Skocz do zawartości

Dynaudio excite x14 vs dynaudio dm 2/7 vs dynaudio emit m20


KrólKiczu

Recommended Posts

1 godzinę temu, soberowy napisał:

Czytałem jeszcze o Usher 520 ale opinie skrajne, jedni piszą super w tej cenie inni że beznadziejne i bądź tu mądry.

Tutaj trochę informacji o Usher 520

https://www.audiofast.pl/pl/usher/s-520

https://hi-fi.com.pl/images/numeryhfim/2016-04/pdf/19-47_Hifi_4_16.pdf

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem dali mentory w lakierze matowym, nie fornirowane wiec nie miało się z nich co odklejać. Teraz mam dynaudio też w satynowym lakierze i taki rodzaj wykończenia najbardziej mi odpowiada. Z przerobionych przeze mnie do tej pory monitorów, najgorszą okleinę wg mnie miały kefy q350. Była tak licha, że wystarczyło mocniej wcisnąć paznokieć i zostawał na nich ślad. Natomiast bardzo podobało mi się wykończenie audio physic classic, które miałem w jesionowym fornirze, bejcowane na czarno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PMC twenty 21 są za 3500zl. Musiałbym naciągnąć budżet, a gdzie standy jeszcze? No i ten kolor, szkoda że nie ma czarnych lub białych.

Poczytałem o kolumnach Usher v601 i według opinii użytkowników grają jaśniej od s520. Nie wiem czy to byłby plus czy z kolei minus biorąc pod uwagę, że wzmacniacz Yamahy, który posiadam jest po jaśniejszej stronie. V601 do 10m2 nie byłby za duże? 

Ceny v601 są bardzo rozbieżne, w jednych testach podają cenę 2400 za komplet w innych 3500. 

Są na olx za 2600, jeśli faktycznie nowe chodziły po 2400 w dniu premiery to okazja fest.

Edytowano przez soberowy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Dedal75 napisał:

👍

Kiedyś się napaliłem ,ale nie udało się odsłuchać.Pzdr

A ja je właśnie słuchałem. Z tym że w salonie audio a nie w domu. I z tego co pamiętam grały delikatnie rozjaśnioną górą. I kto wie czy z Yamahą nie byłoby to delikatnie uciążliwe. Sam mam ochotę na te paczki ale patrząc na to ile juz wiszą na olx, może być problem z ich odsprzedażą. A jakoś nie wydaje mi się, żeby mogły zagrozić moim dynkom. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajmy, że pokój odsluchowy ma 10m2 na poddaszu. Fakt, że nie słucham głośno ( dzieci ) ale chciałbym zachować optymalne proporcje. 

Są Xavian Joy ze standami, jak dla mnie paskudne są te kolumny ale o dziwo żonie się podobają, więc mógłby u nas w domu takie zagościć. 

Ktoś miał styczność? Nic na forum nie udało mi się na ich temat znaleźć a i na testy redaktorzy niechętnie brali owe monitorki.

@RoRo Ty chyba jesteś fanem Xavian, poproszę o informację odnośnie tego modelu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli u Ciebie aż tak duzy problem jest z basem to może pomyśl o Tannoy ale monitor DC6.

On ma znakomitą przestrzeń, wokale, środek pasma. Dla mnie miły nieco malo basu ale skoro F3 mają go nadmiar to może to być słuszna droga.

A je dostaniesz używane za naprawdę grosze.

Ewentualnie używane PMC Gold. Bardzo dobra kontrola i stereofonia.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, soberowy napisał:

Poczytałem o kolumnach Usher v601 i według opinii użytkowników grają jaśniej od s520. Nie wiem czy to byłby plus czy z kolei minus biorąc pod uwagę, że wzmacniacz Yamahy, który posiadam jest po jaśniejszej stronie. V601 do 10m2 nie byłby za duże? 

Wszystko zależy od wzmacniacza, który będzie podłączony do Usher. Jeżeli do 10 m2 to raczej Usher S520.

12 godzin temu, soberowy napisał:

Ceny v601 są bardzo rozbieżne, w jednych testach podają cenę 2400 za komplet w innych 3500

Te Usher V601 z OLX są używane i posiadają stary model głośnika średnio - niskotonowego. Cena nowych to koszt powyżej 3500 zł. Choć można je kupić poniżej tej wartości. Nowy model posiada nowy głośnik średnio - niskotonowy oraz przednia ściana jest koloru czarnego, oraz zwrotnica jest zmodyfikowana. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przywiozłem od brata B&W 685 i w stosunku do podlogowek Tannoy f3  Bowersy maja lepszy bas, nie tak głęboki ale dokładny, jest go w sam raz. Nic nie dudni, lepiej słyszę gitary basowe. Srednica również lepsza, pierwszy plan lekko wypchany, znowu więcej szczegolow. Natomiast wysokie tony w B&W mi się nie podobają. Trochę za ostre, brak im dzwiecznosci, ogólnie kultury przekazu. 

