Skocz do zawartości

Wzmacniacz do salonu


Andreo

Recommended Posts

Witam szanowne grono 

Poszukuje wzmacniacza stereo do salonu ok 20m ,od wielu lat posiadam w ów salonie zestaw kina domowego w którego skład wchodzi amplituner Harman Kardon 255 oraz zestaw kolumn firmy Jamo (frontowe kolumny to Jamo C605 ) +subwoofer JBL E 150p.Poszukuje wzmacniacza który napędzi odpowiednio tą parę kolumn, budżet max 2 tys.  słucham jazzu ,bluesa ,rock .Przeszukując różne aukcje wpadł mi w oko NAD 372 ,poczytałem trochę o nim i bardzo mi się spodobał 😇 posiada odpowiedni zapas mocy oraz pozytywne recenzje odsłuchowe użytkowników.Do wzmacniacza będzie podpięty gramofon oraz tv (muzyka z youtube  oraz spotify tv posiada wyjście optyczne)   Za wszelki sugestie będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam  Andrzej  

Edytowano przez Andreo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Q21 😊 Ten zestaw kolumn zakupiłem chyba  ponad 10 lat temu ...po dłuższych poszukiwaniach i odsłuchu Jamo C605 urzekło mnie swoja "delikatnością  " i oczywiście na tamte czasy cena 😇 Myślałem nad zmiana na jamo D590 ....ale nie wiem czy to dobry wybór ,za bardzo nie mam gdzie ich posłuchać 😒 Ale na początek zabawy w stereo chciałem zainwestować w wzmacniacz który będzie rozwojowy pod przyszła zmianę kolumn  .Jeśli ktoś ma sugestie i propozycje co do kolumn to również poproszę napisać ( lubię ciepły ,głęboki  i przyjemny dół a góra by nie męczyła ucha za mocno )

   

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiolab 6000a byłby dobrą opcją ale wykracza poza zakładany budżet. W kwocie około 2000zł najrozsądniejszym rozwiązaniem byłby NAD, który zapewni brzmienie muzykalne z mocniejszym dołem i łagodną górę ale będzie zdecydowanie mniej rozdzielczy względem Audiolaba. 
Możesz jeszcze zwrócić uwagę na Cyrus One ale tutaj także przekroczysz kwotę 2k zł. 
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

NAD 372 jest znacznie lepszy od 356. Możesz smialo iść w tą stronę.

Ewentualnie także używany Denon PMA 2000 albo Roksan K2.

Piotr

Witaj Piotr 

Czy możesz bardziej rozwinąć temat tej różnicy pomiędzy tymi wzmacniaczami ? Ja dopiero zaczynam zabawę z stereo ....😁 nie chce rzucić się odrazy na wielka wodę ale chce zakupić sprzęt który w miarę będzie rozwojowy ,tak samo z kolumnami ☺️ wiec jeśli masz jakieś swoje propozycje to chętnie poczytam i zapoznam się z nimi .W sprzęcie który posiadam dotychczas drażni mnie to ze muszę  ostro kręcić gałka wzmocnienia by uzyskać w miarę  żądany  efekt .Czytałem  opinie na temat NAD 372 i raczej wszyscy wypowiadali się pozytywnie ,cena zadbanego egzemplarza tez nie jest jakoś specjalnie wielka ...wiec reszta kasy moze być przeznaczona na nowe kolumny .

Pozdrawiam Andrzej 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Q21 napisał:

Audiolab 6000a byłby dobrą opcją ale wykracza poza zakładany budżet. W kwocie około 2000zł najrozsądniejszym rozwiązaniem byłby NAD, który zapewni brzmienie muzykalne z mocniejszym dołem i łagodną górę ale będzie zdecydowanie mniej rozdzielczy względem Audiolaba. 
Możesz jeszcze zwrócić uwagę na Cyrus One ale tutaj także przekroczysz kwotę 2k zł. 
 

Co raz mocniej przekonuje się do NAD 😊pytanie jakie kolumny do niego ,mieszkam w blokowisku na Łódzkiej rekini 😉 Oczywiście nie za miliony monet, cos co będzie odczuwalnym przeskokiem z Jamo  ,zagra ciepłym i niskim dołem oraz nienatarczywą górą 😇 W sypialni mam zestaw do wieczornych odsłuchów Yamaha RX 770 ,kolumny NS BP 301 gra to całkiem zadowalająco i ciepło 😉 jednak w salonie chciałbym cos co zagra mocniej z samego dołu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

356 ma lekko podbity zakres średnio tonowy. Z niektórymi kolumnami może być szorstki.

326 i seria 37 tego nie ma. Grają ciepło. Do tego 372 i 375 mają dociazenie lepsze na basie. Jest go duzo ale jest zmienny i kontrolowany.

Piotr

 

Witaj Piotr 

Dziękuję Ci za wyczerpującą podpowiedz 😊😉😇 Wpadł mi w oko jeszcze jeden wzmacniacz Advence Acoustic MAP 308 ,widać że to potężna konstrukcja majaca chyba wszystko to co powinien mieć nowoczesny wzmacniacz ...😉 wejścia analogowe,cyfrowe i potężną moc 😊😇 sprzet wygląda naprawdę pięknie, w porównaniu do NAD to poprotu kosmos .W sieci za bardzo nie znalazłem rozległych opinii na jego temat 🤔 i moje pytania brzmią....jak taki wzmacniacz radzi sobie bez regulacji barwy dźwięku, czy trzeba dokupić jakiś equalizer  ? 

I pytanie nr 2  podobają mi się kolumny Jamo D590 😉 czy będą to dobre kolumny pod NAD i AA 308 do mojego "salonu " 20m jeśli nie ...to proszę o rade jakie ewentualnie kolumny byłyby dobre ...stawiam na używany sprzęt w rozsądnej cenie .

Za wszelką pomoc serdecznie dziękuję ! 

Pozdrawiam serdecznie 

Edytowano przez Andreo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...