Skocz do zawartości

Mini wieża idealna.


kmik

Recommended Posts

Witam,

od jakiegoś czasu rozglądam się za mini wieżą, ale mam coraz więcej dylematów i zacząłem się w tym wszystkim trochę gubić.

1. Szukam mini wieży.

2. Kwota to 1500-2500.

3. Sprzęt ma być nowy, dlatego że to mój pierwszy sprzęt i raczej ostatni. Nie wiem na co dokładnie zwrócić uwagę i mógłby mi ktoś wcisnąć jakiś kit.

4. Nie mam żadnego sprzętu.

5. Powierzchnia pokoju to 17,5m2.

6. Sprzęt będzie długo używany, w przyszłości chciałbym dołożyć subwoofer.

7. Chcę żeby sprzęt był podłączony pod telewizor, żeby przy oglądaniu filmów i słuchaniu muzyki ze Smart TV dźwięk leciał przez kolumny. Dodatkowo żeby miał Wi-Fi, żeby można było słuchać muzyki bez włączania TV sterując aplikacją na telefonie. No i jeszcze miło by było gdyby można było regulować bass, treble i odtwarzać pliki FLAC.

8. Miejsce - Poznań.

 

Rozglądanie zacząłem od Denona D-M41, a kończyłem na Yamaha Pianocraft MCR-N670. Załączam zdjęcie wejść jakie mam w TV, bo nie znam się na tym jakie konwertery/przejściówki można zastosować, żeby podłączyć wieżę z TV. Aha, no i jeszcze fajnie gdyby było tak, że po włączeniu TV dźwięk leci z głośników TV, a jeśli chcę dźwięk na kolumny od wieży, to sam to przełączam. W jednym sklepie mi powiedziano, że może być tak, że będę musiał odłączać kabel od TV, żeby było słychać dźwięk.

Mama nadzieję, że w miarę jasno określiłem czego potrzebuje, bo już sam się w tym gubię...

Nawiasem pisząc Pianocraft 670 przekracza mój budżet, ale widziałem atrakcyjną ofertę sprzedaży sprzętu który ma 3 miesiące. Tylko tutaj jeszcze jest kolejny minus w tym modelu, że jest dość głęboki, a półka pod TV płytka... No i jeszcze w jednym sklepie doradca powiedział, że przewód do podłączenia ze sobą dwóch modułów kosztuje 300zł i wypadałoby jeszcze wymienić przewody, które daje producent, bo są słabe... Ehhh :]

DSC_0271.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Mike24 napisał:

Wszystko zależy czego oczekujesz i jaki dźwięk preferujesz . Tak się składa ze miałem 2 razy w życiu Yamaha mcr - 670 i z czystym sumieniem polecam , a jak będzie taka potrzeba to wymienisz głośniki na lepsze. Jaki to model telewizora ?

Model telewizora to: Samsung 49" cali Full HD UE49M5672AU. A oczekuje sprzętu który posłuży dobrych kilka lat. Przesiadka z głośników telewizora na jakikolwiek sprzęt będzie luksusem :)

11 godzin temu, Q21 napisał:

Jeśli zależy Ci na funkcjonalności to najlepszym rozwiązaniem byłaby Yamaha MCR670d, która zapewni dynamiczne brzmienie z mnóstwem szczegółów i komfortową obsługę dzięki aplikacji MusicCast. TV podłączysz kablem optycznym i nie będzie problemu. 

Rozumiem, że jak będę miał wieżę podłączoną kablem optycznym do TV to po włączeniu TV dźwięk będzie leciał z głośników telewizora. I dopiero jak włączę wieżę i zmienię źródło dźwięku w TV to dźwięk będzie leciał przez kolumny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podłączysz optykiem wieżę z TV,  to gdy wlączysz wieżę i ustawisz jako źródło wejścia właśnie sygnał z optyka z TV, to będziesz miał głos i z TV i z głośników wieży - trzeba wtedy wyciszyć telewizor np. przyciskiem "mute" na pilocie.

Czyli w TV nie przełączasz już nic tylko wyciszasz jego głośniki.

Edytowano przez javman
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...