Scena dźwiękowa znowu na plus dla B&W, jest szerzej, odrobinke glebiej, nie ma efektu grania że ściany. Lokalizacja instrumentow również odrobinke lepsza. 

Dynamika na podobnym poziomie do Tannoy f3, znacznie lepszym od Dynaudio DM 2/8. 

Fajne monitorki za nieduże $, czegoś takiego szukam tylko z lepszym tweeterem, jedwabna kopulka musi być :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dc6 nigdzie nie ma. Czy model Revolution XT 6 to następca modelu o którym piszesz? Jeśli tak to czy są słyszalne roznice? 

Czy Dual Concentric to podobny system do Uni Q w Kef ? Czyli świetna scena i znikanie kolumn z pomieszczenia? 

Dodam, że nie musi być zachowany charakrer brzmienia Tannoy. Jak pisalem wyżej zależy mi na glebi sceny i średnicy. Głównie słucham wieczorami raczej cicho ( dzieci ) muzykę typu Enya, Clannad, Enigma, Dire Straits. 

Edytowano przez soberowy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.04.2021 o 01:53, lpomis napisał:

@soberowy - sprawdź JMR Lucia. Dobrze spisują się w niewielkich pomieszczeniach, nawet dosunięte blisko ściany. O dudniący bas się nie bój. Średnicą się nie zawiedziesz. Górę pokochasz :)

Dziękuję za informację. Będę się rozglądał za używkami. 

Póki co mam na oku kilka modeli.

JMR Lucia może być problem z zakupem ich z drugiej ręki wraz ze standami 

Tannoy xt6 może być problem z kupnem standow że względu na br od spodu kolumny 

Atc scm7 mk1 mam obawy, że będą za chłodne i ostre w połączeniu z Yamaha

PMC 20.21 mocno naciągniety budżet do tego takie obawy jak wyżej oraz fakt, że wymagają porządny wzmacniacz przy którym dopiero wtedy pokażą klasę

Xavian Joy jeśli te kolumny są po jasnej stronie mocy to z Yamaha może być nieciekawie

Usher s520 to może być strzał w 10 

Poki co od trzech godzin słucham na zmianę Toto i Dire Straits. Jest tak dobrze że siedzę dziś do oporu. Tylko czemu dźwięk się nie chce tak odrywać jak z kolumn podstawkowych... 

 

 

 

Edytowano przez soberowy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.01.2021 o 07:23, S4Home napisał:

Zensor 3 to nie poziom Dynaudio czy AP 3.

Ale to nie zmienia faktu że niektórym się bardzo podobają.

Ja ubolewam że Dali zrezygnowało w monitorach z hybrydowej góry. Ostatni który pamiętam Ikon 2 na prawdę sprzedawał sie dobrze.

Szukasz z ciekawości? Będziesz testerem jak Kraft czy jednak chcesz wymienić AP?

Piotr

 

A jak to jest z ta wstęga co prawda mam te opticony 8mk2 jednak w salonie top hifi przekonywali mnie ze ona nie gra ze to tylko dla marketingu i sprzedaży 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Arekszcz napisał:

A jak to jest z ta wstęga co prawda mam te opticony 8mk2 jednak w salonie top hifi przekonywali mnie ze ona nie gra ze to tylko dla marketingu i sprzedaży 

Salony Top HiFi tak mają. Lubią oferować swoje produkty. Nie mają w ofercie Dali więc usłyszałeś taką właśnie poradę. :(

To smutne ale częsty zabieg.

10 godzin temu, soberowy napisał:

PMC 20.21 mocno naciągniety budżet do tego takie obawy jak wyżej oraz fakt, że wymagają porządny wzmacniacz przy którym dopiero wtedy pokażą klasę

Tu musisz mieć do kompletu fajny wzmacniacz. Bez tego będzie slabo

10 godzin temu, soberowy napisał:

Tannoy xt6 może być problem z kupnem standow że względu na br od spodu kolumny 

nie rozumiem? Przecież one są przygotowane pod standy. Masz taki czarny cokół na którym stoją.

10 godzin temu, soberowy napisał:

Atc scm7 mk1 mam obawy, że będą za chłodne i ostre w połączeniu z Yamaha

Skąd taki pomysł?

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do propozycji dorzuciłbym jeszcze kolumny, które grają teraz u mnie, czyli PMC DB1 Gold. Wiem, że ich cena katalogowa to ok 6000 ale na portalach aukcyjnych można je kupić dużo, dużo taniej. Jesli ktoś nie lubi ciągnącego się basu, nie ma miejsca na wysuwanie paczek na środek pokoju, mogą to być dla niego kolumny idealne. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

 

 

Odnośnie Tannoy, dzwonilem do dystrybutora i otrzymałem informację,  że nie ma dedykowanych standow. Nie chciałbym ustawiać kolumn na komodzie mimo, że są do tego przystosowane. 

Atc scm7, czytam po różnych forach i opinie użytkowników są takie że to jaśniejsze brzmienie. Może takie odczucie jest ponieważ nie leją basem? 

Edytowano przez soberowy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...