Skocz do zawartości

Odtwarzacz sieciowy


Robsko

Recommended Posts

10 godzin temu, Robsko napisał:

Malinkę odrzuciłem z dwóch względów 

- ktoś musiał by mi to uruchomić 😉

- musi to być proste w obsłudze, żona ma kliknąć i ma grać ( nie będę co chwilę latał lub siedział na telefonie żeby jej tłumaczyć co ma zrobić) 

O ile z 1 punktem jeszcze jest szansa żebym to ogarnął to punkt 2 jest nie do przeskoczenia, znam dobrze swoją żonę 😄

 

 

to w takim razie node 2i :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 150
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

6 minut temu, Inferno napisał:

. I nie wiem czy wiesz, pomimo ze nie ma pilota możesz zaprogramować swojego pilota od wzmacniacza i sterować Node2i 

Niestety mój Rotel jest już wiekowy i nie ma pilota (jest to duża niewygoda w użytkowaniu) 

Do node2i zawsze można dokupić dedykowany pilot Bluesound RC1, aczkolwiek mam kilka pilotów nie używanych może uda się coś z nimi zrobić. 

Czy node2i jest możliwość podłączyć go pod tv poprzez złącze optical in/analog in? 

Jeżeli tak to jaki kabel możecie do niego polecić z tego co widzę na zdjęciach to musi być chyba optyczny-mini jack.?

3 godziny temu, S4Home napisał:

2. Onkyo 6170 bo to prawda nie waidomo co dalej z firma. Ale raczej ciezko bo ciezko ale się podniesie. A te model jest na prawdę udany. Bardzo dobrze brzmiacy
3. Node 2i. gotowe rozwiązanie

Czy macie u siebie node2i (nie mogę znaleźć na stronie) bo widzę że Onkyo jest. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Robsko napisał:

Do node2i zawsze można dokupić dedykowany pilot Bluesound RC1, aczkolwiek mam kilka pilotów nie używanych może uda się coś z nimi zrobić. 

Czy node2i jest możliwość podłączyć go pod tv poprzez złącze optical in/analog in? 

Jeżeli tak to jaki kabel możecie do niego polecić z tego co widzę na zdjęciach to musi być chyba optyczny-mini jack.?

Czy macie u siebie node2i (nie mogę znaleźć na stronie) bo widzę że Onkyo jest. 

Myślę, że ten dedykowany pilot to bardziej gadżet niż coś co się może przydać. Sam mam zaprogramowany pilot od amplitunera AV i działa to przyzwoicie. Zresztą aplikacja na telefon/tablet jest tak fantastyczna, że aż szkoda z niej nie korzystać 🙂.

Z tego co się orientuję to blusounda można też używać jako DACa ale tutaj mogę się mylić. W pudełku masz komplet kabli i z tego co pamiętam mini optyk też tam był. Najlepiej zadzwonić do któregoś z salonów @Top Hi-Fi & Video Design i popytać.  Poza ich siecią nigdzie tego streamera nie dostaniesz. Chyba, że jakiś szaleniec 😉 pozbywa się tak fajnej zabawki na olx. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.01.2021 o 11:14, Robsko napisał:

Poczytałem jeszcze trochę 

Rzeczywiście z podanych wyżej odtwarzaczy bluesound node2i będzie chyba najlepszym wyborem z tym że jeszcze wpadły mi w oko dwa inne 

Audiolab 6000n

NuPrime Omnia WR-1 

Niestety nie ma o nich tak dużo informacji jak o bluesound. 

Ktoś ma trochę więcej wiedzy na ich temat? 

 

Hej,

Obecnie jestem na podobnym etapie, mogę napisać kilka słów na temat obsługi, na temat jakości dźwięku nie czuję się na siłach.

