Skocz do zawartości

Kolumny Dali oberon 1 oraz ATC SCM7


Tom83

Recommended Posts

5 godzin temu, Q21 napisał:

Cześć,
ATC SCM7 to świetne monitory, które są zdecydowanie bardziej wyrafinowane brzmieniowo względem Dali Obreon 1 ale jest jeden problem, a mianowicie wzmacniacz, który niestety nie podoła SCM7. Dochodzi jeszcze kwestia basu, którego w SCM7 nie jest dużo, jest szybki i dobrze kontrolowany ale jest go zdecydowanie mniej niż w Oberonach 1. 
Jeśli miałbym coś zasugerować to rozważyłbym między KEF LS50 Meta, Audio Physic Classic 3 lub Fyne Audio F500. Kefy zagrają szeroko z czystą górą. Audio Physic zapewnią dynamiczniejsze brzmienie z niżej schodzącym basem. Fyne Audio to muzykalne brzmienie z mocnym dołem oraz soczystą średnicą i łagodną górą. 
Możesz jeszcze spojrzeć na Jean Marie Reynaud Lucia, które świetnie zgrywają się z CXA81 oferując brzmienie muzykalne z rozdzielczą górą oraz bliższym środkiem. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Tez jak któryś z kolegów odpisał ciekawi mnie kwestia basu tzn twoje twierdzenie, ze jest go "zdecydowanie:" mniej niz w oberonach 1? W testach nikt nie narzekal a wrecz byly stwierdzenia , ze w tym pupapie cenowym to najlepsze kolumny (mowa o ATC).

Jako ciekawostke dodam, ze testowalem w swoim pokoju kolumienki z aktywna prawa marki EDIFIER (zona ma je do komputera) i basu nie brakowalo a sa to sporo mniejsze  kolumny niz Dali 1 , jesli ktos nie doczytal dodam, ze pokoik to tylko 11m.

Co do innych ktore podales to moze kefy wydaja sie ciekawe i nie sa rzeczywiscie duze aczkolwiek sa ciut glebokie jak dla mnie ale wymiarowo jeszcez najbardziej do sprobowania chyba. Dali 1 sa idealne gabarytami , ew. te ATC tez tzn wysokosc max te 30cm glebokosc ok 22 to dla mnie super. Tak jak wspomnialem wyzej mialem tez Dali 3 od kolegi i po prostu ich wyglad w tym pokoju to byla juz komedia... moge zartobliwie to ujac, ze tv 50 cali przy nich niknal :D wchodzilo sie do pokoju i nic innego nie rzucalo sie w oczy tylko wielkosc kolumn... Z ta glebokoscia problem jest tez taki, ze jak pisalem wyzej dali 1 mam 20 cm od sciany jezeli kolumna bedzie miala 30+glebokosci to musialy by stac 10cm od sciany jak tak mialem dali 3 to przy lekkim podgloszeniu bas dudnil i bylo nieprzyjemnie stad pomysl na ATC bo sa zamkniete ale oczywiscie inne tez wchodza w gre..

4 godziny temu, S4Home napisał:

Ustawiał tak nawet Dali które sam producent zaleca ustawić prostopadle do scian :)

 

Inne pytanie

Czy CXA81 na pewno zostaje?

Piotr

Tak.

Edytowano przez Tom83
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Tom83 napisał:

Z ta glebokoscia problem jest tez taki, ze jak pisalem wyzej dali 1 mam 20 cm od sciany jezeli kolumna bedzie miala 30+glebokosci to musialy by stac 10cm od sciany jak tak mialem dali 3 to przy lekkim podgloszeniu bas dudnil i bylo nieprzyjemnie stad pomysl na ATC bo sa zamkniete ale oczywiscie inne tez wchodza w gre..

Z odległością kolumn od tylnej ściany, to liczy się ją od przedniej ścianki kolumn (bo stamtąd wylatuje dźwięk). Głębokość kolumn jest tu mało ważna. Kolumny głębokie na 30 cm odstawione na 20 cm od ściany (licząc do tylnej ścianki ich obudowy), to akustycznie to samo, co kolumny głębokie na 20 cm odstawione na 30 cm.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @Tom83, a skąd czerpiesz te informacje o ATC 🙂? Domyślam się, że z miesięcznika "audio". Też bardzo lubię to pismo ale nie bierz wszystkiego, co jest tam napisane, dosłownie. Zdaje się, że sam redaktor Kisiel kiedyś zauważył, że pewne informacje należy czytać między wierszami. Zwróć uwagę, że w tych kolumnach główne zachwyty skierowane są w stronę wokali. Bas jest opisany dość pobieżnie. Podobnie opisywane były moje Dali Mentor 1. Są osoby, które zachwycają się piękną góra a bas jest dla nich sprawą drugorzędną. Zastanów się jaki u Ciebie przeważa repertuar, czy bas nie odgrywa w nim ważnej roli.

