Skocz do zawartości

CA 651A - wymiana kolumn


Wojciech Glazewski

Recommended Posts

Witam wszystkich, 

Posiadam zestaw stereo , wzmacniacz CA651A do tego kolumny Focal Chorus 714V. Pomieszczenie nie jest duże, ok 15-16 m kw, natomiast dosyć wysokie (3m+). Muzyka jakiej słucham ....totalnie różna od rocka do jazz'u, dużo gitary rocznej maści .. Generalnie wszystko z zestawem jest ok ale ... zawsze można przecież coś zmienić :)Chorusy miały być generalnie do kina domowego i tak mi nie ostały w tym zestawie.  Nie graja jakoś tragicznie w stereo ale zastanawiam czy ich nie wymienić. Gdzieś mi po głowie chodziły Monitor Audio Bronze 6G.  I tutaj mam zagwostkę. Chce oczywiście wymienić na lepsze. Z racji ustawności pomieszczenia fajne byłyby bronze 100, ale nie wim czy to coś da ponad chorusy. Podobnie z seria 200. Seria 500 już jest dosyć "obszerna". Może ktoś z Was miał okazję odsłuchiwać te nowe MA Bronze i różnice między nimi ? Jakieś rady ? Jak to zagada z CA651A ?

Dzieki ! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiana Twoich kolumn na Monitor Audio Bronze moim zdaniem nie do końca ma sens, to podobna klasa kolumn. Moim zdaniem do Twojego salonu najlepiej nadadzą się dobre kolumny podstawkowe. Jeśli sam charakter brzmienia Focal odpowiada Ci, spójrz na wyższą serię Focal Aria 906. W przypadku Monitor Audio proponuję spojrzeć na model Silver 100. Jeśli natomiast budżet pozwoli, będzie prawdopodobnie zachwycony brzmieniem kolumn Buchardt Audio S300 MK
Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź, przyjrze się Focalom :) . Myślałem że dźwiękowo nowa seria Bronze 100 (6G) nie będzie mocno odstawała od Silverów a głośnik 8' robi swoje.... Oczywiście postaram się, w miarę możliwości umówić na odsłuchy :)

Edytowano przez Wojciech Glazewski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze jesno pytanie, czy przy takim metrazu (15 m, no moze 14 m kw) kolumny podstawkowe poradza sobie z dzwiekiem stereo w połączeniu z tym wzmacniaczem ? Chorusy są podłogowe, ale czysto technicznie wygodniej by mi było je zastąpić kolumnami na stand’ach.. Założeniem jest czysty system stereo , czyli CA Azur 651A + 2 kolumny, bez żadnych rozwiazan typu subwoofer. 

Edytowano przez Wojciech Glazewski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...