NuPrime Omnia miałem w domu. Dźwięk dużo lepszy niż z Argon Streamer, którego obecnie używam, innych porównań nie mam.. Aplikacja stabilna, ale przy każdym otwarciu od nowa szuka urządzenia - jakby nie działała w tle. Nie ma opcji wyłączenia urządzenia z aplikacji - chyba nie pobiera prądu jak nie pracuje. Plusem są wejścia cyfrowe, Bluesound i Audiolab ich nie mają. Ostatecznie zdecydowałem się na Audiolab ze względu na DTS Play Fi. Takie rzeczy błyskawicznie się starzeją - Bluesound jest już trochę na rynku, nie wiem czy Omnia będzie rozwijać oprogramowanie, jeśli nie okaże się hitem. DTS zrzesza więcej marek, co daje jakąś nadzieję na rozwój oprogramowania. Ponadto są też głośniki aktywne oraz inne sprzęty wspierające tą technologię. Widzę to w argonie, aplikacja jest już nieco archaiczna (Undok się nazywa).

Aha, Audiolab ma przyciski na sobie, umożliwiające zaprogramowanie funkcji -tego mi brakuje, rano, żeby posłuchać radia muszę spędzić kilka minut na szukaniu telefonu, pilota, ustawianiu stacji, itp.

Miałem też okazję obsługiwać musiccast Yamahy , rewelacyjna aplikacja, szybka, stabilna. Dźwiękowo się nie dogadaliśmy.

Pozdrawiam

Michał

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, smichal napisał:

Hej,

Obecnie jestem na podobnym etapie, mogę napisać kilka słów na temat obsługi, na temat jakości dźwięku nie czuję się na siłach.....

dzięki za opinię 

jak podłączony masz Audiolab (analog , cyfrowo) ?

z czym gra ?

cały czas się zastanawiam i czytam.

w mojej okolicy nie mogę znaleźć jednego salonu w który były by te dwa odtwarzacze dla posłuchania i zobaczenia jak działają aplikacje

 w moim przypadku dodatkowo za bluesound przemawia jeszcze możliwość podłączenia słuchawek Bt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Robsko napisał:

dzięki za opinię 

jak podłączony masz Audiolab (analog , cyfrowo) ?

z czym gra ?

cały czas się zastanawiam i czytam.

w mojej okolicy nie mogę znaleźć jednego salonu w który były by te dwa odtwarzacze dla posłuchania i zobaczenia jak działają aplikacje

 w moim przypadku dodatkowo za bluesound przemawia jeszcze możliwość podłączenia słuchawek Bt.

Kolego @Robsko, bo blusounda dostaniesz tylko w @Top Hi-Fi & Video Design, a Audiolaba juz w tym samym sklepie nie dostaniesz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, smichal napisał:

Plusem są wejścia cyfrowe, Bluesound i Audiolab ich nie mają.

Czyżbyś coś przeoczył?  🙂

 

 

Inked61BumCr57vL._AC_SL1500__LI.thumb.jpg.d0a6c8aa82bc7d4fdc41ef6f7b98fcae.jpg

 

10 godzin temu, Robsko napisał:

Czy node2i jest możliwość podłączyć go pod tv poprzez złącze optical in/analog in? 

Tak, optykiem miałem kiedyś podłączony tv do Node.   Adapter mini-TOSLINK był w zestawie z Node. 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, JohnDoe napisał:

Czyżbyś coś przeoczył?  🙂

 

 

Inked61BumCr57vL._AC_SL1500__LI.thumb.jpg.d0a6c8aa82bc7d4fdc41ef6f7b98fcae.jpg

 

Tak, optykiem miałem kiedyś podłączony tv do Node.   Adapter mini-TOSLINK był w zestawie z Node. 

Ha, łajza ze mnie. Widziałem na zdjęciach, nie wiedziałem, że jest taki standard gniazda.

1 godzinę temu, Robsko napisał:

dzięki za opinię 

jak podłączony masz Audiolab (analog , cyfrowo) ?

z czym gra ?

cały czas się zastanawiam i czytam.

w mojej okolicy nie mogę znaleźć jednego salonu w który były by te dwa odtwarzacze dla posłuchania i zobaczenia jak działają aplikacje

 w moim przypadku dodatkowo za bluesound przemawia jeszcze możliwość podłączenia słuchawek Bt.

Będzie podłączony analogowo. Jak pisałem, jestem na tym samym etapie co ty, sprzęt powinien być w tym tygodniu. Wymieniam też wzmacniacz i kolumny. 

Faktycznie, bezprzewodowe słuchawki fajna rzecz, nie przeszkadzają innym.

