Skocz do zawartości

Odtwarzacz sieciowy


Robsko

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 150
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

4 godziny temu, greg235 napisał:

A co myślicie o Pioneer N-70AE?

Mogę coś powiedzieć na temat starszego modelu , o którym wspomniał Witek , czyli z samą literką " A ". Zbudowany bardzo solidnie , ciężki , podwójna obudowa , trzy oddzielone sekcje pod maską. Radio internetowe działa bez zarzutu , choć przesiadłem się z analogowego tunera i nadal mnie wpienia czekanie dwóch , trzech sekund , aż włączy się kolejna stacja. Aby nie brnąć za każdym razem jak chcesz posłuchać radia przez : kontynent , kraj , stacje i dopiero ta właściwa masz zbiór " ulubione" . Podpięty dysk działa idealnie , odtwarza wszystkie pliki / model AE ma jeszcze MQA /. Ma sporo ustawień direct , upsampling , ustawienia zegarów, filtry. Pilot jest bardzo rozbudowany i jak dla mnie nieczytelny , mnóstwo małych przycisków z bladymi małymi napisami. O wyświetlaczu zapomnij , chyba , że będziesz siedział pół metra od streamera. Ratuje aplikacja na telefon , która działa całkiem sprawnie. U mnie lepiej się sprawuje dźwiękowo jako DAC , niż streamer , choć nie jest to jakaś powalająca różnica , ale jest na korzyść DAC-a. Spotify śmiga bez problemu / w tym moim modelu nie mam Tidala/ . Wizualnie wygląda świetnie , ma wszystkie możliwe rodzaje wejść , i na szczęście wyjścia. Na szczęście bo obecnie robi jako transport do DAC-a RME. Mogę polecić , naprawdę funkcjonalne urządzenie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, tomek4446 napisał:

Mogę coś powiedzieć na temat starszego modelu , o którym wspomniał Witek , czyli z samą literką " A ". Zbudowany bardzo solidnie , ciężki , podwójna obudowa , trzy oddzielone sekcje pod maską. Radio internetowe działa bez zarzutu , choć przesiadłem się z analogowego tunera i nadal mnie wpienia czekanie dwóch , trzech sekund , aż włączy się kolejna stacja. Aby nie brnąć za każdym razem jak chcesz posłuchać radia przez : kontynent , kraj , stacje i dopiero ta właściwa masz zbiór " ulubione" . Podpięty dysk działa idealnie , odtwarza wszystkie pliki / model AE ma jeszcze MQA /. Ma sporo ustawień direct , upsampling , ustawienia zegarów, filtry. Pilot jest bardzo rozbudowany i jak dla mnie nieczytelny , mnóstwo małych przycisków z bladymi małymi napisami. O wyświetlaczu zapomnij , chyba , że będziesz siedział pół metra od streamera. Ratuje aplikacja na telefon , która działa całkiem sprawnie. U mnie lepiej się sprawuje dźwiękowo jako DAC , niż streamer , choć nie jest to jakaś powalająca różnica , ale jest na korzyść DAC-a. Spotify śmiga bez problemu / w tym moim modelu nie mam Tidala/ . Wizualnie wygląda świetnie , ma wszystkie możliwe rodzaje wejść , i na szczęście wyjścia. Na szczęście bo obecnie robi jako transport do DAC-a RME. Mogę polecić , naprawdę funkcjonalne urządzenie. 

Dzięki za odpowiedź. Większość z tego co napisałeś albo można wyczytać w specyfikacji technicznej, albo jest normą w tego typu sprzętach. :)

Moje pytanie dotyczyło raczej porównania różnic brzmieniowych między rozważanymi streamerami, jeśli ktoś je słyszał.

Myślę, że na placu boju zostały mi trzy opcje do wyboru: Rotel T14, Cambridge CXN v2, Pioneer N-70AE. Np. do NAD-a się zraziłem, słuchając wzmacniaczy tej firmy. Jeśli ich streamery prezentują, taką samą "filozofię brzmienia", to nie jest to sprzęt dla mnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, greg235 napisał:

Moje pytanie dotyczyło raczej porównania różnic brzmieniowych między rozważanymi streamerami, jeśli ktoś je słyszał.

