Skocz do zawartości

Wzmacniacz stereo + odtwarzacz do Dali Zensor 7


Bartek 86

Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich

Na początku chciałem zaznaczyć, że jestem początkujący w świecie audiofilskim, także proszę o wyrozumiałość. Mam ampli Denona X2400 + Dali Zensor 7.  Chcę zamienić ampli na zintegrowany wzmacniacz stereo + dobrać do tego najbardziej odpowiednie źrodło przesyłania(generalnie z Tidal / Spotify z telefonu - na tą chwile odtwarzacz CD / Gramofon nie wchodzą w grę ). Pytanie czy jest różnica w jakością przesyłu między telefonem a komputerem na Tidalu? Dodatkowo  interesuję mnie ewentualnie połączenie do TV - to też nie jest warunek konieczny ale czasem koncert lubie obejrzeć. Pokój wielkości 45 m2. Sprzęt koniecznie nowy. Muzyki słucham głównie rockowej(z czego najbardziej uwielbiam muzykę koncertową). Lubie czysty i wyraźny wokal oraz wyraźny dzwięk instrumentów z szeroką sceną. Nie ukrywam, że moje poszukiwania już trochę trwają, wiem, że zanim cokolwiek wybiore najpierw na domowy odsłuch. Prosiłbym o radę z czym waszym zdaniem dobrze zagrają te kolumny oraz jakie żrodło najlepiej będzie się do tego nadawało(wydaję mi się, że odtwarzacz sieciowy? - jeżeli tak co proponujecie). Budżet jaki chciałbym na to przeznaczyć razem to około 6000 PLN - moge dać więcej jeżeli faktycznie będzie warto - pytanie czy przy tych głośnikach kupowanie droższego sprzętu jest wskazane. Generalnie chciałbym na odsłuch domowy wybrac i wypożyczyć ze 3 wzmacniacze + waszą sugestie co do przesyłania muzyki z telefonu -  no i zostać z numerem jeden :).  Ze wzmacniaczy zaciekawiły mnie następujące sprzęty:

- NAD C356BEE

-CYRUS One (nie wiem czy HD w moim przypadku ma sens czy nie ?)

- Magnat MR780 ( tutaj widziałem ciekawą kompozycję z odwtarzaczem MS730) - nie wiem natomiast czy hybrydowo - lampowy zestaw jest bezpiecznym wyborem

- Atoll in100se

- Marantz PM8006

- Cambridge Audio CXA60

- Music hall a35.2

Oczywiście to tylko moje wstępne sugestie - jestem otwarty na wasze propozycję. Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi. 

 

Edytowano przez Bartek 86
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli chciałbyś w chwili obecnej zostać przy Zensorach to polecam zwrócić uwagę na Marantz PM8006, Atoll IN100 Signature lub Audiolab 6000a Play. 
Marantz zapewni brzmienie dynamiczne i detaliczne z szybkim basem. Atoll zagra mocniejszym dołem i bardziej naturalną średnicą oraz nieco łagodniejszą górą pasma. Audiolab będzie bardziej wyrównany tonalnie i zaprezentuje szerszą prezentację sceny dźwiękowej. Dodatkowo posiada już wbudowany streamer w związku z czym odpada Ci zakup ewentualnego odtwarzacza sieciowego. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny oraz ustalenia warunków wypożyczenia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Biorąc pod uwagę preferowaną muzykę oraz kolumny, które posiadasz celowałbym w Atolla In100 Signature. Brzmieniowo powinien idealnie się odnaleźć, będzie to też zakup dość przyszłościowy, zawsze będziesz mógł podłączyć do niego lepsze kolumny. Jeśli chciałbyś do niego podłączyć TV oraz korzystać z funkcji sieciowych mógłbyś to zrobić na przykład przez Yamahę WXC-50. Zmieścisz się w budżecie. Inna opcja to Audiolab 6000A Play, ma na pokładzie funkcje sieciowe, ma możliwość podłączenia telewizora po optyku, ale będzie to moim zdaniem mały kompromis. Na pewno na plus wygoda. Podobną opcją może być Cyrus One Cast. Zagra trochę szybciej, bardziej detalicznie od Audiolaba.

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Q21 napisał:

Cześć,
Jeśli chciałbyś w chwili obecnej zostać przy Zensorach to polecam zwrócić uwagę na Marantz PM8006, Atoll IN100 Signature lub Audiolab 6000a Play. 
Marantz zapewni brzmienie dynamiczne i detaliczne z szybkim basem. Atoll zagra mocniejszym dołem i bardziej naturalną średnicą oraz nieco łagodniejszą górą pasma. Audiolab będzie bardziej wyrównany tonalnie i zaprezentuje szerszą prezentację sceny dźwiękowej. Dodatkowo posiada już wbudowany streamer w związku z czym odpada Ci zakup ewentualnego odtwarzacza sieciowego. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny oraz ustalenia warunków wypożyczenia. 