Oberony 3 to moim zdaniem kolumny z dość rozlazlym basem ale w salce 14metrowej nie odczułem jego "dudnienia". Jeśli już szukasz mini monitorów to może spójrz  w kierunku firmy dynaudio i ich emitow. Myślę, że to będzie o wiele lepsze granie niż obecne oberony. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kraft napisał:

Z odległością kolumn od tylnej ściany, to liczy się ją od przedniej ścianki kolumn (bo stamtąd wylatuje dźwięk). Głębokość kolumn jest tu mało ważna. Kolumny głębokie na 30 cm odstawione na 20 cm od ściany (licząc do tylnej ścianki ich obudowy), to akustycznie to samo, co kolumny głębokie na 20 cm odstawione na 30 cm.

Mając półkę głębokości niecałe 40cm stawiając tam kolumny o głębokości 30+cm zostaje nam mniej niż 10cm odległości od ściany... każda kolumna szczególnie z BR z tyłu potrzebuje powietrza. Stawiając taką za blisko ściany usłyszymy odbicia i u mnie właśnie taki był efekt jak miałem oberony 3 "dodatkowy" bas - dudniący :) Dlatego uważam , że odległość od ściany ma znaczenie mimo, że się nie znam to miałem to okazję odczuć zreszta każdy producent zaleca spore odległości od tylnych ścian dla kolumn.... więc jak widzisz w moim małym pokoiku głębokość kolumny ma znaczenie bo zwyczajnie jest mało miejsca.

Edytowano przez Tom83
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @Tom83, a ilu kolumn poza tymi obronami dane Ci było słuchać? Miałem w domu zarówno kolumny z bas reflexem z przodu jak i z tyłu i nie determinowało to ich ustawienia względem ściany. Ustawiałem swoje obecne kolumny nawet 10 cm od ściany i jakoś mi nie dudniły. Może problemem u Ciebie jest akustyka pomieszczenia a nie bliskość ścian. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie w domu to lacznie 3 pary kolumn i soundbar to jest to czego tutaj do tej pory sluchalem.

 

Troche to dziwne jak piszesz, ze u Ciebie odleglosc od sciany nie powodowala zadej roznicy?  Bo w wiekszosci testow czytam, ze ma to znaczenie teraz akurat czytalem o Fyne Audio F500, cytat:

"Plusem jest oczywiście brak klasycznego bass-reflexu dmuchającego do tyłu (co wymusza odsunięcie kolumn od tylnej ściany)"

:)

Jak oberony 1 dalem testowo pod sama sciane to slyszlaem roznice w basie byl jakby mniej klarowny byc moze w Oberonach 3 juz dudnil bo tam jest jednak mocniejszy...

Te Fyne audio F500 i kefy LS 50 mysle, że warto zebym wyprobowal jak beda do pozyczenia gdzies.

Edytowano przez Tom83
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz możliwość porównania ATC7 do swoich to spróbuj koniecznie, nawet jeśli ich nie zostawisz to zdobędziesz doświadczenie.  Posiadałem ATC7 i są to bardzo dobre monitory a w średnicy wybitne. Nie znam Twojego wzmacniacza ale te monitorki lubią prąd i wymagają wydajnych prądowo wzmacniaczy.  Myślę, że przy tak małej odległości od ściany na ilość basu nie będziesz narzekał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, krzysiek29 napisał:

Posiadałem ATC7 i są to bardzo dobre monitory a w średnicy wybitne. 

