Skocz do zawartości

Zapytanie


Krzysztof8812

Recommended Posts

Witam,

Szukam soundbaru/miniwiezy/kina domowego 2.1/3.1 do 2tys zl, do pokoju 10m2 do ogladania filmow i sluchania muzyki. Zalezy mi na dobrym dziewieku i subwoferze, nie do wysadzania okien, ale zeby byl odczuwalny. Obecnie dysponuje soundbarem lg do 1000zl ale nie jestem zadowolony.  Nie chce tez wchodzic w kupowanie osobno glosnikow i amp. Czy moze mi ktos z Was doradzic co warto kupic? Niestey jestem laikiem, szukalem artykulow w internecie, ale duza czesc jest sponsorowana i wzajemnie sie wykluczaja. Dlatego wole zdac sie na osoby, ktore sie tym interesuja. 

 

Z gory dziekuje

Edytowano przez Krzysztof8812
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krzysztof8812 nie chodzi o wymądrzanie, nie martw się :)

Sęk w tym, że napisałeś o sprzęcie do filmów i słuchania muzyki czyli rozumiem, więcej oglądasz filmów niż słuchasz muzyki?

Zatem sprzęt 5.1 do tego raczej, ostatecznie 3.1 ale trochę to będzie bolało - brak efektów. Niestety obie wersje wymagają osobnego zakupu kolumn i amplitunera. Można to zrobić za jednym zamachem w jakimś sklepie hi-fi oczywiście. Pozostaje nam jeszcze kwestia określenia budżetu i ze względu na wymiary pokoju, skupienie się głównie na głośnikach podstawkowych które w zupełności wystarczą do filmów jak i muzyki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, lolekdrugi napisał:

@Krzysztof8812 nie chodzi o wymądrzanie, nie martw się :)

Sęk w tym, że napisałeś o sprzęcie do filmów i słuchania muzyki czyli rozumiem, więcej oglądasz filmów niż słuchasz muzyki?

Zatem sprzęt 5.1 do tego raczej, ostatecznie 3.1 ale trochę to będzie bolało - brak efektów. Niestety obie wersje wymagają osobnego zakupu kolumn i amplitunera. Można to zrobić za jednym zamachem w jakimś sklepie hi-fi oczywiście. Pozostaje nam jeszcze kwestia określenia budżetu i ze względu na wymiary pokoju, skupienie się głównie na głośnikach podstawkowych które w zupełności wystarczą do filmów jak i muzyki.

-60% muzyki, 40% filmow

Tak jak wczesniej napisalem, 

- pokoj 10m2, budzet do 2tys. 

Nie jestem audiofilem, nie znam sie na tym,  szukalem rozwiazania w postaci np soundbara samsunga HW-Q70R. Ale to zawsze tylko soundbar. Wiec pomyslalem nad jakims gotowym zestawem kina domowego 2.1  lub miniwieza. Nie oczekuje dzwieku przestrzennego,  bo wiadomo ze sie w tej konfiguracji nie da. Tylko optymalnie dobrego jakosciowo dzwieku i subwoffera. 

5.1 raczej odpada, nie chce zagracac malego pokoju. Dlatego wole w tej cenie lepsze jakosciowo 2.1 niz nizszej jakosci 5.1. Caly czas mowimy o budzecie 2 tys i malym pokoju. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...