Skocz do zawartości

Stereo do małego pokoju/monitory desktop


TomT

Recommended Posts

Witam,

chciałem skompletować zestaw stereo do pokoju o wymiarach 2.9m x 4.8m

Orientacyjny rzut pokoju:

467391793_2021-01-0313_33_02.png.4e053b8b4cbeac0f4f7a04d07a1ddf0e.png

 

885202374_2021-01-0313_33_21.png.3aaf5d25cb195149802f80bdd7bc7c31.png

 

Już trochę orientowałem się w temacie i wiem, że do takiej powierzchni potrzebuję monitory.

W większości czasu siedzę przy biurku dlatego też na rzutach ustawiłem kolumny obok biurka (wiem podstawkowe ale innych nie było).

Pytanie czy to ma sens, czy nie będzie za blisko ?

Isnieje też możliwość przemeblowania pokoju.

 

Zależy mi na możliwość podłączenia do komputera/streamowania muzyki.
Słucham głownie rocka/hard rocka.

Budżet max to 7k pln ale czym taniej tym lepiej.

 

Zestawy, które wyguglałem:

  1. Klipsh The Fives (1.8k pln) - bezpośrednie podłączenie do komputera , głośniki aktywne, dobra cena
  2. Yamaha RN-803D (3.6k pln) + Wharfedale Denton 85TH (3k pln) lub Hercules Monitor 5 (1k pln) - zestaw z możliwością późniejszej rozbudowy

 

Jeżeli te Klipsh fajnie grają to nie będę się upierał przy pełnym zestawie. Pytanie czy jest sens do tak małego pokoju pakować się z dużym budżetem (zestaw nr2) ?

A może jakaś inna propozycja ?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to dobry pomysł ale gdybyś biurko postawił w miejscu kanapy, a kanapę na przeciwległej ścianie to: 

1) mógłbyś słuchać muzyki zarówno pracując przy biurku 

2) odpoczywając na kanapie 

Odnośnie kolumn. Nie znam ani klipsch ani tych wafli. Ale zamiast tego mógłbyś wstawić tutaj mały cyfrowy wzmacniacz typu smsl Q5 pro plus kef q350. To często polecany na forum zestaw, który mógłby się tutaj sprawdzić. Myślę, że coś więcej mogliby powiedzieć koledzy @MobyDick i @RLC. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, TomT napisał:

W większości czasu siedzę przy biurku dlatego też na rzutach ustawiłem kolumny obok biurka (wiem podstawkowe ale innych nie było).

W przypadku gdy tak będziesz słuchał muzyki to można pomyśleć o alternatywnym rozwiązaniu. Do takiego odsłuchu nadają się monitory bliskiego pola.

https://musiccenter.pl/kategoria/studio-nagran/monitory-studyjne/

https://www.thomann.de/pl/aktywne_monitory_bliskiego_pola.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, TomT napisał:

W większości czasu siedzę przy biurku

Zgodzę się z @lysyrafal moja propozycja jest taka https://musiccenter.pl/sklep/studio-nagran/monitory-studyjne/adam-audio-t8v/ 

2 godziny temu, TomT napisał:

Isnieje też możliwość przemeblowania pokoju.

Jak byś to widział czy odsłuch nadal głównie przy biurku? 

51 minut temu, seba3002 napisał:

Ale zamiast tego mógłbyś wstawić tutaj mały cyfrowy wzmacniacz typu smsl Q5 pro plus kef q350. 

Zestaw fajny ale do biurka odpada z w/w powodów, no chyba że autor wątku zmieni koncepcję odsłuchu 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj że monitory bliskiego pola są mocno kierunkowe, więc rozstawienie ich za bardzo nie będzie korzystne (jeżeli będziesz siedział przy biurku). Sam ćwiczyłem taki zestaw, używając monitorów aktywnych APS Klasik - na prawdę godne polecenia. Jeżeli będziesz chciał używać różnych źródeł, w przypadku aktywnych monitorów bliskiego pola, warto przemyśleć system selekcji źródła oraz reg poziomu na wejściu. Ja używałem Monitor Station v2 i bardzo fajnie się to sprawdzało w praktyce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, TomT napisał:

Ewentualnie może jeszcze takie ustawienie:

1031204268_2021-01-0319_24_56.png.cf3e8dab2a1b8c6f51b2a0373f587b86.png

Ewentualnie kolumny podstawkowe na standach ustawić przy oknie, a na biurku mały wzmacniacz typu Smsl Q5 Pro. Fotel stoi w dobrym miejscu na odsłuchy 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jeśli głównie słuchasz przy biurku to kup monitory aktywne bliskiego pola. W tej cenie dostaniesz coś na prawdę z wysokiej półki. Oczywiscie inne ustawienia powodują że możesz zastosować wzmak + kolumny pasywne ale po co? To tak troche na siłe. Słuchać z zza pleców albo obok? Moim zdaniem nie tędy droga. Wypożycz sobie na start jakieś monitory ktore poleci Ci takowy salon. I sprawdź czy jestes zadowolony z takiego brzmienia.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli głównym miejscem odsłuchowym będzie biurko to nie ma sensu iść w kierunku kolumn podłogowych. W Twoim przypadku najlepszym rozwiązaniem będą monitory aktywne lub mały zestaw stereo. 
Jeśli lubisz dynamiczne brzmienie z mocniejszym dołem to Klipsch the Fives mogą przypaść Ci do gustu. Jeśli chciałbyś uzyskać muzykalniejszy charakter brzmienia to System Audio Saxo 7 Active wziąłbym pod uwagę. 

Możesz także pomyśleć o małym wzmacniaczu takim jak Topping MX3 + Audio Physic Classic 3 lub Pylon Audio Diamond Monitor. 


Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...