I to jest kluczowe. Co mi po wybitnej średnicy, kiedy będę słuchał Eryki Badu, gdzie bas dominuje? Nie każdy szuka kolumn, które odtworzą piękne wokale a bas będzie taki se. Zastanów się kolego @Tom83 jaki repertuar jest u Ciebie w przewadze. Jeśli lubisz piękne wokale - przetestuj ATC, jeśli lubisz dobry bas, szukaj czegoś innego. Pozdrawiam i cieszę się, że szukasz swojego grania 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.01.2021 o 14:09, Tom83 napisał:

Jako ciekawostke dodam, ze testowalem w swoim pokoju kolumienki z aktywna prawa marki EDIFIER (zona ma je do komputera) i basu nie brakowalo a sa to sporo mniejsze  kolumny niz Dali 1 , jesli ktos nie doczytal dodam, ze pokoik to tylko 11m.

Co do innych ktore podales to moze kefy wydaja sie ciekawe i nie sa rzeczywiscie duze aczkolwiek sa ciut glebokie jak dla mnie ale wymiarowo jeszcez najbardziej do sprobowania chyba. Dali 1 sa idealne gabarytami , ew. te ATC tez tzn wysokosc max te 30cm glebokosc ok 22 to dla mnie super. Tak jak wspomnialem wyzej mialem tez Dali 3 od kolegi i po prostu ich wyglad w tym pokoju to byla juz komedia... moge zartobliwie to ujac, ze tv 50 cali przy nich niknal :D wchodzilo sie do pokoju i nic innego nie rzucalo sie w oczy tylko wielkosc kolumn... Z ta glebokoscia problem jest tez taki, ze jak pisalem wyzej dali 1 mam 20 cm od sciany jezeli kolumna bedzie miala 30+glebokosci to musialy by stac 10cm od sciany jak tak mialem dali 3 to przy lekkim podgloszeniu bas dudnil i bylo nieprzyjemnie stad pomysl na ATC bo sa zamkniete ale oczywiscie inne tez wchodza w gre..

Tak.

Mam podobny pokój jak Ty i doskonale Cię rozumiem. Te niby kilka centymetrów więcej powoduje, że kolumna przytłacza całą resztę w pokoju.

Osoby które mają pokoje tylko trochę większe czyli 13-14 metrów chyba nie do końca czują nasz problem.

Ja mam Dynaudio Emit M10 są o centymetr szersze, wyższe i głębsze od Oberon 1, są naprawdę małe i świetnie grają. Na brak basu nie narzekam, bo wbrew pozorom z tak małych skrzyneczek jest go sporo.

ATC SCM7 będą miały mniej basu, ale wszystko nadrabia świetna średnica i góra, mają niską skuteczność ale w tak małych pokoikach jak nasze to akurat nie problem, bo i tak na maxa nie da się słuchać. Jak masz możliwość to warto sprawdzić jak wypadną u Ciebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jan Onufry napisał:

ATC SCM7 będą miały mniej basu, ale wszystko nadrabia świetna średnica i góra, mają niską skuteczność ale w tak małych pokoikach jak nasze to akurat nie problem, bo i tak na maxa nie da się słuchać. Jak masz możliwość to warto sprawdzić jak wypadną u Ciebie.

Z tym, że piękna średnica i góra nie zastąpią dobrego basu. Mi przynajmniej nie zastąpiły, a wiem co mówię bo miałem też kolumny, które miały piękna góra ale nie rekompensowało mi to małej ilości basu. Ale tak jak mówi @Jan Onufry, wypożycz, potestuj i podejmij decyzję. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jan Onufry napisał:

Mam podobny pokój jak Ty i doskonale Cię rozumiem. Te niby kilka centymetrów więcej powoduje, że kolumna przytłacza całą resztę w pokoju.

Osoby które mają pokoje tylko trochę większe czyli 13-14 metrów chyba nie do końca czują nasz problem.

Ja mam Dynaudio Emit M10 są o centymetr szersze, wyższe i głębsze od Oberon 1, są naprawdę małe i świetnie grają. Na brak basu nie narzekam, bo wbrew pozorom z tak małych skrzyneczek jest go sporo.

ATC SCM7 będą miały mniej basu, ale wszystko nadrabia świetna średnica i góra, mają niską skuteczność ale w tak małych pokoikach jak nasze to akurat nie problem, bo i tak na maxa nie da się słuchać. Jak masz możliwość to warto sprawdzić jak wypadną u Ciebie.

Masz racje tak to wlasnie wyglada:) Mamy w domu pokoj 14m mozliwe ze sie uda i za jakis czas tam sie przeniose generalnie robilem przymiarki i jest wymiarowo podobny do mojego ale odleglosc od kolumn/tv bylaby wieksza o 1metr:D  wiec spora roznica...

