Skocz do zawartości

Wzmacniacz do kolumn DIY


Vione

Recommended Posts

Witam,

Posiadam stare monitorki Magnat Quantum 603 oraz własnego autorstwa podłogówki na głośnikach:

- STX W.30.200.8.MC

- STX M.15.250.8.FCX

- Vifa XT25TG-30-04

Kolumna 60L, zamknięta

Domyślam się, że to zapewne niewiele mówi, ale nie wiem w jaki inny sposób lepiej to przedstawić.

Reszta sprzętu:

- Yamaha AX-1050

- ifi Zen dac

 

Wzmacniacz oczywiście do wymiany. W moim odczuciu ma bardzo drażniące srednie-wysokie dźwięki. Niskie tony jak z pudła. Brakuje "mięsa" w dolnych pasmach, które było słychać przykładowo z wzmacniaczem SONY serii ES. Szukam brzmienia ciepłego, detalicznego, z dbałością o szczegóły, ale nie męczącego przy dłuższym odsłuchu. Chciałbym aby niskie tony były dobrze kontrolowane, z odpowiednią dynamiką, a nie mulista papka.

Dac, który posiadam, zmienia dźwięk na bardziej szczegółowy, powiększa się przestrzeń, jest trochę więcej wysokich tonów, co w połączeniu z tym wzmacniaczem nie jest dobre.

Muzyką jakiej słucham jest zazwyczaj muzyka elektroniczna, czasem jakieś mocniejsze brzmienie, ewentualnie bardziej relaksujące gatunki.

Czytałem trochę forum i zainteresowały mnie następujące wzmacniacze:

- Roksan Caspian M1/M2

- Roksan Kandy K3

- Magnat MA1000

 

Dajcie proszę znać co myślicie o tych 3 wzmacniaczach, a także jakie inne mogłyby również pasować?

Jak wypada wymieniony Magnat do Caspiana? Porównywalnie czy to już inna liga brzmieniowa?

Edytowano przez Vione
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli szukasz brzmienia muzykalnego oraz detalicznego to Roksan Caspian M2 mógłby przypaść Ci do gustu. Roksan K3 to bardzo dynamiczny wzmacniacz ale może zabraknąć CI nieco barwy. Tutaj alternatywą może być Atoll IN200 Signature. 
Magnat będzie ciepły ale niestety znacznie mniej rozdzielczy względem Roksana czy Atoll’a. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

Magnat też kosztuje o połowę mniej :( czytałem, że lampy w Magnacie są raczej średnie. Czy ich wymiana znacząco poprawiłaby brzmienie?

Czy mimo wszystko nadal Roksan by raczej nad nim przeważał?

Jak ma się ich odtwarzanie najniższych rejestrów? Czy poszczególne dźwięki są wystarczająco rozróżnialne? Nie brakuje im mocy wtedy kiedy potrzeba uderzyć?

No i zasadnicze pytanie, czy warto zwiększyć budżet o połowę i dopłacić do Caspiana? Czy raczej relacja jakość/cena nie jest tego warta?

Dodam, że myślę o używanych wzmakach, dlatego też zadaje tyle pytań, by nie wpaść z zakupem.

Może jakaś lampa? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Chyba Miro 84 właśnie problem w tym, że oglądam się za urządzeniami używanymi co oznacza, że raczej sobie nie potestuję tych co bym chciał :( a niestety budżet nie pozwala mi na kupno nowego.

Piotr z @S4Home dużo się o tych sprzętach wypowiadał, można prosić o porównanie tych sprzętów względem siebie? :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Magnat MA 1000 to jak najbardziej konkurent dla K3.

Z tym że Roksan gra szybciej, mocniej, jaśniej bardziej dynamicznie. Magnat gra ciepło, z dociążeniem, melodyjnie z dociążeniem.

Caspian M2 to granie o wyższym poziomie od obu. Znakomicie zbudowany wzmak co przekłada się na jego prezentację dźwięku. Konstrukcja nie zmieniona od prawie 10 lat?

Moge Ci go pożyczyć, mamy wszystkie 3 na stanie.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...