Skocz do zawartości

Dynaudio excite x14 vs dynaudio dm 2/7 vs dynaudio emit m20


KrólKiczu

Recommended Posts

Dynaudio x14 znalazły nowego właściciela a do mnie jadą już kolejne monitory: dali zensor 3 i troszkę z wyższej półki ... dynaudio excite x18 😉. Jako że w mniejszych dynkach brakowało mi odrobinę basu, może ich więksi bracia dadzą mi go pod dostatkiem. Boję się tylko tego, że skoro takie maleństwa jak x14 potrafiły mnie oczarować to być może x18 nawiążą równą walkę z moimi audio physic classic 3. 

Dali zensor traktuje jako ciekawostkę gdyż zawsze chciałem tych kolumn posłuchać. Być może okaże się, że przy budżetowej elektronice te kolumny nie zagrają wcale gorzej niż odrobinę droższe AP czy dynaudio. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwolnij trochę ;)

Jedne i drugie paczuszki u mnie grały. Bardzo podobny sound. Ciepło, miękko, gładkie wysokie, dostojnie. Stereofonia i jakość niskich tonów zdecydowanie na korzyść X18, w sumie wysokich też ale i Z3 słucha się bardzo przyjemnie :) Żeby nie kiepska przestrzeń i lekkie dudnienie w Z3 to byłyby bardzo udane. 

Ps. Dla mnie X18 równiejsze, grzeczniejsze i wolniejsze od X14 i... no wiesz, nie z  Xxxusem. ;) Przyjemny weekend przed Tobą. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kaczadupa napisał:

Przyjemny weekend przed Tobą. 

Niestety, dynaudio będą dopiero po niedziel. Także naprawdę fajnie będzie dopiero za tydzień. 

Czepiłeś się tego mojego Cyrusa jak niektórzy koledzy marantza kolegi @Krafta 🤪. Jest jaki jest, elektroniki zmieniał nie będę 🙂. Mi brzmienie x14 z Łanem bardzo odpowiadało. A x18 udało mi się wyrwać w tak fajnej cenie i w dodatku z dedykowanymi, pięknymi standami, że żal było nie brać 🙂. Zapewne pograją chwilę i znowu znajdą nowy dom. Przecież jest jeszcze tyle ciekawych paczek w moim budżecie 🙂.

Pozdrawiam 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, seba3002 napisał:

dedykowanymi, pięknymi standami,

Poproszę o cenę na priv. 

1 minutę temu, seba3002 napisał:

elektroniki zmieniał nie będę

Dasz sobie rękę uciąć? ;) Kiedyś do mnie napiszesz, kuna Adam miałeś rację. To nieuniknione, zwłaszcza jak widzę jak się w nasze hobby wkręciłeś i jakie kolumny ściągasz, te X18 to już kawał dobrego grania. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zensor 3 to nie poziom Dynaudio czy AP 3.

Ale to nie zmienia faktu że niektórym się bardzo podobają.

Ja ubolewam że Dali zrezygnowało w monitorach z hybrydowej góry. Ostatni który pamiętam Ikon 2 na prawdę sprzedawał sie dobrze.

Szukasz z ciekawości? Będziesz testerem jak Kraft czy jednak chcesz wymienić AP?

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio Physic to moim zdaniem dobre kolumny, także raczej trudno je bedzie wygryźć. Wydaje mi się, że ciężko będzie znaleźć paczki w podobnym budżecie które by mogły im zagrozić w moim systemiku. A przetestować chce jak najwięcej bo jednak co usłyszę to moje 🙂

Co do monitorów Dali ze wstęgą. Miałem mentory i też potwierdzam, że to fajne kolumny. Dobra stereofonia, piękne wokale, rozdzielcza góra. To wszystko zapewne zasługa duetu wstęga-kopułka. Niestety po wypożyczenie emitów i AP classic doszedłem do wniosku, że brakuje mi w moich maleństwach dołu. Być może mentory 2 byłyby dla mnie idealne, ale niestety na tę chwilę są nie do dostania. 

Duży apetyt mam na te Dynaudio excite x18, gdyż jak już pisałem x14 bardzo mi się podobały. Są co prawda głosy, że mój Cyrus to za słaby zawodnik do tych paczek ale... zobaczymy 🙂

Testerem nie zamierzam zostać, gdyż nie mam takiego daru do opisywania swoich wrażeń jak kolega @Kraft a i doświadczenie dużo mniejsze. Jednak być może komuś przydadza się wnioski wysnute przeze mnie, bo generalnie jednak mało pisze się u nas na forum o monitorach.

