Skocz do zawartości

Rozwiązania w audio - fajne, przydatne i nietrafione lub denerwujące.


RoRo

Recommended Posts

12 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Zwróćmy uwagę na "rożne" ustawienia kanału lewy/prawy korektora! Zauważyłem to w wielu systemach z tamtej epoki u znajomych. Jedne bardziej a inne mniej różniące sie miedzy sobą ustawiane zapewne "na słuch".

Z tego co czytałem w temacie o dirac live to ustawienia @tomek4446 zbliżone do korekcji dirac z pomiarów 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 92
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

1 godzinę temu, marcinmarcin napisał:

Z tego co czytałem w temacie o dirac live to ustawienia @tomek4446 zbliżone do korekcji dirac z pomiarów 

Otóż to!!!!!

2 godziny temu, JohnDoe napisał:

Trochę żartujesz ale prawda w tym jest 😉

Kiedyś te analogowe pokrętełka i suwaki na pewno były profanacją bo były zwyczajnie kiepskiej jakości.  

Chyba do dziś tak jest, że słowo DSP wywołuje wśród niektórych audiofilów niechęć. 

Prawdziwy audiofil nie używa żadnego "modernego"  DSP  ale kształtuje brzmienie kabelkami.

Niestety (albo stety) nie każdy ma "ten dar" 😉
 

W takim razie jak audiofil koryguje brzmienie jak powyżej (zdjecie eq #49), gdyby nie miał takiego korektora hebelkowego badz dsp? Różnymi ic/głośnikowymi na kanał??? Czytaj inny z na prawym a inny na lewym??? 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Nie bez powodu "zagadałem" o te różnice na eq.

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Chyba Miro 84 napisał:

To teraz powiedz mi jak audiofil koryguje brzmienie jak powyżej (zdjecie eq #49), gdyby nie miał takiego korektora hebelkowego badz dsp? Różnymi ic/głośnikowymi na kanał??? Czytaj inny z na prawym a inny na lewym??? 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

W punkt

u mnie lewa kolumna stoi przy rogu, prawa ma otwartą przestrzeń - różnica jest niewyczuwalna za bardzo w odsłuchu, ale jest mierzalna. Po korekcie lokalizacja i precyzja wkracza na poziom który do tej pory słyszałem tylko w dedykowanych salkach

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Foster napisał:

Wyśmiewacie jak zwykle audioflii a Wy kim jesteście jak nie audiofilami? 

Profanami ;) nie chodzi o wyśmiewanie, tylko o realne, zdroworozsądkowe podejście. Korekta cyfrowa daje ogromną różnicę w jakości dźwięku. Zmiana kabli nie daje mi praktycznie żadnej większej różnicy. Rezygnacja z trybu bitperfect też dla mnie nie jest słyszalna. Chodzi nam wszystkim o dobrą jakość dźwięku. Masz rację że zbytnie nadęcie po każdej stronie nie jest potrzebne 👌

4 minuty temu, Foster napisał:

Dzień dobry wszystkim.

Dzień dobry :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Foster napisał:

Wyśmiewacie jak zwykle audioflii a Wy kim jesteście jak nie audiofilami? 

Dzień dobry wszystkim.

Witamy. 

Audiofil lub meloman lub pasjonat audio... różnie sie nazywają tutaj użytkownicy. Przepraszam że użyłem akurat słowa audiofil. Jednak pytanie jest bardzo ciekawe. Skoro korekcja kablami to pytanie ponawiam... jak korygowac nimi różnicę w kanałach lewy / prawy? Przeciez nie roznymi kablami w tychże kanalach? Czyli jednak dsp nie takie złe!

Korekcja brzmienia:

DSP vs Kable  1:0 

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Korekcja brzmienia:

DSP vs Kable  1:0 

Zapomniałeś, że audiofil kablami poza korekcją tonalną steruje również takimi rzeczami jak prezentacja sceny stereo, sybilanty, twardy szybki/głęboki bass (do wyboru). Kabelkami można "nadać dźwiękowi ciała, nieokreślonego stylu i  koherencj systemu" i wiele wiele innych których nie wiesz o co kaman (ja też nie wiem)  i nie zrobisz tego przy pomocy DSP. 

