Skocz do zawartości

DENON PMA-1600NE kontra NAD C356 BEE


TomekWawa

Recommended Posts

Witam serdecznie

Mam pytanie dotczace brzmienia dwóch wzmacniaczy jakie zawarte są w tytule wątku. Kolumny z jakimy by grały to KEF Q950.

Najwazniejsze informacje:

- kolumny KEF Q950 bardzo mi sie podobają, brzmienie jest fantastycznie wyważone - niski kontrolowany bas, fajnie wyeksponowana średnica i ładnie cykająca, ciepła góra. Fajna pezestrzeń. Nareszcie znalazłem kolumny, które grają „pode mnie” Na chwilę obecna grają z DENON DRA800H, chcę jednek przejść na wzmacniacz ponieważ naczytałem się wiele o przeskoku jeżeli chodzi o brzmienie względem amplitunera.

- bardzo lubię ciepłe i przestrzenne brzmienie, z szeroką sceną, szczegółowe ale jednak ciepłe, nie męczące, „kliniczne”

- lubię przy cichym graniu zachowywać pełną szczegółowość brzmienia.

- wzmacniacz musi mieć regulację tonów, oba mają 

- ważne aby nie patrzeć na cenę obu wzmacniaczy, nie sugerować się tym, zależy mi na własnych odczuciach dotyczących brzmienia.

Proszę o opinię na temat brzmienia tych wzmacniaczy, najlepiej jakby była to opinia osób, które słuchały ich wraz z kolumnami KEF Q950.

Czy przeskok brzmieniowy bedzie znacznie wyczuwalny względem DENON DRA 800H? Czy wymiana bedzie miala sens?

Z góry dziękuję.

 

Edytowano przez TomekWawa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie lepszy będzie Denon PMA-1600NE, różnica w klasie dźwięku będzie ogromna. Z mojej strony natomiast zasugerowałbym jeszcze kilka innych, równie ciekawych wzmacniaczy, które zaoferują charakter brzmienia taki, jak szukasz. Jest to na pewno Cambridge Audio CXA81Atoll IN100SE Signature oraz Primare I15 Analog.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

z tych dwóch wymienionych do Kef Q950 moim zdaniem Denon lepiej się sprawdzi. Jeśli zrezygnowałbyś z regulacji barwy bardzo fajną opcją do nich, grającą ciepło ale z dynamiką byłby wzmacniacz hybrydowy Unison Unico Primo.

Każda z wymienionych w tym wątku opcji da wyraźny przeskok względem Denona DRA-800H.

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...