszystko na najwyższym poziomie. Słucham ich od godziny i muszę przyznać, że jestem pod dużym wrażeniem jak dobrym i równym dźwiękiem grają te minimonitory. Zgadzam się tutaj z tym co napisał Pan Michał z @Na Temat Audio. Szczególne wrażenie robi środek pasma. Wokale są klarowne ale nie wychodzą przed szereg. Góra rozdzielcza ale niemęcząca. Miałem pewne obawy co do basu gdyż w podobnej wielkości mentorach 1 często czułem jego niedosyt. Tutaj wszystko jest w porządku. W pokoju ok 14m2 basu jest tyle ile trzeba. Nie jest może aż tak niski jak w emitach ale jest bardziej zróżnicowany i punktowy. Jednym słowem - pierwsze wrażenie bardzo pozytywne. 

IMG_20210107_122609.jpg

Te maleństwa jakie robi dynaudio to mistrzostwo świata.

A jak Twoim zdaniem wygląda ich czułość na ustawienie w pokoju? Mam na myśli ile miejsca za sobą potrzebują, bo z tego co pisał kolega Adam38 na drugim forum to są pod tym względem bardzo wymagające, bardziej od serii Emit. Zastanawiałem się kiedyś nad nimi, ale właśnie po uwagach Adama wybrałem Emit M10.

No i pytanie zasadnicze, które zostaną u Ciebie dłużej dynki czy audio physic classic 3?🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też dużo rozmawiałem z kolegą Adamem 🙂. Ale on chyba szuka w audio absolutu a ja tylko frajdy 😉. U mnie te dynaudio mają "plecy" około 25cm od ściany i na więcej nie mogę sobie pozwolić. Naczytałem się też, że one potrzebują odpowiedniego wzmacniacza ale mi zestawienie z moim Cyrusem bardzo odpowiada. Owszem, na you tube widziałem połączenie tych dynaudio nawet z gryphonem 🙂. Ale czy przyrost jakości do wydanych pieniędzy jest proporcjonalny? 

Bez obaw, dynie nie wygryzą audio physic. Niby wszystko jest super w tych maluszkach ale gdzieś z tyłu głowy mam myśl, że już jedne maleństwa miałem i tu też będę się zastanawiał czy może gdzieś basu nie jest za mało. Kiedy stawiam na standach audio physic, wszystko jest ok. Odpowiednie paczki do mojego pokoju. Te dyńki, mimo że świetne, trochę się jednak gubią. Ale jakiś czas je potrzymam u siebie a potem pójdą znowu w świat 🙂

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Adam38 jest bardzo wymagający🙂

Wczoraj czytałem Twoją wymianę zdań z nim na audiostereo i o cyrusach wypowiada się średnio, ale w innym wątku widziałem, że hegla H90 też ostro podsumował🙂

Najważniejsze to słuchać muzyki a nie fiksować się na sprzęcie no chyba, że ktoś ma nieprzebrane środki finansowe to wtedy można się bawić.

Kurcze mówisz, że 25 cm Ci wystarcza żeby Excite X14 grało dobrze i nie buczało, tyle miejsca to mam a nawet z 10 cm więcej.

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować całej wypowiedzi poprzednika
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i widzicie są rozbieżności bo np dla mnie X14 zagrały delikatnie mówiąc średnio wytrzymałem 3 tyg . Zresztą zabrałem je do kolegi i w trójkę stwierdziliśmy że nie warte tej ceny bas zrobiony ,średnica w miarę, wysokie nic specjalnego . Jeśli będziecie mieli okazję posluchajcie Audiosolutions overture 202b . Pzdr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Dedal75 napisał:

No i widzicie są rozbieżności bo np dla mnie X14 zagrały delikatnie mówiąc średnio wytrzymałem 3 tyg 

Ja nie muszę z nimi wytrzymywać 🙂. Mam swoje audio physic i nie zamierzam się z nimi rozstawać. Dynaudio kupiłem z ciekawości i w bardzo dobrej cenie, z myślą o ich sprzedaży. Także pograją, pograją i idą dalej. W następnej kolejności myślę u Kef LS50, ale te są mało spotykane i zbyt drogie. Poczytam forum, popatrzę czego fajnego słuchają koledzy z forum i może coś jeszcze się znajdzie 🙂

Co do kolegi Adama - podziwiam jego dążenie do znalezienia dźwięku idealnego 🙂. Ale czy jest to osiągalne? 