I tu wchodzisz w zakres wiedzy zarezerwowany dla wróżek i jasnowidzów :)

Nawet jak podam Ci różnice brzmieniowe między choćby Maliną z nakładką Allo Boss DAC , czy innym streamerem to co z tego ? Cambridge CXN v2 słuchałem u kolegi , jestem uczulony na Cambridge tak jak Ty na NAD-a , ale czy ta moja opinia jest wykładnią ? Z pewnością nie. Będzie to grało u Ciebie w innym pomieszczeniu , "pod" innymi kolumnami z inna elektroniką , no i oczywiście możemy się różnić wymaganiami i oczekiwaniami co do brzmienia. Pioneer ma świetnego DAC-a a mimo wszystko podłączyłem go pod RME , bo ten dźwięk jeszcze bardziej mi pasuje. W audio nie ma dogmatów / no po za tym oczywiście , że kable " grają" :) / , dlatego pisałem głównie czy i jak ten Pioneer sprawdza się w codziennym użytkowaniu. A dźwięk to już niestety Twoja działka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczny problem jak koledzy - Niestety moj wynika z faktu, ze zostawilem swoje chromecasty (Audio i 3) a moj 1,5r Syn destruktor potraktowal je tak, ze juz u niego zostaną...Sprawdzajac ceny chromecastow na necie po tym jak juz sa niedostepne to myslalem, ze to jakis zart (nie zaplace 300-350zł za takie dongle again - gdzie placilem za jednego 99 a za drugiego 149 :D). Moj Konfig byl nastepujacy: NAD 326 + DACMagic100 + chromecast Audio i to wszystko na HECO 700 i bylo na prawde git. W tej chwili musze sobie wynagrodzic straty wiec zainwestuje w cos lepszego. Chcialbym w sumie miec cos mocno zintegorwanego ale tak zeby na pierwszym miejscu byl wzmacniacz a potem dodatki do niego. Dlatego tez zastanawiam sie nad paroma scenariuszami:

1. Dokupuje na razie tylko NODE 2i + łącze go z CA DAC Magic 100 do mojego NADA i zbieram na lepszy Wzmacniacz i DAC? <- Czy tutaj DM100 bedzie lepszym DACiem niz wbudowany w 2i?

2. Kupuje NADA 368 + MDC BluOS 2i.

3. Kupuje Audilaba 6000A + 6000N lub 6000A Play albo Audiolab 6000A + NODE 2i + DAC (jezeli ten wewnętrzny jest słąby) - Tutaj chcialbym zeby ktos sie wypwiedzial na temat tego polaczenia. Wiem po postach, ze @S4Home jest mocno uprzedzony do audiolaba bo wszedzie jest na nie, znowu @Q21 dośc mocno poleca (wiem, ze sa dystrybutorem)

4. Cyrus ONE + DAC + NODE 2i lub Cyrus ONE HD (nie wiem jakiej jakosci ma wbudowany DAC?) + NODE i2

OD razu zaznacze, ze nie lubie analitycznego, ostrego, suche granie. Dla mnie muzyka musi byc ocieplona, z niskoschodzacym dobrze kontrolowanym basem oraz scena ktora w muzyce filmowej czy rockowej da fajny udział, nie rozlewajaca sie (Nigdy nie umiem tego opisać bo dla mnie muzyka ma byc wlasnie 4Fun). GLownie co leci to Klasyczny Rock, NU-Metal, RAP, EDM, Muzyka filmowa, 

 

BTW: Jezeli zaśmiecam otworze swoj własny wątek.

Edytowano przez Czilos
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @Czilos, znam kilka osób, które grają na audiolabie i bardzo go sobie chwalą. Ja go akurat nie słyszałem więc nie potwierdzam ani nie zaprzeczam 😏. Znam za to połączenie Cyrusa one (bez HD) i blusounda. Sam takie mam i nie używam zewnętrznego DACa. Są oczywiście głosy, że warto zainwestować w zewnętrzny przetwornik ale czy jest to opłacalne i wniesie znaczące różnice przy tej klasie sprzętu co mój czy Twój, nie wiem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, greg235 napisał:

Myślę, że na placu boju zostały mi trzy opcje do wyboru: Rotel T14, Cambridge CXN v2, Pioneer N-70AE. Np. do NAD-a się zraziłem, słuchając wzmacniaczy tej firmy. Jeśli ich streamery prezentują, taką samą "filozofię brzmienia", to nie jest to sprzęt dla mnie.

