Skocz do zawartości

Zestaw Stereo


Przemysław Kielmer

Recommended Posts

Witam,

Wiem że jest pełno wpisów na ten temat, ale mimo wszystko chciałbym zacząć od początku. Po pierwsze jestem kompletnie zielony w temacie sprzętu muzycznego i wszyskiego co z nim zwiazane. Nie oznacza to, że chciałbym kupić pierwsze lepsze. Jedynie od pewnego czasu przeglądałem fora i trochę czytałem, myślałem że uda mi się coś konkretnego dowiedzieć i podjąć jakieś kroki, jedak wybór kolumn, amplitunera czy wzmacniacza to temat rzeka.. Pokój około 16 m, kwota która chciałbym przeznaczyć 6 tys. Sprzęt do słuchania muzyki dance, pop ogólnie muzyka radiowa stara i nowa polska i zagraniczna ,oprócz tego konsola ps4/5 seriale i filmy na netflix. Jeżeli istnieje taka możliwość to później dołożenie czegoś do amplitunera stereo czy wzmacniacza, żeby móc zrobić ewentualnie kino. Jeżeli coś źle napisałem z góry Przepraszam i proszę o pomoc kolegów z branży 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Przede wszystkim musisz zastanowić się czy będziesz planował w przyszłości rozbudować zestaw 2.0 do pełnego kina domowego. Jeśli niekoniecznie to polecam zainwestować pieniądze w lepsze stereo, na którym także obejrzysz film :)
Polecam zwrócić uwagę Audiolab 6000a Play + Heco Aurora 700. Uzyskasz przestrzenne brzmienie z dobrym dołem pasma oraz naturalną średnicę. Jeśli chciałbyś uzyskać dynamiczniejsze brzmienie to Monitor Audio Bronze 200 byłyby dobrą opcją ale w tym przypadku wyjdziesz nieco poza zakładany budżet. Audiolab to wzmacniacz z opcjami sieciowymi ( jeśli CI na nich nie zależy to jest tańsza opcja 6000a bez play). Masz w tym przypadku także możliwość podłączenia wzmacniacza do amplitunera kina domowego także w przyszłości będziesz mógł pomyśleć o dalszej rozbudowie kupując amplituner kina domowego z pre-out. 
Tańszą opcją względem Audiolaba będzie Yamaha AS701, która zagra dynamiczniej z mocniejszą górą w związku z czym warto rozważyć kolumny o cieplejszym charakterze takie jak Heco Aurora 700, Q Acoustic 3050i czy Pylon Audio Sapphire 23. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha RN 803 + Heco Aurroa 700?

:) Wałkowane tak na forum że aż nudno.

Z tym że sprzęt ciekawy :)

Węższe do mniejszego pomieszczenia ELAC F5.2

Coś już odsłuchałeś?

Piotr

 

59 minut temu, Przemysław Kielmer napisał:

Dzięki wielkie za odpowiedź, czy istnieje możliwość podjechać do Państwa na konsultacje , zrobić ewentualne podłączenia i odsłuchy? 

Do nas możesz :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.01.2021 o 08:29, Q21 napisał:

Cześć,
Przede wszystkim musisz zastanowić się czy będziesz planował w przyszłości rozbudować zestaw 2.0 do pełnego kina domowego. Jeśli niekoniecznie to polecam zainwestować pieniądze w lepsze stereo, na którym także obejrzysz film :)
Polecam zwrócić uwagę Audiolab 6000a Play + Heco Aurora 700. Uzyskasz przestrzenne brzmienie z dobrym dołem pasma oraz naturalną średnicę. Jeśli chciałbyś uzyskać dynamiczniejsze brzmienie to Monitor Audio Bronze 200 byłyby dobrą opcją ale w tym przypadku wyjdziesz nieco poza zakładany budżet. Audiolab to wzmacniacz z opcjami sieciowymi ( jeśli CI na nich nie zależy to jest tańsza opcja 6000a bez play). Masz w tym przypadku także możliwość podłączenia wzmacniacza do amplitunera kina domowego także w przyszłości będziesz mógł pomyśleć o dalszej rozbudowie kupując amplituner kina domowego z pre-out. 
Tańszą opcją względem Audiolaba będzie Yamaha AS701, która zagra dynamiczniej z mocniejszą górą w związku z czym warto rozważyć kolumny o cieplejszym charakterze takie jak Heco Aurora 700, Q Acoustic 3050i czy Pylon Audio Sapphire 23. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Mam jeszcze jedno pytanie. Mianowicie czy do Audiolaba z kolumnami heco 700.. Czy DOBRĄ, ale też i droższą alternatywą byłyby dali oberon 7 lub kef q750? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...