A co sluchania na maxa to u mnie to nawet polowa pokretla na CXA81 powoduje totalny huk i trzeba uciekac z pokoju wiec o maxie nie ma absolutnie mowy :D

1 godzinę temu, seba3002 napisał:

Z tym, że piękna średnica i góra nie zastąpią dobrego basu. Mi przynajmniej nie zastąpiły, a wiem co mówię bo miałem też kolumny, które miały piękna góra ale nie rekompensowało mi to małej ilości basu. Ale tak jak mówi @Jan Onufry, wypożycz, potestuj i podejmij decyzję. 

Jak wspomnialem przenioslem raz kolumny zony, ktore ma do kompa - Edifier R1010BT sa to sporo mniejsze kolumienki niz dali czy jakiekolwiek tutaj wymienione i basu nie brakowalo wiec nie chce mi sie wierzyc ze w takich atc bedzie brakowac zwlaszcza jak sie je ustawi blisko sciany.

Aczkolwiek jezeli chodzi strikte o filmy i niskie tony to tutaj powiem szczerze, ze w kazdych kolumnach nawet Dali 3 basu mi brakowalo w stosunku do soundbara z subem ale to tylko przy filmach z mocnymi efekami. Zawsze mozna w przyszlosci dokupic malego suba typu rel T zero i wlaczac tylko do filmow :)

Zmierzylem dokladniej moj pokoj i jest to 10,5m2 wiec naprawde niewiele :) Dlatego tez pewnie wystarczy ustawic pokretlo na godzine 9 i juz jest spoko do sluchania.

 

Edytowano przez Tom83
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat tych Edifierow nie porównywałbym do dali. To aktywne monitory komputerowe, które mogą mieć nienaturalnie podbity bas. Broń Boże nie zniechęcam Cię do tych minimonitorów. Ja mam pokój ok 14m2, który dodatkowo jest półotwarty na kuchnię. Zwracam tylko uwagę, że mi po początkowych ochach i achach nad aksamitnością góry i środka zaczęło najzwyczajniej w świecie brakować basu. 

Ale jak mówię, mam większy pokój i być może inne oczekiwania. Potestuj na spokojnie kilka kolumn. Osluchaj się. Być może też ATC będą strzałem w dziesiątkę. Chociaż jeśli je kupisz a po jakimś czasie stwierdzisz, że to jednak nie to, to przy odsprzedaży kilka złociszy stracisz 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, seba3002 napisał:

Ja akurat tych Edifierow nie porównywałbym do dali. To aktywne monitory komputerowe, które mogą mieć nienaturalnie podbity bas. Broń Boże nie zniechęcam Cię do tych minimonitorów. Ja mam pokój ok 14m2, który dodatkowo jest półotwarty na kuchnię. Zwracam tylko uwagę, że mi po początkowych ochach i achach nad aksamitnością góry i środka zaczęło najzwyczajniej w świecie brakować basu. 

Ale jak mówię, mam większy pokój i być może inne oczekiwania. Potestuj na spokojnie kilka kolumn. Osluchaj się. Być może też ATC będą strzałem w dziesiątkę. Chociaż jeśli je kupisz a po jakimś czasie stwierdzisz, że to jednak nie to, to przy odsprzedaży kilka złociszy stracisz 😉

Ale jakie kolumny miałeś , w których brakowało CI basu?

Co do ATC to zobacz na te opinie ludzi, z małym pokojem:

"If you’re looking for small speakers which play music (rather than just hi-if) you should audition these. They are very communicative, have a surprising amount of quality bass, an engaging midrange and a sweet treble, and are happy close to a wall in a small room being driven by a Naim Unitiqute 2. Overall excellent value for money."

"SCM7 to malutki głośniczek o dużych możliwościach. Pięknie gra w pokoju 12m2 ze wzmacniaczem Exposure 2010. Głośnik SCM7 wymaga całkiem sporo prądu i ten wzmacniacz bardzo dobrze go napędza. Obudowa zamknięta jest super rozwiązaniem, gdyż u mnie SCM7 stoi na półce przy samej ścianie, co nie wniosło żadnego negatywnego wpływu na dźwięk. Basu jest sporo, całość brzmi bardzo przejrzyście i naturalnie. Polecam SCM7 do małego pokoju i przyjemnego wieczornego słuchania muzyki."