Jest jeszcze coś takiego z tym, że chyba nikt tego nie testował Arcam ST60 (nowość). Cena jest wysoka, ale może warto go przetestować (nic nie tracisz).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, tomek4446 napisał:

I tu wchodzisz w zakres wiedzy zarezerwowany dla wróżek i jasnowidzów :)

Nawet jak podam Ci różnice brzmieniowe między choćby Maliną z nakładką Allo Boss DAC , czy innym streamerem to co z tego ? Cambridge CXN v2 słuchałem u kolegi , jestem uczulony na Cambridge tak jak Ty na NAD-a , ale czy ta moja opinia jest wykładnią ? Z pewnością nie. Będzie to grało u Ciebie w innym pomieszczeniu , "pod" innymi kolumnami z inna elektroniką , no i oczywiście możemy się różnić wymaganiami i oczekiwaniami co do brzmienia. Pioneer ma świetnego DAC-a a mimo wszystko podłączyłem go pod RME , bo ten dźwięk jeszcze bardziej mi pasuje. W audio nie ma dogmatów / no po za tym oczywiście , że kable " grają" :) / , dlatego pisałem głównie czy i jak ten Pioneer sprawdza się w codziennym użytkowaniu. A dźwięk to już niestety Twoja działka.

Masz rację. Ten sam sprzęt w różnych warunkach odsłuchowych może zabrzmieć bardzo różnie. Ale każda uwaga jest cenna. To prawda, istotne są również preferencje, moje to możliwie naturalne brzmienie, muzykalne i szczegółowe, ale nie suche i techniczne. Liczyłem na opinie ludzi z branży, albo takich, którzy odsłuchiwali/porównywali wymienione przeze mnie streamery i są w stanie podzielić się jakimiś uwagami na temat tego co odróżnia o siebie brzmieniowo wyżej wymienione urządzenia. :)

Edytowano przez greg235
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, lysyrafal napisał:

Jest jeszcze coś takiego z tym, że chyba nikt tego nie testował Arcam ST60 (nowość). Cena jest wysoka, ale może warto go przetestować (nic nie tracisz).

To prawda jest. wydaje się ciekawy i również go rozważałem, ale chyba nie chcę wydawać w tej chwili na streamer powyżej sześciu tysięcy. 

Pomijając kwestie brzmieniowe, szukam pełnowymiarowego urządzenia, z wyświetlaczem i pilotem. Nie jestem zainteresowany "pudełeczkami" jak Node 2i, ani klepanymi po garażach Malinami. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, greg235 napisał:

ani klepanymi po garażach Malinami

 Oprócz pełno gabarytowego streamera mam dwie klepane po garażach Maliny, nie chcę się zakładać ,ale w ślepym teście mógłbyś polec , gdyby te dwa urządzenia przepuścić pod tego samego DAC-a ;) W przypadku streamera i Maliny / która z odpowiednim programem też jest streamerem / i tak będziesz korzystał z aplikacji na smartfonie , bo tam przynajmniej widać co robisz. Na ekranikach streamerów z 2,5-3m nie widać nic , i nawet jak korzystasz z pilota , to i tak nie widzisz jaką stację , czy utwór załączasz. Zmiana stacji radiowych , czy utworów z dysku szybciej działa na Malinie / Volumio/, niż na streamerze za 6 k. :)   

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, HQ150 napisał:

Tu bardziej liczy się funkcjonalność. Różnice w dźwięku pomiędzy playerami nie są duże. Dużo większe znaczenie ma DAC.

Absolutnie się z tym zgadzam. Obsługa Pioneera doprowadzała mnie do szału i był to jedne z powodów wymiany. A streamując z Pioneera, laptopa (Roon, Audirvana); Streamera ProJect mini, Auralica mini; smartfona i wreszcie NADa 658 w jakiości samego streamingu specjalnych różnic nie zanotowałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, HQ150 napisał:

Tu bardziej liczy się funkcjonalność. Różnice w dźwięku pomiędzy playerami nie są duże. Dużo większe znaczenie ma DAC.

