Skocz do zawartości

Pomoc w doborze kolumn do wzmacniacza


Piotr Krzysztof Marzec

Recommended Posts

Uciągnie , Magnaty zagrają mocniej dołem i górą

Yamaha zagra z większą kulturą i z mniejszym dołem , nie będzie tak obszerny jak u magnatów , NS51 mają podbity wyższy bas, średnio czytelne wyższe pasmo

ale to już kwestia gustu , ale zachęcam do odsłuchów przed zakupem.

Lepszym rozwiązaniem by były używane Magnat  Quantum 675  lub 605  dużo lepsze niż wcześniejsze nowe

605 mają mocny nisko schodzący bas i jest go dużo,  środek pasma jest trochę cofnięty.

Ale podstawa posłuchać.

Jeśli w przyszłości planujesz rozbudować stereo  , przejść na wyższy pułap to bym bardziej proponował teraz kupić nie drogie używki

gdyż z tego wzmacniacza szału nie będzie .

A dozbierać   i przyszłości zmienić wzmacniacz i kolumny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz ma 2x40w przy 8 ohm.

Czyli pewnie ok 55w przy 4?

Ogladajac kolumny w necie do jakiej mocy szukac przy takich parametrach?

 

Wg danych w sklepie:

Impedancja nominalna  4 Ω

Moc muz.  340 W

Moc RMS  170 W

 

Czy wzmacniacz 50W do kolumn 170 to nie za malo?

A czy myslac bardziej rozwojowo mozna np kupic Heco 702 podlaczyc pod ten sprzet a w przyszlosci zostawic kolumny a wymienic wzmacniacz na inny?

Edytowano przez Piotr Krzysztof Marzec
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest za mało , dyskoteki chyba nie będziesz robił , mocniejszy wzmacniacz więcej wyciśnie z kolumn przy głośniejszym graniu ,   wzmacniacze lampowe mają moc  15 - 20 W i grają  :) ,

170W RMS   - Przy kolumnach i głośnikach podany parametr RMS określa jaką wartością mocy można je obciążyć.

Nigdy nie osiągniesz pełnej głośności na wzmacniaczu (gałka na max) , gdyż to doprowadzi do przesterowania wzmacniacza i z racje tego można uszkodzić kolumny (głośnik wysokotonowy)

Objaw przesterowania  ( zaczyna się zniekształcać dzwięk ,chrypieć itp.)

Heco 702 mogą być ale nadal bym proponował posłuchać .

Te same kolumny z różną elektroniką zagrają inaczej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Grzegorz38 napisał:

Lepszym rozwiązaniem by były używane Magnat  Quantum 675  lub 605  dużo lepsze niż wcześniejsze nowe

Podłącze się.

Właśnie znajomemu szukam wzmacniacza do Magnet Quantum 675 do 1000zł. Oczywiście chodzi o używane. Miałbyś jakieś propozycje?

Ja odrazu pomyślałem o Nad 326. By trochę złagodzić górę.

A i mile widziane wyjście Pre Out/Sub Out.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad 325 ,326 bee, to dobre konstrukcje w przystępnej cenie a dzwięk dają obszerny z naciskiem na dolne rejestry i lekko wysuniętą średnice i delikatniejszą górą . Dobra dynamika , Nad potrafi dać kopa .

Swego czasu miałem dwa miechy model 325 , grał ciekawie ale mu coś brakowało , przy kupnie używki trzeba zwracać uwagę na kondensatory w sekcji zasilania końcówki (te dwa duże) czy nie są wybulone z góry , gdyż często padają w wzmacniaczach NAD , u mnie poszły do wymiany .

Troszkę droższy Nad 355, 356 ale zdecydowanie lepsze konstrukcje .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Grzegorz38 napisał:

Młodsze nie znaczy lepsze :)

Ewentualnie Denon 720ae , wyższe modele przekraczają budżet ,

Yamaha , Marantz , CA nie ocieplą

Atoll przekracza budżet stanowczo.

Kablami można coś spróbować poprawić

Właśnie mam w okolicy Marantza PM6004. Pewnie nie ociepli góry, ale nie powinien też jej wzmocnić. Więc to też jakieś wyjście.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...