Bas, mimo bliskości ściany, nie buczy. Chciałbym jeszcze posłuchać Jean Marie Lucia. 

Zobaczymy co się teraz trafi 🙂

20 minut temu, Dedal75 napisał:

 Jeśli będziecie mieli okazję posluchajcie Audiosolutions overture 202b . Pzdr

 

Ale tego cuda nigdzie nie mogę znaleźć 😐

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyraziłem swoją opinię ,a czy je sobie zostawisz czy dokupisz jeszcze z 3 pary 😁 to nieważne ,ale poczytam z chęcią więcej  Twoich opinii z kolejnych odsluchow , ja się zraziłem do Dynaudio , a z Adamem kilka razy też rozmawiałem i dzięki niemu je wypróbowałem. Pzdr

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Dedal75 napisał:

czy dokupisz jeszcze z 3 pary 😁 

Chciałbym pozwolić sobie na taki luksus 🤪 ale wymyśliłem sobie, że będę kupował monitory w przedziale od 700 do 2000 (to dwa tysiące to maksimum, którego wolałbym nie osiągnąć, bo przy odsprzedaży byłoby pewnie ciężko) i tak niezobowiązująco będę je sobie testował. 

Chociaż szczerze powiedziawszy troszkę szkoda mi tych dyniek. Ale z drugiej strony myślę, że żona patrzyłaby na mnie jak na wariata, gdybym zaczął kolekcjonować kolumny 😉

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dedal75 napisał:

Audiosolutions overture 202b

Tak, dla takich wokali jak w w/w paczkach warto na nie polować, dodam tylko, że moim zdaniem skraje pasma wyraźnie odstają jakością od średni, są bardzo przeciętne. Ale te wokale - mmm... delicje. 

3 godziny temu, seba3002 napisał:

Jean Marie Lucia. 

Koniecznie trzeba je poznać, chociaż jak z X14 brakuje niskich tonów to z JMR Lucia będzie brakowało ich jeszcze bardziej ale i tak było ich u mnie więcej z Lucia niż z Overture 202b (a przecież te grały z miotaczem basu Atollem 100 a Lucia tylko z Cyrusem 8.2). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kaczadupa napisał:

Chociaż jak z X14 brakuje niskich tonów to z JMR Lucia będzie brakowało ich jeszcze bardziej 

W zasadzie to nie wiem czy mi tych niskich tonów brakuje. Po prostu patrząc na tak małe paczki mam wrażenie, że tego basu musi być mało, chociaż słuchając muzyki jakoś mi go nie brakuje 🙂

Nie wiem czy któryś z kolegów słuchał dali mentor 1? Tam bas był sprężysty, punktowy, ale wydaje mi się, że było go mniej niż w x14.

Szczerze powiedziawszy to polubiłem te excite i szkoda mi je sprzedawać 😐

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, seba3002 napisał:

Ja nie muszę z nimi wytrzymywać 🙂. Mam swoje audio physic i nie zamierzam się z nimi rozstawać. Dynaudio kupiłem z ciekawości i w bardzo dobrej cenie, z myślą o ich sprzedaży. Także pograją, pograją i idą dalej. W następnej kolejności myślę u Kef LS50, ale te są mało spotykane i zbyt drogie. Poczytam forum, popatrzę czego fajnego słuchają koledzy z forum i może coś jeszcze się znajdzie 🙂

Co do kolegi Adama - podziwiam jego dążenie do znalezienia dźwięku idealnego 🙂. Ale czy jest to osiągalne? 

Bas, mimo bliskości ściany, nie buczy. Chciałbym jeszcze posłuchać Jean Marie Lucia. 

Zobaczymy co się teraz trafi 🙂

Ale tego cuda nigdzie nie mogę znaleźć 😐

tu są te audiosolutions overture https://www.premiumsound.pl/audiosolutions-overture-o202b.html

Ale one nie są już takie małe, mniej więcej takie jak Emit M20.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...