Ło jeżu, nie do końca prawda. Podobnie jak w cd, transport ma ogromne znaczenie. I myślę, ze na równi z dac. Juz nie wspomnę o okablowaniu.

Brzmienie system po wymianie transportu moze zmienić się 180 stopni.

49 minut temu, tomek4446 napisał:

 Oprócz pełno gabarytowego streamera mam dwie klepane po garażach Maliny, nie chcę się zakładać ,ale w ślepym teście mógłbyś polec , gdyby te dwa urządzenia przepuścić pod tego samego DAC-a ;) 

Tomek, zapraszam do mnie. W sumie potrzebuję gotówki na audio... :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, tomek4446 napisał:

 Oprócz pełno gabarytowego streamera mam dwie klepane po garażach Maliny, nie chcę się zakładać ,ale w ślepym teście mógłbyś polec , gdyby te dwa urządzenia przepuścić pod tego samego DAC-a ;) W przypadku streamera i Maliny / która z odpowiednim programem też jest streamerem / i tak będziesz korzystał z aplikacji na smartfonie , bo tam przynajmniej widać co robisz. Na ekranikach streamerów z 2,5-3m nie widać nic , i nawet jak korzystasz z pilota , to i tak nie widzisz jaką stację , czy utwór załączasz. Zmiana stacji radiowych , czy utworów z dysku szybciej działa na Malinie / Volumio/, niż na streamerze za 6 k. :)   

Wyświetlacz i ogóle obsługa z pilota w CXNv2 jest w porządku. Pokusiłem się na niego właśnie dlatego że nie chcę się bawić telefonami czy komputerami jak chcę posłuchać muzy. Poza tym młody co chwilę pyta się co to gra, to mu mówię "idź sobie zobacz". Polecam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, tomek4446 napisał:

 Oprócz pełno gabarytowego streamera mam dwie klepane po garażach Maliny, nie chcę się zakładać ,ale w ślepym teście mógłbyś polec , gdyby te dwa urządzenia przepuścić pod tego samego DAC-a

Tomek, jak będziesz miał chwilę to porównaj kiedyś różne transporty pod RME. Jestem ciekawy czy będą różnice. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, audiowit napisał:

Ło jeżu, nie do końca prawda. Podobnie jak w cd, transport ma ogromne znaczenie. I myślę, ze na równi z dac. Juz nie wspomnę o okablowaniu.

Brzmienie system po wymianie transportu moze zmienić się 180 stopni.

To nie jest podobnie jak w CD bo w CD jest też DAC i tu różnice są ogromne. Tak jak w każdym innym sygnale analogowym. W transporcie plików jednak mamy do czynienia tylko z sygnałem cyfrowym. I tutaj tak samo jak w kablach cyfrowym różnice są mało istotne. Jeśli jednak jakieś urządzenie bardzo mocno zmienia ten zero jedynkowy przekaz( co niestety się zdarza za sprawą np. bardzo kiepskich zegarów i dużego jittera) to należy właśnie się zastanowić co z tym urządzeniem jest nie tak.

W przypadku poprawnie działających urządzeń cyfrowych te różnice nie są duże.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, PorkOne napisał:

Wyświetlacz i ogóle obsługa z pilota w CXNv2 jest w porządku. Pokusiłem się na niego właśnie dlatego że nie chcę się bawić telefonami czy komputerami jak chcę posłuchać muzy. Poza tym młody co chwilę pyta się co to gra, to mu mówię "idź sobie zobacz". Polecam.

Ale w przypadku playera D.I.Y. to też jest jak najbardziej możliwe. Mnie to zrobił syn jak był w podstawówce. I na wyświetlaczu mogę mieć co się mi żywnie spodoba.

Teraz jest rodzaj wejścia, z czego leci muzyka( Tidal, radio, pliki z NAS), wykonawca, tytuł albumu, tytuł utworu, rodzaj pliku, jego częstotliwość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...