Skocz do zawartości

Marantz pm nd 8006 plus diamond 30 prośba o pomoc


Arekszcz

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 63
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

1 godzinę temu, Arekszcz napisał:

Witam zakupiłem ostatnio powyższy sprzęt 8006 plus diamond 30 czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć jakie kolumny sprawdzilyby się lepiej od moich czy może mam kiepski słuch;)

Słuchałeś tego zestawu przed zakupem? Jeżeli tak to w sklepie czy w domu?

Twój zestaw reprezentuje bardzo uniwersalne brzmienie i w tych pieniądzach lepszego raczej nie znajdziesz. Ewentualne inne, bardziej Tobie odpowiadające - ale tej samej klasy. 
 

Więc co jest nie tak? Może problemem jest akustyka Twojego pomieszczenia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w salonie było petarda A w domu mydło w salonie silvery 500 brzmiały mdlo do pylonow A teraz jest podobnie w domu z pylonami 

Zastanawiam się nad opticonami 8 tylko czy nie okaże się że efekt taki sam

21 minut temu, sonique napisał:

Słuchałeś tego zestawu przed zakupem? Jeżeli tak to w sklepie czy w domu?

Twój zestaw reprezentuje bardzo uniwersalne brzmienie i w tych pieniądzach lepszego raczej nie znajdziesz. Ewentualne inne, bardziej Tobie odpowiadające - ale tej samej klasy. 
 

Więc co jest nie tak? Może problemem jest akustyka Twojego pomieszczenia?

Właśnie w salonie było petarda A w domu mydło w salonie silvery 500 brzmiały mdlo do pylonow A teraz jest podobnie w domu z pylonami 

Zastanawiam się nad opticonami 8 tylko czy nie okaże się że efekt taki sam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Ci się nie podoba w tym zestawieniu?

Moim zdaniem Diamond 30 sa najmniej udane z całej serii.

28ki moim zdaniem grają po prostu ciekawiej. A Kraft ma 25tki to też coś innego.

Dziwne jest że Silver 500 zagrały dla Ciebie mdło. To dużo bardziej żywsze kolumny.

Kiedy sprzet kupiłeś?

Możemy Ci pożyczyć Opticony do testów domowych.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W listopadzie , mydło może źle słowo raczej na pewno źle kluly w uszy mega 30 zagrały cieplej przyjemniej natomiast w pokoju tego zabrakło jest czysto ale czegoś brak , wstawiłem pylony i jak znajdzie się chętny na pewno wypożyczeń coś zanim kupie 

Jakaś firma z Wrocławia przyjmuje sprzet w rozliczeniu jednak bez odsłuchu w domu znowu mogę się rozczarowac

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chciałbyś iść w kierunku muzykalnego brzmienia to polecam posłuchać Audio Physic Classic 8. Zagrają szerszą prezentacją sceny dźwiękowej, naturalną średnicą i szybszym basem. W mojej ocenie Diamond 28 brzmią pełniej niż 30 i może za szybko podjąłeś decyzję o kupnie wyższego modelu. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie umówienia odsłuchu w naszym salonie w Pabianicach. Masz do nas prostą drogę ale musisz liczyć około 2h na dojazd w jedną stronę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mkk napisał:

Zanim zacznniesz się bawić w wymianę i testowanie wszystkiego co jest na rynku , pokombinuj z ustawieniem ( chociaż tymczasowo) . Na oko kolumny za wąsko , prawa w kącie , odległość do słuchacza za duża w stosunku do rozstawu kolumn , do tego zastawiona kanapą . 

To co mam zrobić;)?

Rozumiem kolumny jest różnica jednak dalej stoją w katach

Nie rozumiem tylko odsunolem kolumny

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Arekszcz napisał:

Gdyby ktoś w tych nagraniach coś usłyszał i zasugerował byłoby super

Jak na nagrania z telefonu brzmi to i tak całkiem nieźle. Moim zdaniem problemem jest akustyka. Słychaś pogłosy i podbity bass. Tak jak przedmówcy mówili. Na dzień dobry zabawa w przestawianie mebli. Ja osobiście spróbowałbym przesunąć kredens w lewo i również telewizor i powiększył odstęp miedzy kolumnami jednoczesnie przysuwając bliżej fotel odsłuchowy. Następnie zabawa z ustawieniem bliżej, dalej od ściany kolumn oraz ich ustawieniea względem słuchacza tzn. czy maja grać za nim na niego czy przed. Czyli możliwości jest póki co wiele. Zakup nowych kolumn to opcja raczej ostateczna póki co. Z Nowym Rokiem Życzę owocnych manewrów 😉 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

A co Ci się nie podoba w tym zestawieniu?

Moim zdaniem Diamond 30 sa najmniej udane z całej serii.

28ki moim zdaniem grają po prostu ciekawiej. A Kraft ma 25tki to też coś innego.

Dziwne jest że Silver 500 zagrały dla Ciebie mdło. To dużo bardziej żywsze kolumny.

Kiedy sprzet kupiłeś?

Możemy Ci pożyczyć Opticony do testów domowych.

