Skocz do zawartości

Marantz pm nd 8006 plus diamond 30 prośba o pomoc


Arekszcz

Recommended Posts

3 godziny temu, Arekszcz napisał:

wyśle bociana

Ja jestem już w takim wieku, że stwierdzenie "że wysyłam do Ciebie bociana" brzmi jak groźba 😂😅

1 godzinę temu, Arekszcz napisał:

Widząc zdjęcia ustawialibyscie coś za głośnikami z tylu te jakieś absorbery czy jak je tam zwal

Masz gołe ściany więc panele z gąbki lub wełny nie zaszkodzą. Tak za kolumnami jaki i z prawej strony. Po szczegóły proponuję udać się do działu Akustyka i tematu "Pytanie do Ciekawego Akustyka" powinien cos zasugerować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

No cóż. Poruszasz niezwykle kontrowersyjny temat 😏.

Osobiście przesłuchałem kilkanaście różnych kabli i głośnikowych i zasilania i interkonektów i zawsze jakieś różnice "słyszałem". Tzn. teraz już wiem, że chciałem, oczekiwałem różnic to je dostawałem. Nie twierdzę autorytarnie, że przy wybitnych systemach tych zmian nie słychać, ale ja ich na średniej klasy sprzecie nie uświadczyłem, ale dla tak zwanego spokoju sumienia Chord Clearway pokupowłem. Kabel jak biżuteria pozwala się lepiej poczuć, ale człowieka nie zmieni. Tak jest moim zdaniem z dźwiękiem. Wymienisz to na początku poczujesz zmianę. Być może nawet kolosalną, ale z czasem system zacznie grać jak poprzednio. Moim zdaniem nie warto, ale zawsze możesz wypożyczyć  i się przekonać osobiście. 
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, tomek4446 napisał:

To dotyczy niestety nie tylko kabli , kolumn , elektroniki też :) Stąd chęć zmian.

Tomek, nie zgodzę się z Tobą. Nie powiesz mi, że Twoje obecne główne kolumny, różnia się od poprzedniach "na pograniczu percepcji"? Mi nie chodzi o przywyknięcie do zmiany, ale na wyższym poziomie i chęć pójścia dalej. MI chodzi o zmiany pozorne, kiedy po jakimś czasie stwierdzasz "Heloł, ale to już było!"

Zaczynam powoli kable i inne ulepszacze postrzegać jak te wszystkie, witaminy, ulgixy, magnezy itp. Rozum mówi nie bież i tak to Cii nie pomożem, a emocje: ej no spróbój a nóż tym razem bedzie inaczej?  No, ale może jestem już głuchy, zgryżliwy typowy tetryk 😜 

32 minuty temu, Arekszcz napisał:

bo niby po 3 4 tygodniach te kable pokazują co potrafią

to jest bardzo sprytne zagranie, bo na odstąpienie od umowy masz tylko 14 dni

Edytowano przez slaw0001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, slaw0001 napisał:

 No, ale może jestem już głuchy, zgryżliwy typowy tetryk 😜 

No cóż , przez grzeczność nie zaprzeczę :) 

Ok. Trochę może poszedłem za daleko z opinią. Ale mam coś takiego , że do dobrego się szybko przyzwyczajam i po pewnym czasie chcę lepiej. A tak szczerzę to już naprawdę doszedłem do kresu. ostatni zakup DAC-a był zamknięciem tematu sprzętu. Obecnie , by coś polepszyć musiałbym zmienić miejsce odsłuchu , czytaj chałupę :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ambiwalentny stosunek do tematu kabli , mam ich sporo , a różnice w brzmieniu jak dotąd zauważyłem w trzech. Moim skromnym zdaniem można zająć się tematem okablowania , gdy mamy złożony już docelowy system. Dopiero wtedy możemy zdobyć się na eksperymenty i nie oczekujmy nawet wówczas spektakularnych zmian.

11 minut temu, slaw0001 napisał:

Rozumiem. To gdzie się budujesz?

Bardzo śmieszne ! :) Chociaż ....... ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Dnia 3.01.2021 o 20:17, sonique napisał:

Słuchałeś tego zestawu przed zakupem? Jeżeli tak to w sklepie czy w domu?

Twój zestaw reprezentuje bardzo uniwersalne brzmienie i w tych pieniądzach lepszego raczej nie znajdziesz. Ewentualne inne, bardziej Tobie odpowiadające - ale tej samej klasy. 
 

Więc co jest nie tak? Może problemem jest akustyka Twojego pomieszczenia?

Witam A co myślisz o połączeniu pm 8006i opticon 8mk2 ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Arekszcz napisał:

Witam A co myślisz o połączeniu pm 8006i opticon 8mk2 ?

Nic nie myślę bo nie słyszałem. Natomiast słuchałem 8006 i Oberon 7 i wbrew obiegowej opinii, że Marantz i Dali mają się ku sobie, nie podobało mi się wcale.

Pożycz do domu.

Sprzedałeś Diamondy? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, S4Home napisał:

A z czym słuchałeś Opticonów?

Ja lubie te kolumny z mocnymi łagodnymi na górze pasma wzmacniaczami

z PM 8006 jest ok. ale moim zdaniem lepiej sprawdza się PIER, Atoll, Magnat.

Podjedź do nas na odsłuch albo zapraszam cie po wypożyczenie wzmaka czy kolumn.

Pozdrawiam

Z Adamem 30

Przed chwilą, Arekszcz napisał:

Z Adamem 30

Arcamem 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...