Więc jak widzisz dużo zależy od pokoju i akustyki. Tak tylko wtrąciłem odpowiedź bo jakby zapierasz się nogami i rękami , że te ATC mają zły bass a chyba ich nie słuchałeś nigdy u siebie prawda? :)

A tak poza tym najpierw będę chciał pożyczyć te KEFy LS50, chciałbym spróbować również Fyne Audio F500, dynaudio emit m10 - te są w sprzedaży tylko białe więc odpada i zobacze bo jednak chciałbym trochę mniej teraz wydać na kolumny niż prawie 5k. Na końcu jeśli z nich jakichś nie zostawię to pewnie spróbuję te ATC.

Reasumując tak jak mówicie - trzeba pożyczyć i zobaczyć:) Wypadł mi wyjazd do Szklarskiej na weekend jak tylko wrócę to pożyczam pierwsze :)

 

 

Edytowano przez Tom83
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że ich nie słyszałem 🙂. Nie wydaję opinii a jedynie sugeruję, że tak małe monitory mogą nie grzeszyć basem. Chcę Cię tylko uczulić, że coś co na początku wydaje się dobre, z czasem odsłania też swoje mankamenty. Miałem równie małe monitory, dali mentor 1, w których również basu było niewiele, za to góra - jak to opisał pan redaktor - bajka. Oczywiście, że w Twoich jedenastu metrach może być go pod dostatkiem ale żeby się przekonać czy można lepiej, warto wypożyczyć coś jeszcze oprócz tych ATC.

Cieszę się, że wypożyczasz te KEFy, dynaudio i fyne (tych nie słuchałem aczkolwiek w przyszłości zamierzam). Z minimonitow polecam też PMC gold. Jutro będę słuchał niewielkich dynaudio excite x14 - być może i w tę stronę warto by spojrzeć. 

Pozdrawiam serdecznie i życzę dobrego wyboru 🙂.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, seba3002 napisał:

Ja akurat tych Edifierow nie porównywałbym do dali. To aktywne monitory komputerowe, które mogą mieć nienaturalnie podbity bas. Broń Boże nie zniechęcam Cię do tych minimonitorów. Ja mam pokój ok 14m2, który dodatkowo jest półotwarty na kuchnię. Zwracam tylko uwagę, że mi po początkowych ochach i achach nad aksamitnością góry i środka zaczęło najzwyczajniej w świecie brakować basu. 

Ale jak mówię, mam większy pokój i być może inne oczekiwania. Potestuj na spokojnie kilka kolumn. Osluchaj się. Być może też ATC będą strzałem w dziesiątkę. Chociaż jeśli je kupisz a po jakimś czasie stwierdzisz, że to jednak nie to, to przy odsprzedaży kilka złociszy stracisz 😉

To jednak masz dużo większy pokój ode mnie i od kolegi Tom83 bo jak by nie patrzeć to o prawie 40% większy od nas🙂

5 godzin temu, Tom83 napisał:

Ale jakie kolumny miałeś , w których brakowało CI basu?

Co do ATC to zobacz na te opinie ludzi, z małym pokojem:

"If you’re looking for small speakers which play music (rather than just hi-if) you should audition these. They are very communicative, have a surprising amount of quality bass, an engaging midrange and a sweet treble, and are happy close to a wall in a small room being driven by a Naim Unitiqute 2. Overall excellent value for money."

"SCM7 to malutki głośniczek o dużych możliwościach. Pięknie gra w pokoju 12m2 ze wzmacniaczem Exposure 2010. Głośnik SCM7 wymaga całkiem sporo prądu i ten wzmacniacz bardzo dobrze go napędza. Obudowa zamknięta jest super rozwiązaniem, gdyż u mnie SCM7 stoi na półce przy samej ścianie, co nie wniosło żadnego negatywnego wpływu na dźwięk. Basu jest sporo, całość brzmi bardzo przejrzyście i naturalnie. Polecam SCM7 do małego pokoju i przyjemnego wieczornego słuchania muzyki."

Więc jak widzisz dużo zależy od pokoju i akustyki. Tak tylko wtrąciłem odpowiedź bo jakby zapierasz się nogami i rękami , że te ATC mają zły bass a chyba ich nie słuchałeś nigdy u siebie prawda? :)

A tak poza tym najpierw będę chciał pożyczyć te KEFy LS50, chciałbym spróbować również Fyne Audio F500, dynaudio emit m10 - te są w sprzedaży tylko białe więc odpada i zobacze bo jednak chciałbym trochę mniej teraz wydać na kolumny niż prawie 5k. Na końcu jeśli z nich jakichś nie zostawię to pewnie spróbuję te ATC.

