Skocz do zawartości

All in one


Fenol

Recommended Posts

Cześć,

Proszę o radę.

Zamierzam zakupić jakiś mały zestawik do salonu. Budżet 5-7 tyś zł z kolumnami podstawkowymi (czarne lub białe wybarwienie). 

Generalnie  (niestety) istotną sprawą jest design, tzn. szukam czegoś nie dużego fizycznie - nie ma to być rozbudowany zestaw stereo- wzmak + cd + tuner itd......lecz zestaw "all in one" albo jakaś mini wieża....wobec tego w 1 lub ewentualnie 2 klockach wszystko.

Salon z 30 m2 ..ale nie chodzi mi o głośność (mam w nim NADa 326 z MABX2 i na luzie to chodzi).

Zależy mi aby był tuner, funkcje sieciowe.

Zestaw chcę podpiąć pod tv Sony.

Preferencje muzyczne..rock, pop...wszystko poza klasyczną, jazzem.

Zdaję sobie sprawę, że szału z budżetem nie ma, no i dochodzą ograniczenia "wielkościowe", no ale może coś zaproponujecie.

Dzięki za ewentualne sugestie.

Pz.

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz bardzo duże pomieszczenie jak na kolumny podstawkowe. Jest niewiele modeli, które będą w stanie w miarę dobrze nagłośnić Twój salon. Jeśli możesz trochę zwiększyć budżet, proponowałbym zestaw na Audiolab 6000A Play oraz kolumnach Buchardt Audio S300 MK. Jeśli natomiast budżet jest bardziej sztywny, spójrz na wzmacniacz z funkcjonalnością sieciowa NAD C338. Także pozostałbym przy kolumnach Buchardt Audio, ewentualnie opcje tańsze Focal Chora 806 lub Pylon Audio Diamond Monitor.

Serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety budżet jest sztywny:((

A czy coś w tym budżecie znajdę co zawiera napęd CD?

Czy np. zestawienie Cabridge Audio One z jakimiś dobrymi kolumnami dałoby radę?

Ktoś mi sugerował do niego Dynaudio Emit 20...ale ponoć trudno je napędzić...lub Pylon Audio Diamond.

 

Nie lubię ostrej góry, wolę granie bardziej naturalne, większą detaliczność.

No chyba, że jeszcze na coś powienem zwrócić uwagę, choć rzeczywiście urzadzeń all in one nie ma za dużo. 

Pokój ma jednak mniej, ok 25 m2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

Szczerze to nie szukam czegoś ..audiofilskiego;) Zdaję robię sprawę z ograniczeń budżetowych, wymagań...

Szukam małego zestawiku, który po prostu przyzwoicie by grał. Wiem, że najlepszym rozwiązaniem jest odsłuch, ale nie bardzo mam możliwości.

Analizując oferty znalazłem, m.in.:

Marantz Melody X, Cambridge Audio One, Denon Ceol N11, Pioneer NC50DAB.

Pytanie ..czy nie wybrać, któregoś z tych urządzeń i nie dobrać jakiś przyzwoitych kolumn podstawowych? A może coś innego?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszłym tygodniu zamierzam posłuchać z kolumnami podstawkowymi:

Marantz Melody X (M-CR612)

oraz

CAMBRIDGE AUDIO ONE

 

Może się uda także podpiąć Pioneer NC50DAB.

 

Aby uzyskać przyzwoity bass, szerszą scenę, dobrą muzykalność .....bez wyeksponowania wyższych rejestrów to na jakie monitory powinienem zwrócić szczególną uwagę (budżet na monitory +- 3 000 zł).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dwa i pół roku grał w największym moim pokoju około22m2 z kolumnami Dali Zensor 5 .Niedawno kupiłem lepszego ,mocniejszego i droższego Arcama SA30 i 612 powędrowała do sypialni tylko dokupiłem jej kolumny podstawkowe Wilson EL-4 ,bo podłogowych nie miałem jak w sypialni ustawić.Ale jak już w jakimś wątku na forum pisałem jeśli chcemy kolumny postawić ma komodzie blisko tylnej ściany to koniecznie muszą być z wyjściem basrefleksu z przodu ,bo inaczej bas może się trochę wzbudzać .Świetnie z nim brzmią Focal Aria 906 ale one kosztują więcej niż sam 612.Jest to bardzo ładny funkcjonalny sprzęcik z dobrym dzwiękiem.Świetnie brzmiał Tidal,płyty cd i pendriv z plikami Flac.Trochę gorzej dźwięk z tv i radio internetowe.Gdy teraz porównam dzwięk z tv ,który idzie przez Arcama to jest o wiele lepiej ale to 3 razy droższy sprzęt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.01.2021 o 13:10, Fenol napisał:

mam w nim NADa 326 z MABX2 i na luzie to chodzi

 Jakikolwiek zestaw all-in-one ktory chcialbys kupić, to warto narazie Nie Sprzedawać tego Nad i bx-ów2, bo może sie jeszcze okazać że Żaden zestaw all-in-one Nie ma startu do Twojego obecnego systemu. Nad=przyzwoita rezerwa pradowa, bx2=wysoka skuteczność jak na takie monitory!!!!

To sa moim zdaniem główne zalety tych klocków

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...