W tym przypadku - DSP vs kabelki  0:1    ;)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i czytam i próbuję coś znaleźć w pamięci i  nic. Mam tak, że jak coś konkretnego drażni mnie w danym modelu, to wymieniam go na inny, bo inż. miał jakąś wizję. Co do pilotów, j/w, potrzebna mi tylko głośność i tyle, reszta z guziczków. Co do kabelków, cóż, nie przeceniam, nie gloryfikuję, muszą być dobrej jakości, ale cena nie czyli cudów. Nie będę się wypowiadał na temat brzmień, bo jako elektronik mam na ten temat odmienne zdanie. 
... aha, jedyne co mnie wpienia to cena niektórych klocków, które chciałbym mieć :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcinmarcin masz rację te ustawienia korektora były ściągnięte z DL i naprawdę nie było źle. Taka ciekawostka , ten Kenwood ma funkcję pogłosu oddzielnie dla lewego i prawego kanału. Ale kumpel ma jeszcze ciekawszy korektor Akai z dwunastoma silniczkami , jest funkcja zapamiętywania ustawień i jak wciśnie się dane ustawienie to uruchamiają się silniczki i suwaki "same" pozycjonują się na odpowiednich wartościach. Wygląda to świetnie , normalnie czary:) 

@JohnDoe obojętnie od czego zaczniemy , zawsze kończymy na temacie kabli :) 

A' propos z racji akustyki pomieszczenia muszę lekko podbić wysokie tony w prawej kolumnie , jaki kabel ....... ? :) 

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, tomek4446 napisał:

@JohnDoe obojętnie od czego zaczniemy , zawsze kończymy na temacie kabli :) 

- To chyba prawidłowo 🙂 bo na samym końcu jak już mamy wszystko porobione to wtedy zawsze 'dopieszczamy kabelkami' ;)

 

55 minut temu, tomek4446 napisał:

A' propos z racji akustyki pomieszczenia muszę lekko podbić wysokie tony w prawej kolumnie , jaki kabel ....... ?

Gdybyś miał RME DAC - to mógłbyś ustawić osobny EQ dla każdego kanału i zapisać w pamięci takie ustawienie niesymetryczne.

Niestety nie masz i  tylko kabelki Ci pomogą ;)    Załóż wątek i zaraz ktoś Ci podpowie 👍

 

Żartuję oczywiście i wiem, że Ty też bo masz tam Dirac chyba do tych rzeczy a nie kable.     

 

O kabelkach w tym wątku wystarczy 🤐   chyba, że w innym kontekście to możemy jeszcze pogadać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do głównego tematu. Czy nie wydaje się Wam irytujące stosowanie przez niektórych brytyjskich producentów ( Cyrus, Naim i innych) gniazd głośnikowych i bananów w systemie BFA? Rozumiem, że to British Federation of Audio ale wyróżnianie się brytyjskością w ten sposób może jednak być trochę niewygodne użytkowników.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pisałem że na sile chcą nas uszczęśliwić bezpieczeństwem. Nie wiem czy zauważyłeś że w Cambridge Audio tez jest zaślepka w gniazdach w Cyrus One też która uniemożliwia włożenie czegoś do gniazda. Myśle że to nadmierna dbałość o bezpieczeństwo użytkownika. Cyrus daje takie wkładki do których możesz włożyć zwykły przewód chyba do 4mm2. Zaraz zrobię fotkę. Z tego powodu w pewnym momencie chciałem kupić Tellurium one mają odpowiednie wtyki fabrycznie 

Takie miałem przy wzmacniaczu dołączone fabrycznie końcówki 

C33ADF12-9657-4873-86CB-E74EEB3D7E1A.jpeg

A przy końcówkach mocy takie przelotki - chyba są wykonane z mosiądzu 

D6297BC0-1A27-4B36-91FB-497CD0E8A912.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 2.01.2021 o 12:26, Fafniak napisał:

A mnie do rozpaczy doprowadzają piloty

Wiem że część audiofili oczekuje biżuterii i chciałaby żeby były metalowe. No to niektórzy robią "metalowe" tylko im trochę nie wychodzi bo ergonomia, napisy, "klik" jest koszmarny.