Reasumując tak jak mówicie - trzeba pożyczyć i zobaczyć:) Wypadł mi wyjazd do Szklarskiej na weekend jak tylko wrócę to pożyczam pierwsze :)

 

 

No to czekamy na wrażenia🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.01.2021 o 12:58, seba3002 napisał:

Z tym, że piękna średnica i góra nie zastąpią dobrego basu

Cześć. Źle do tego podchodzisz. ATC 7 mają wyborne niskie tony tak samo jak środek, oczywiście z wysokiej klasy i dobrze do nich dobranymi klamotami, które cenowo niestety nijak się mają do ceny samych monitorków ATC 7. Zapytaj Pana Michała z salonu Na Temat Audio (zna świetnie! wszystkie ATC) czy Q21 w jakich systemach u ich znajomych grają SCM 7 i jak tam grają to zrozumiesz, że Q21 wie co pisze o odpowiednim do nich wzmacniaczu itd.

Powiem Ci, że ciężko mi się wraca do niskich tonów z większości konstrukcji br z monitorów jak już uszy zakosztowały przyzwoitej konstrukcji OZ czy tego co proponuje PMC. Ale to trzeba samemu usłyszeć i lubić brak ciągnących się, nadmuchanych ogonów i innych podbarwień w monitorach z BR. Oczywiście są jeszcze nasze gusta itd. ale jakości niskim tonom z ATC 7 nie można odmówić. 

Ps. Dla mnie nie jest to monitor (ATC 7) dla kogoś kto dopiero zaczyna swoją przygodę z audio a raczej dla kogoś kto już dokładnie wie czego chce i jest na końcu swojej audio drogi... Bardzo je lubię. 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.01.2021 o 15:48, seba3002 napisał:

Kolego @Tom83, a ilu kolumn poza tymi obronami dane Ci było słuchać? Miałem w domu zarówno kolumny z bas reflexem z przodu jak i z tyłu i nie determinowało to ich ustawienia względem ściany. Ustawiałem swoje obecne kolumny nawet 10 cm od ściany i jakoś mi nie dudniły. Może problemem u Ciebie jest akustyka pomieszczenia a nie bliskość ścian. 

Fizyki nie nagniesz w żadnym pokoju. Oczywiście, że i u Ciebie występuje wyraźne podbicie niskich tonów jak i całkowite "spłaszczenie sceny" w ustawieniu 10 cm od tylnej ściany. Ale tu znów są nasze gusta i rozumiem, że to co zostaje z dobrej jakości  niskich tonów w takim ustawieniu u Ciebie może Ci się podobać ale czy na pewno... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kaczadupa napisał:

Ps. Dla mnie nie jest to monitor (ATC 7) dla kogoś kto dopiero zaczyna swoją przygodę z audio a raczej dla kogoś kto już dokładnie wie czego chce i jest na końcu swojej audio drogi... Bardzo je lubię. 

I tu jest klucz do zrozumienia problemu. Są ludzie, ja Ty kolego Adamie, którzy są osłuchani i dla których niuanse niezauważalne dla przeciętnego słuchacza audio są czymś istotnym, a są też ludzie tacy jak ja (i chyba jest to spora część słuchaczy), którzy tych wszystkich smaczków i subtelności nie zauważają. Nie łączyłem nigdy żadnej ze swoich kolumn z elektroniką, kosztująca więcej niż 4000 PLN bo wychodzę z założenia, że przyrost jakości do ceny, będzie DLA MNIE nieproporcjonalny, w stosunku do poniesionych kosztów. Ale rozumiem też osoby, które "gonią królika", bo wiem że to bardzo fajne hobby i świetna zabawa. 

Wracając jednak do tematu ATC. Ja też uważam, że są to paczki dla audiofili, którzy już z niejednego pieca chleb jedli i będą potrafili zestawić je z odpowiednią elektronika, tak żeby te małe cuda odkryły cały swój potencjał. Dlatego też sugeruje autorowi postu, żeby do swojego Cambridge kupił mniej wyszukane kolumny, które nie będą wymagały aż tyle od swojego właściciela😉. Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...