Pozdrawiam, Sebastian 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kaczadupa napisał:

Poproszę o cenę na priv. 

Dasz sobie rękę uciąć? ;) Kiedyś do mnie napiszesz, kuna Adam miałeś rację. To nieuniknione, zwłaszcza jak widzę jak się w nasze hobby wkręciłeś i jakie kolumny ściągasz, te X18 to już kawał dobrego grania. 

Seba przepraszam, że w Twoim wątku, ale nie chcę gdzie indziej męczyć a widzę, że Adam tu zabiera głos a mam pytanie do niego.

Adam za twoją radą cieszą mnie Emit M10 i teraz się zastanawiam czy nie dokupić im lepszego kompana w postaci Dayens Menuetto czy to ma sens?

I czy w razie zmiany kolumn na wyższą półkę Evoke 10 albo na ATC SCM7 ten Dayens dałby radę?

A może bezpiecznej audiolab?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Jan Onufry napisał:

czy to ma sens?

Sensownie dla mnie działa Seba3002, kupuje tanio używki i słucha u siebie. Żeby jeszcze nie ten jego Cyrus One, który nie pokaże jakości takich X18, ale już nie będę się powtarzał i denerwował Seby i innych jego posiadaczy czy pracujących tu ciężko pracowników EIC, którzy słyszą w Cyrusie One super zróżnicowane niskie tony, kapitalną dynamikę, stereofonię i potworną moc. Gdy czytam jak ten Cyrus One walcuje :) piecyki klasy Moon 250i i tym podobne historie to pozostaje się tylko uśmiechnąć. Niestety takie "działania" są skuteczne... 

Czy jak Ci napiszę, że nie warto kupować nowych Evoke bo cena przestrzelona a warto zadzwonić do Q21, poprosić o wysłanie JMR Lucia z fajnie z nimi zgrywającym się piecykiem i zwyczajnie ich posłuchać ponieważ oferują zdecydowanie  muzykalniejszy dźwięk od niskich serii Dynek  (np. Evoke, Excite, Emit) to tak zrobisz? Nie i pewnie w głowie będziesz miał ciągle bardzo wysoką cenę Evoke a skoro drogie to muszą grać ładniej i lepiej od przywołanych JMR Lucia. I nawet jak p. Kisiel z Audio pisze w recenzji Evoke, że one nie są lepszymi głośnikami od starszych i tańszych Excite, które używane chodzą teraz w absurdalnie niskich cenach to i tak mało kto w to uwierzy bo skoro Evoke są o 30 % droższe od cen nowych Excite i nowsze to muszą być lepsze. 

ATC 7 nie brałbym ani do Dayensa Menuetto ani Audiolaba 6000 a z tych dwóch piecyków wolałbym teraz kupić Audiolaba. Sporo osób pisało, że a to Ampino przyjechał popsuty a to Menuetto się spierdzielił (sam miałem jednego, który u następnego testującego się popsuł a drugi miał jakieś przebicie na obudowie), Koledzy też mieli przeboje z Menuetto. Do tego zdjęcia  bebechów Dayensa i dziwne, garażowe ich modyfikacje wykonywane niby przez producenta dają do myślenia. No i jednak ten mój pierwszy Menuetto z tymi samymi klamotami i pokojem :) grał u mnie inaczej jak kolejne dwa z nowszych rewizji. Pierwszy miał twardszy, szybciej gaszony i lepiej różnicowany dół a także wokale bez podgrzewania, pogrubiania oraz sporo  bardzo rozdzielczej ale i nasyconej, lekko zaokrąglonej góry. Obecne Menuetto są dla mnie wyraźnie cieplejsze, grają wolniej i nie mają już tej bliższej neutralności barwy wokali, która tak mi się spodobała w pierwszym testowanym u mnie egz. Dalej grają przyjemnie ale ich częste usterki to dla mnie za dużo. No i cena Menuetto w wersji Custom jest niepoważna. 