No chinole na czymś musieli sie wzorować, nawet mam wrażenie że miałem w ręku pilota który był podobny (jakiejś uznanej marki)

no i wypust wyszedł im taki :

 

Zawsze mnie zastanawia dlaczego do urządzeń za całkiem grubą kasę, oszczędza sie na ergonomicznym pilocie

Dlaczego klawisze nie mogą  być ukształtowane tak aby już sam kształt korespondował z ich funkcją. Poukładane w funkcjonalne bloki...

Nie piszę tu o wytwórcach manufakturowych. Tutaj wiadomo.. Ale ci "wielcy" ????

Mnie wkurza samo szukanie pilota, więc staram się powoli ogarniac sterowanie glosem. Niestety przez gównianą obsługę google home w denonie, wygląda to tak, ze i tak mam urządzenie udajace pilota, ktore komunikuje sie z google home po wifi:) A docelowo powinno byc tak,ze komeny glosowe ida po sieci telnetem do Denona.

Edytowano przez Tenfilip
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Tenfilip napisał:

Mnie wkurza samo szukanie pilota, więc staram się powoli ogarniac sterowanie glosem. Niestety przez gównianą obsługę google home w denonie, wygląda to tak, ze i tak mam urządzenie udajace pilota, ktore komunikuje sie z google home po wifi:) A docelowo powinno byc tak,ze komeny glosowe ida po sieci telnetem do Denona.

Nie mogą, bo idą z chmury, musiałby więc być lokalny pośrednik. Poza tym bezpośrednie integracje na sprzęcie AV są moim zdaniem bez sensu.

Na podstawie swojego doświadczenia polecam jednak Harmony Hub + Pilot Harmony 950 (chwalony już w tym wątku) + Alexę. Plus ewentualnie dodatkowe integracje, np. do http przez FakeRoku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, TomekN napisał:

Nie mogą, bo idą z chmury, musiałby więc być lokalny pośrednik. Poza tym bezpośrednie integracje na sprzęcie AV są moim zdaniem bez sensu.

Na podstawie swojego doświadczenia polecam jednak Harmony Hub + Pilot Harmony 950 (chwalony już w tym wątku) + Alexę. Plus ewentualnie dodatkowe integracje, np. do http przez FakeRoku.

Chcę postawić lokalnego asystenta głosowego (np. Ada na Homeassistant), ale narazie zadowolę się google home sprzężonym z home assistant. Obecnie mam dużo prostsze rozwiązanie - broadlink RM3 (udaje pilota) który wysyła sygnały do urządzęń, spięty z Google Home. Uważam jednak, że Denon mógłby naprawdę zrobić więcej tych opcji dostępnych przez integracje Heos z Google home. BTW co rozumiesz przez bezposrednia integracje na sprzecie AV?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tenfilip napisał:

Chcę postawić lokalnego asystenta głosowego (np. Ada na Homeassistant), ale narazie zadowolę się google home sprzężonym z home assistant. Obecnie mam dużo prostsze rozwiązanie - broadlink RM3 (udaje pilota) który wysyła sygnały do urządzęń, spięty z Google Home. Uważam jednak, że Denon mógłby naprawdę zrobić więcej tych opcji dostępnych przez integracje Heos z Google home. BTW co rozumiesz przez bezposrednia integracje na sprzecie AV?

No integrację przez API sprzętu - czy to API http np. w przypadku Yamahy, czy tcp/telnet w przypadku Denona.

Uważam, że to jest bez sensu, bo API nie zawsze są kompletne, czasami są trudne we wdrożeniu (patrz np. włączanie telewizorów LG przez magic-packet WOL), a czasami tych API nie ma w ogóle (patrz np. dekoder Canal+). Dlatego ja wolę zintegrowane sterowanie przez IR. Broadlinka RM3 też próbowałem, ale uważam że to straszne gówno. Zestaw Harmony Elite jest drogi, ale świetny. Ma dobre API i dużo możliwości integracji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...