Skocz do zawartości

Poprawa akustyki w pokoju


g88

Recommended Posts

Cześć, chciałbym się doradzić jak poprawić akustykę w tym pokoju. Aktualnie pogłos jest okropny  i nie da się za głośno słuchać muzyki bo dosłownie jest tu echo :) 
Problem jest w tym, że pokój jest na poddaszu i ma sporo skosów, muzyki słucham w wydzielonej części od biurka do ściany - widać to na zdjęciu. 
Pomysł jest taki, żeby dać na skos za plecami pianki akustyczne na bocznej ścianie z lewej strony będzie regał a na prawej też pianki akustyczne.

Aktualnie wygląda to tak: 



 

pok 4.jpg

pok 3.jpg

pok 2.jpg

Natomiast doradzono mi pianki akustyczne o grubości 5mm w miejscach zaznaczonych na czerowno: 
Tutaj jeszcze zdjęcie ze starymi głośnikami. 
Teraz są Monitor Audio BX 2
 

image[2].png

P.S Sorry za bałagan ale dopiero go urządzam :) 
Wystrój mi wisi dosłownie, jak dla mnie to może być cały w piankach akustycznych ale wydaje mi się, że to będzie przesada. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ułożenie wszędzie pianek/mat spowoduje że będziesz słyszał/czuł jak w komorze ciszy a tego dłużej nikt nie wytrzyma  ;)

Jak masz czas i chęć możesz sobie sprawdzić gdzie jest najgłośniej i tam nałożyć maty"

 Apka "sound meter" na telefon, z głośników puszczasz  jednostajny dźwięk - nie muzykę - apką sprawdzasz najgłośniejsze miejsca i tam wieszasz maty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Zrobiłem na razie ścianę za plecami. Poprawa jest bardzo duża. Wysokie tony nie są już natarczywe i pogłos jest dużo mniejszy. Jest tylko problem z basem. 
Głośniki stoją 1m przed głową, kiedy siedzę przy biurku basu prawie  nie ma :/ jest go za to dużo  kiedy się schylę do prawego narożnika (zaznaczone na czerwono). 

Da się jakoś to poprawić ? Np. pułapka basową ?

144202313_1092131251305346_6218277217023581864_n.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...