Jeśli masz ochotę, serdecznie zapraszam w okolicach weekendu. Chętnie posłucham opinii kogoś innego.

W obecnej konfiguracji nie widzę różnicy pomiędzy spotify a tidal, a wszyscy piszą, że jest znacząca. Jestem ciekaw czy coś się zmieni.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro wybieram się po sprzęt, padło na node2i 

Dla mnie wydaje się najbardziej funkcjonalny i bajecznie prosty w obsłudze. 

Jak będzie muzycznie to się zobaczy. Będę w niedalekiej przyszłości zmieniał  wzmacniacz i prawdopodobnie kolumny to będzie szansa na ewentualną porawę dźwięku. 

Dziękuję Wszystkim za pomoc. 

Na koniec ostatnie pytanie 

Kabel RCA do niego tak do ok 150 zł :

- Melodika Purple Rain

- monster cable stereo 350i 

- Czy najprostszy np. Prolink Futura wystarczy? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

To jest po prostu optyk w jacku.

Takie coś jest potrzebne

Mam taki kabel

Chodzi mi o interconnect rca. 

Mam utrudnony dostęp i jak już odstawię szafkę i się tam dostanę i dam kabel to bym nie chciał za chwilę tego powtarzać. 

Bardziej mi chodzi nie o sam dźwięk bo wiem że specjalnie się nie zmieni ale bardziej o jakość wykonania samego przewodu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat, bo nie mam czasu ani możliwości bycia na bieżąco z urządzeniami dostępnymi na rynku. Chodzi mi po głowie jakiś lepszy niż posiadam odtwarzacz sieciowy. I tu zastanawiam się nad trzema opcjami. Możliwość pierwsza to oddanie do przeróbki swojej Yamahy NP-S303, tylko nie wiem na ile to polepsza dźwięk. Druga opcja, to zakup Rotela T14 z racji posiadania wzmacniacza Rotel. Trzecia możliwość to zakup czegoś jeszcze innej firmy jakiegoś Pioneera albo Cambridge itp. Chciałbym żeby to było urządzenie, które "nie zepsuje" świetnego brzmienia i melodyjności mojego wzmacniacza wraz z kolumnami Focala. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.01.2021 o 12:46, JaZz napisał:

Za pewne muda44. Na tamtym forum nie mówią najlepiej o tym strumieniowcu Yamahy. Za to muda go broni i mówi że po przeróbce jest już w ogóle bardzo dobry. 

Dokładnie muda 44. Nie znam dokładnie zakresu przeróbki, ale podobno jest lepiej.  To czego byłoby mi najbardziej żal jeśli chodzi o Yamahę NP-S303, to świetna funkcjonalność tego sprzętu.

Jeśli chodzi o alternatywę w postaci  zakupu nowego strumieniowca, to  zastanawiam się nad Rotel T14, Cambridge CXN v2 ewentualnie Pioneer N50 lub N70. No chyba, że macie jeszcze jakieś inne dobre propozycje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muda44 to mój klient jeszcze z czasów kiedy ja pisałem na audiostereo.

Ale jego przeróbki Yamahy nie znam.

Samo urządzenie w sobie nie oferuje nic specjalnego. Nie jest drogie ale nie jest też jakieś wybitnie fajne. Nie znam także zakresu przeróbek więc nie wiem.

MAC z sasiedniego forum by go pewnie zlampił.

 

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, S4Home napisał:

Muda44 to mój klient jeszcze z czasów kiedy ja pisałem na audiostereo.

Ale jego przeróbki Yamahy nie znam.

Samo urządzenie w sobie nie oferuje nic specjalnego. Nie jest drogie ale nie jest też jakieś wybitnie fajne. Nie znam także zakresu przeróbek więc nie wiem.

MAC z sasiedniego forum by go pewnie zlampił.

 

Piotr

 

Bardziej skłaniam się jednak ku zakupowi jednego z wymienionych przeze mnie w poprzednim poście strumieniowców. Chyba, że przedstawiciele branży mieliby jakieś inne ciekawsze brzmieniowo propozycje niż to co wymieniłem. Zastanawia mnie, który z nich najlepiej by zabrzmiał z moim Rotelem A14

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...