Skocz do zawartości

Rozwiązania w audio - fajne, przydatne i nietrafione lub denerwujące.


RoRo

Recommended Posts

2 godziny temu, TomekN napisał:

No integrację przez API sprzętu - czy to API http np. w przypadku Yamahy, czy tcp/telnet w przypadku Denona.

Uważam, że to jest bez sensu, bo API nie zawsze są kompletne, czasami są trudne we wdrożeniu (patrz np. włączanie telewizorów LG przez magic-packet WOL), a czasami tych API nie ma w ogóle (patrz np. dekoder Canal+). Dlatego ja wolę zintegrowane sterowanie przez IR. Broadlinka RM3 też próbowałem, ale uważam że to straszne gówno. Zestaw Harmony Elite jest drogi, ale świetny. Ma dobre API i dużo możliwości integracji.

Bo ja wiem, czy gówno. Po prostu działa. Co Harmony, to też działa po IR, udając pilota?

Integracja przez API (powiedzmy, ze ten telnet to tez takie API) ma tą przewagę, że masz raportowanie stanu. Czyli np. mogę zobaczyć jaka jest teraz charakterystyka ustawiona w audyssey, czy LFE jest na main+LFE czy samo LFE albo jakie jest crossover etc. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 92
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

1 godzinę temu, Tenfilip napisał:

Bo ja wiem, czy gówno. Po prostu działa. Co Harmony, to też działa po IR, udając pilota?

Integracja przez API (powiedzmy, ze ten telnet to tez takie API) ma tą przewagę, że masz raportowanie stanu. Czyli np. mogę zobaczyć jaka jest teraz charakterystyka ustawiona w audyssey, czy LFE jest na main+LFE czy samo LFE albo jakie jest crossover etc. 

No nie. Tu masz rację - przewagą integracji po API jest możliwość zaczerpnięcia od urządzenia feedbacku. Ale spójrz na to z tej strony - przez lata używaliśmy zwykłe piloty IR dostarczone z urządzeniami i one tego feedbacku nie mają. Czy to był kiedyś problem? ;)

Najbardziej bałem się czegoś innego. Że mając ustawione w Harmony aktywności obejmujące np. 4 czy 5 osobnych urządzeń, zaczną mi się te aktywności "rozjeżdżać". Bo niektóre urządzenia włącza się sygnałem na podczerwień typu "toggle", czyli tym samym na On i Off. I zgadnij co. Przez 1,5 roku rozjechało mi się to 1 (słownie: jeden) raz - telewizor się któregoś dnia nie włączył z całym sprzętem. A poza tym działa to bez pudła. Więc jak nacisnę na pilocie jakiś przycisk do konfiguracji Audyssey, to mam praktycznie pewność, że ta opcja się włączyła.

Broadlink mi nie podpasował bo ma trudne do integracji API, a integrowalność jest dla mnie ważna, ma słabej jakości apki mobilne (próbowałem obie), no i nie ma opcji na fizycznego pilota. Nie wyobrażam sobie takiego nie mieć. Mam nawet więcej niż 1 :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Od pięciu lat nosiłem się z zamiarem wymiany gniazd we wzmacniaczu BC Acousique EX 502 . Ogólnie fajny sprzęt z mnóstwem dobrych rozwiązań jak wejście tigger , możliwość pracy jako monoblock , automatyczne włączanie i wyłączanie , sporo terminali głośnikowych w tym wysokoprądowe , oddzielna regulacja wzmocnienia kanałów lub praca na full . Ale , jakiś idiota , podejrzewam , że księgowy wymyślił najbardziej tandetne wejścia RCA jakie w życiu widziałem . Po każdorazowym wyjęciu kabla , we wtyku zostawały te złote kapselki od masy. Nie były do niczego przylutowane tylko wciśnięte w plastikową obudowę i już. Oryginalny terminal RCA był wlutowany przy pomocy jakiś dziwnych blaszek bezpośrednio w płytkę , ale jakoś dałem radę wyrwać :) Nie rozumiem , dlaczego montuje się coś , co już w założeniu nie ma prawa działać. plus jest taki , że lutowanie mnie relaksuje i wieczór zrobił się miły . Co prawda po wywaleniu starych gniazd zostały mi w obudowie dwie dziury po śrubkach , ale wentylacji nigdy nie za dużo :) 

IMG_2199.JPG

IMG_2205.JPG

IMG_2206.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W środku już tak ładnie nie jest , postawiłem na solidność połączeń. A ważna informacja dla @TomekN , do połączeń użyłem mojego ulubionego Neotecha , polecam jak byś coś modyfikował :) Znacznie poprawia pasmo między 1,3 kHz a 1,7 kHz :)

https://www.blackdotaudio.eu/przewod-solid-core-neotech-soct-14-14awg-16mm-w-teflonie-up-occ-p-4182.html

IMG_2207.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, MariuszZ napisał:

Jakoś dziwnie włażą na siebie

Słuchaj , życie seksualne rezystorów mnie nie interesuje , ani to co robią po godzinach pracy / wzmacniacza/ :)

A swoją drogą ktoś miał fantazję , to nie moja robota.

1 godzinę temu, Stolarz napisał:

No dobra. Wiem, że prima aprilis. Teraz odpowiedz na poważnie.

To był taki , żarcik. Zrób pomiary REW.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Coś dla robiących samemu kabelki. Zdecydowanie nie polecam wtyków Yarbo RCA

https://audeos.pl/pl/p/Yarbo-RCA-003GNI-wtyki-RCA-6%2C3mm-2-szt./855

Za chwilę będę je wywalał , kabel mogę polecić 

https://audeos.pl/pl/p/Yarbo-SP-1102PS-kabel-symetryczny-do-interkonektow%2C-srebro/681

dobrze się układa , bardzo dobre ekranowanie .

Już mówię o co chodzi z wtykami. Piny mają karbowanie , to karbowanie klinuje się wewnątrz gniazda. O ile gniazda RCA sprzętu vintage przepinanie przetrwają , o tyle gniazda w nowym sprzęcie , a szczególnie tym ze średniej półki już nie. Wcześniej czy później / a raczej wcześniej / je po prostu wyrwiemy wyciągając wtyk.  

To tak ku przestrodze.

IMG_2237.JPG

IMG_2238.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
Dnia 12.04.2021 o 12:02, tomek4446 napisał:

Wcześniej czy później / a raczej wcześniej / je po prostu wyrwiemy wyciągając wtyk.

Ja tak załatwiłem sobie gniazda RCA w Roksan K3 wtykami montowanymi w Albedo, stara wersja interkonektów.

Ciężkie, siermiężne wtyki. Nie zmienia to faktu, że te Albedo to dobry interkonekt. Ja wymieniłem je na WBT i już jest dobrze.

Albedo I.jpg

Edytowano przez Marek Jankowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...