Może wypożycz te Lucia, naprawdę cenne doświadczenie i spora dawka pięknie przedstawionej muzyki, mało które paczki mają to "coś". 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem,  że JMR Lucia są wysoko w Twoim rankingu, ale ja nie biorę ich pod uwagę tylko z jednego powodu są większe od obecnych Emit M10 a wielkość niestety ma u mnie duże znaczenie, bo mam mały pokoik 11-12 mkw.

Nie wiedziałem, że Dayens ma takie problemy obecnie a widziałem kilka entuzjastycznych recenzji i nie mówię, że w prasie ale na drugim forum stąd moje zainteresowanie, ale jednak dam sobie z nim spokój.

Bardzo Ci dziękuję za cenne uwagi i oddaję wątek w ręce Seby🙂

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować całej wypowiedzi poprzednika
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Jan Onufry napisał:

Wiem,  że JMR Lucia są wysoko w Twoim rankingu, ale ja nie biorę ich pod uwagę tylko z jednego powodu są większe od obecnych Emit M10 a wielkość niestety ma u mnie duże znaczenie, bo mam mały pokoik 11-12 mkw.

Jeżeli tylko masz możliwość dać JMR po te słuszne 60cm od bocznych ścian to one  odnajdą się tak samo dobrze w Twoim metrażu jak najmniejsze Dynie. Ale rozumiem, że ich nie chcesz, OK. Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Jan Onufry napisał:

Bardzo Ci dziękuję za cenne uwagi i oddaję wątek w ręce Seby. 

Ale ja bardzo chętnie poczytam co mają do powiedzenia koledzy. Założyłem ten wątek po to, żeby dzielić się spostrzeżeniami, na temat monitorów, które dane mi będzie słuchać. Bardzo cenie sobie uwagi Adama, który tak pięknie pisze o swoich wrażeniach z odsłuchu różnych systemów. 

A że Dali zensor 3 stoją już na standach i kilka utworów udało mi się posłuchać, zanim syn wziął się za oglądanie gwiezdnych wojen, to kilka słów o tych monitorach. Moja pierwsza myśl, przed podłączeniem ich do prądu była taka, że zagrają na pewno kiepsko w porównaniu z AP czy dynaudio. A tu miła niespodzianka. Nie są to co prawda monitory, które mogą równać się z dynaudio exciety czy też moimi classicami ale tragedii też nie ma. Pierwsze wrażenie jest takie, że są to po prostu bardzo przyjemnie grające monitory, które nie zabijają nas basem ani nie pokaleczą naszych uszu ostrą górą. Wszystko jest tutaj zaokrąglone, spokojne i miłe dla tak niewprawionego ucha jak moje. Bas nie jest tak twardy i tak nisko schodzący jak w audio physic ale jest go dostateczna ilość, żeby nie odczuć braku w dolnych rejestrach. Wokale nie są tak piękne i wyeksponowane jak w excitach, ale moim zdaniem jak na kolumny, które obecnie kosztują na olx ok 1500 zł, są przyzwoite. Nie ma też tej rozdzielczości i błysku ale nie odczułem też wrażenia "koca przykrywającego kolumny". Mówiąc w skrócie - bardzo przyzwoite monitory. Myślę, że jasny bądź neutralny wzmacniacz i w niewielkich pieniądzach można na tych kolumnach zbudować całkiem przyzwoity systemik, na początek drogi audio. 

Kolego Adamie @kaczadupa, nie obrażę się za Cyrusa. Wiem jakie masz o nim zdanie i nie będę go podważał gdyż moje porównanie w zakresie amplifikacji jest marne. Ja go lubię i uważam, że jego obecną cena jest stosowna do jego "właściwości". Moim zdaniem jest to na tyle uniwersalny wzmacniacz, który być może nie wydusi z kolumn Bóg wie czego ale krzywdy też im nie zrobi. Po niedzieli będą Dynie x18, zobaczymy jak zagra z nimi 😉.

Co do luciji. Też mam w planie je kupić lub wypożyczyć. Z tym, że ja dla odmiany "boję się" tak małych kolumn. 

W oczy rzuciły mi się też na portalu aukcyjnym monitory studio 16hz, ale niestety o nich nie mogłem się zbyt wiele dowiedzieć. 