Piotr

W listopadzie , mydło może źle słowo raczej na pewno źle kluly w uszy mega 30 zagrały cieplej przyjemniej natomiast w pokoju tego zabrakło jest czysto ale czegoś brak , wstawiłem pylony i jak znajdzie się chętny na pewno wypożyczeń coś zanim kupie 

Jakaś firma z Wrocławia przyjmuje sprzet w rozliczeniu jednak bez odsłuchu w domu znowu mogę się rozczarowac

1 minutę temu, slaw0001 napisał:

Jak na nagrania z telefonu brzmi to i tak całkiem nieźle. Moim zdaniem problemem jest akustyka. Słychaś pogłosy i podbity bass. Tak jak przedmówcy mówili. Na dzień dobry zabawa w przestawianie mebli. Ja osobiście spróbowałbym przesunąć kredens w lewo i również telewizor i powiększył odstęp miedzy kolumnami jednoczesnie przysuwając bliżej fotel odsłuchowy. Następnie zabawa z ustawieniem bliżej, dalej od ściany kolumn oraz ich ustawieniea względem słuchacza tzn. czy maja grać za nim na niego czy przed. Czyli możliwości jest póki co wiele. Zakup nowych kolumn to opcja raczej ostateczna póki co. Z Nowym Rokiem Życzę owocnych manewrów 😉 

No dzięki wielkie za podpowiedź dzisiaj bede przesuwać graty :) Tobie również wszystkiego naj

3 minuty temu, slaw0001 napisał:

Jak na nagrania z telefonu brzmi to i tak całkiem nieźle. Moim zdaniem problemem jest akustyka. Słychaś pogłosy i podbity bass. Tak jak przedmówcy mówili. Na dzień dobry zabawa w przestawianie mebli. Ja osobiście spróbowałbym przesunąć kredens w lewo i również telewizor i powiększył odstęp miedzy kolumnami jednoczesnie przysuwając bliżej fotel odsłuchowy. Następnie zabawa z ustawieniem bliżej, dalej od ściany kolumn oraz ich ustawieniea względem słuchacza tzn. czy maja grać za nim na niego czy przed. Czyli możliwości jest póki co wiele. Zakup nowych kolumn to opcja raczej ostateczna póki co. Z Nowym Rokiem Życzę owocnych manewrów 😉 

 dzięki wielkie za podpowiedź dzisiaj bede przesuwać graty  Tobie również wszystkiego naj

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Arekszcz napisał:

W listopadzie , mydło może źle słowo raczej na pewno źle kluly w uszy mega 30 zagrały cieplej przyjemniej natomiast w pokoju tego zabrakło jest czysto ale czegoś brak , wstawiłem pylony i jak znajdzie się chętny na pewno wypożyczeń coś zanim kupie 

Jakaś firma z Wrocławia przyjmuje sprzet w rozliczeniu jednak bez odsłuchu w domu znowu mogę się rozczarowac

No dzięki wielkie za podpowiedź dzisiaj bede przesuwać graty :) Tobie również wszystkiego naj

 dzięki wielkie za podpowiedź dzisiaj bede przesuwać graty  Tobie również wszystkiego naj

 

58 minut temu, slaw0001 napisał:

Jak na nagrania z telefonu brzmi to i tak całkiem nieźle. Moim zdaniem problemem jest akustyka. Słychaś pogłosy i podbity bass. Tak jak przedmówcy mówili. Na dzień dobry zabawa w przestawianie mebli. Ja osobiście spróbowałbym przesunąć kredens w lewo i również telewizor i powiększył odstęp miedzy kolumnami jednoczesnie przysuwając bliżej fotel odsłuchowy. Następnie zabawa z ustawieniem bliżej, dalej od ściany kolumn oraz ich ustawieniea względem słuchacza tzn. czy maja grać za nim na niego czy przed. Czyli możliwości jest póki co wiele. Zakup nowych kolumn to opcja raczej ostateczna póki co. Z Nowym Rokiem Życzę owocnych manewrów 😉 

Więc jak do tej pory porozsuwalem bardziej glosniki i.... masz flache jak będziesz w Szczecinie zapraszam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Arekszcz napisał:

Więc jak do tej pory porozsuwalem bardziej glosniki i.... masz flache jak będziesz w Szczecinie zapraszam

Jak są efekty to się cieszę. Póki co wyjazdy ograniczone to możesz wypić za moje zdrowie. I polecam się zagłębic w lekturę forum, a w szczególności dział Akustyka. Otwiera oczy i uszy na wiele aspektów pozasprzętowych. 😀👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj adres wyśle bociana serio bo już chciałem kolejne tysiące wydawac

3 minuty temu, slaw0001 napisał:

Jak są efekty to się cieszę. Póki co wyjazdy ograniczone to możesz wypić za moje zdrowie. I polecam się zagłębic w lekturę forum, a w szczególności dział Akustyka. Otwiera oczy i uszy na wiele aspektów pozasprzętowych. 😀👍

Podaj adres wyśle bociana serio bo już chciałem kolejne tysiące wydawac

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...