I na koniec prośba do kolegi @RoRo-czy mógłbyś zmienić tytuł wątku na "używane monitory w przedziale 1000 - 5000"? O ile to nie problem🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

A gdzie aż do 5 tyś. Wątek dotyczył tańszych do 2 tyś ;) jestem w trakcie poszukiwań małych monitorów do pokoju na poddaszu ok 10m2 i tak sobie czytam ciekawsze tematy. Dodam, że obecnie mam Tannoy f3 i mogloby być troszkę mniej basu i efekt odrywania dźwięku od kolumn co sprzyja konstrukcjom podstawkowym. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, soberowy napisał:

Yamaha a 1000, brakuje mi wypchanej średnicy. Skraje pasma są w porządku.

To z yamahą tak się da 😉? A tak poważnie to nie znam ani Yamahy ani Twoich paczek więc bez punktu odniesienia trudno mi coś wyrokować. Pewnie w miarę bezpiecznym wyborem byłyby x14 ale czy spełniają Twoje kryteria - nie wiem 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, S4Home napisał:

Do 2K. nowe czy uzywane?

Do Yamahy z lepsza średnicą faktycznie dynaudio, może KEF?

Do 2k używane, choć nowe też biorę pod uwagę. Czasem pojawiają się promocje, wówczas np na raty budżet mógłbym zwiększyć do np 3-3.5k. 

Warunek żony jest taki, że kolumny muszą być białe lub czarne i pole poszukiwan się mocno zawęża. ;)

Wydaje mi się, że w tak małym pomieszczeniu konstrukcja zamkniętą byłaby najlepsza. Tak jak pisałem, pokój jest tylko do słuchania muzyki, z regalami na ścianach bocznych. Akustyka jest taka, że basu jest sporo. A ta Yamaha ma jakiś problem że srednica, strasznie wycofana.

Edytowano przez soberowy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
6 minut temu, soberowy napisał:

Przesluchalem u siebie Dynaudio dm 2/8 i nie jest to czego szukam. Kolumny z pewnością też były za duze do mojego pomieszczenia. 

Jak rozumiem nie odpowiadał Ci ich niefrasobliwy bas 🙂.

Akurat bas refleksem bym się nie sugerował. Ciężko znaleźć małe kolumny z wylotem BR z przodu konstrukcji. Bardzo chwalonymi paczkami za genialny środek są ATC, których ja niestety nie znam. Ale one chyba wykraczają poza Twój budżet. Jesli testowane dynie miały zbyt obszerny i rozlewajacy się bas, możesz jeszcze wypróbować dynaudio excite x14, tam basu na pewno nie będziesz miał za dużo a średnica powinna być dobra. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W połączeniu z moją elektroniką te Dynaudio były mało dynamiczne, wybrzmienia były takie "slabe". Lepiej się sprawdziły Tannoy f3, które posiadam. Mimo, że to kolumna znacznie tańsza i gorsza jakościowo w moim systemie i pokoju gra na moje ucho lepiej. W sumie to te Tannoye bym zostawił tylko ten bas... jest go za dużo i nie jest konturowy, żylasty czy jak zwał tak zwał. Po prostu miękki misio. O ile ciepło ze średnicy w Dynaudio było ok, tak cała reszta na nie. Od kilku dni szukam monitorów i tylko te Atc poki co spełniają kryteria. Czytałem jeszcze o Usher 520 ale opinie skrajne, jedni piszą super w tej cenie inni że beznadziejne i bądź tu mądry.

Gdyby ktoś znał kolumny do małego pokoju ok 10m2, które tworzą ładną  scenę i znikaja z pomieszczenia( jak Kef ls50 ), graja detalicznie z dokładnym punktowym basem, mają lekko wypchenietą srednicę, nie mają br z tyłu, w miarę wysoką skuteczność, impedancje ok 6-8Ohm to może uda mi się żonę przekonać że nie muszą być białe lub czarne :). Uff

Edytowano przez soberowy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, soberowy napisał:

Gdyby ktoś znał kolumny do małego pokoju ok 10m2, które tworzą ładną  scenę i znikaja z pomieszczenia( jak Kef ls50 ), graja detalicznie z dokładnym punktowym basem, mają lekko wypchenietą srednicę

Mi do tego opisu pasują jeszcze dali mentor 1, które miałem swego czasu. Grały piękną górą, dobrą srednicą a basu do 10-cio metrowego pokoju było w sam raz. Na olx chodziły w granicach 2000 PLN z tym, że teraz ich nie widzę.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...