Cześć

 

Dziękuję za info. Jestem z Poznania, nie wiem zatem jak wygląda u was możliwość wypożyczania sprzętu ?  Daj mi prosze znać na maila: bw@fresh-q.com

13 godzin temu, S4Home napisał:

Nie wiem czy Zensory nie są za małe dla takiej powierzchni.

Z wymienionych przez Ciebie moim zdaniem Cyrus ONE albo Marantz PM 8006.

Ale sprawdził bym tez lub głównie Roksan K3

Zapraszam

Piotr

Hej

 

Zensory narazie muszą zostać ( chce posłuchać ich troche chcociaz na wzmacniaczu - potem może bede myslał o zmianie), Roksan K3 to troche za wysokie progi jeżeli chodzi o budżet, Jaki odtwarzacz poleciłbyś do One lub tego Marantza? 

21 minut temu, marcinmarcin napisał:

Niewielka jak użyjesz Chromecast Audio. 

Atoll 100 to fajny wzmacniacz, u mnie chyba zostanie dłużej 

Hej

Wiele widze wzmianek o Chromecast ale nie do konca rozumiem na czym polega jego fenomen - czy w przypadku gdy zamierzam kupic odtwarzacz sieciowy to urządzenie również mi się przypa i poprawi jakośc przesyłania ze źrodła ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Bartek 86 napisał:

Wiele widze wzmianek o Chromecast ale nie do konca rozumiem na czym polega jego fenomen -

Za 100 zł nic nie znajdziesz lepszego obecnie chyba już go nie kupisz jeżeli nawet ci się uda to nie w tej cenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Na Temat Audio napisał:

Cześć,

Biorąc pod uwagę preferowaną muzykę oraz kolumny, które posiadasz celowałbym w Atolla In100 Signature. Brzmieniowo powinien idealnie się odnaleźć, będzie to też zakup dość przyszłościowy, zawsze będziesz mógł podłączyć do niego lepsze kolumny. Jeśli chciałbyś do niego podłączyć TV oraz korzystać z funkcji sieciowych mógłbyś to zrobić na przykład przez Yamahę WXC-50. Zmieścisz się w budżecie. Inna opcja to Audiolab 6000A Play, ma na pokładzie funkcje sieciowe, ma możliwość podłączenia telewizora po optyku, ale będzie to moim zdaniem mały kompromis. Na pewno na plus wygoda. Podobną opcją może być Cyrus One Cast. Zagra trochę szybciej, bardziej detalicznie od Audiolaba.

Pozdrawiam,

Michał

Cześć

 

Dzięki za informację. Mam pytanie jak to jest z jakością funkcji sieciowych Audiolab 6000A Play lub Cyrus One Cast ? Czy jest tylko dodatek aby sprostać wymaganiom rynku czy też faktycznie jakość przesyłu jest podobna jak w osobnym odtwarzaczu ? Czy Audiolab 6000A / Cyrus One do pary z wymienioną przez Ciebie Yamaha WXC-50 będzie lepszą opcją niż ich wszystko mające odpowiedniki? Jeżeli jakośc przesyłania z np Komórki ( Tidal) bedzie taka sama co zatem zyskujemy kupując osobno odtwarzacz sieciowy? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepiej zrobisz kupując osobne urzadzenie niż to wbudowane w wzmak.
Taki Yamaha WXAD 10, WXC50 czy Malina będzie po prostu lepszym wyborem. Audiolab korzysta z dość starego już softu z kolei Cyrus moim zdaniem jest najproporcjonalnie drogi w wersji CAST. Ale co kto woli.
Wyceniałeś już roksana K3? U nas? Zadzwoń do nas może się okazać że będziesz miał sprawę zamknietą :)

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @Bartek 86, u mnie z zensorami 5 grał Cyrus one i mi to połączenie bardzo odpowiadało. Jeśli myślisz o odtwarzaczu to ja szedłbym w osobny klocek. Zechcesz zmienić odtwarzacz - zmienisz, zechcesz zmienić streamer - zmienisz. Kupując wzmacniacz z funkcjami sieciowymi nie masz pola manewru. Aczkolwiek słuchałem Cyrusa one cast i wg mnie to fajny klocek z dobrą apką. Twój wybór 🙂

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.01.2021 o 23:50, Bartek 86 napisał:

do pary z wymienioną przez Ciebie Yamaha WXC-50 będzie lepszą opcją niż ich wszystko mające odpowiedniki? Jeżeli jakośc przesyłania z np Komórki ( Tidal) bedzie taka sama co zatem zyskujemy kupując osobno odtwarzacz sieciowy? 

Osobiście korzystam z WXC-50 i jestem bardzo zadowolony. Korzystam też z Zensorów 7.....które grają z trzecią już Yamahą.

Różnica jest znaczna. Sterowanie aplikacją odbywa się poprzez smartfona, ale sygnał "idzie" bezpośrednio do aplitunera/streamera. A nie poprzez telefon. 

Poza różnicą w dźwięku jest jeszcze dużo innych udogodnień np. to,że twój telefon może "oddalić się" od streamera, a muzyka nadal bedzie płynąć. Gdy ktoś do ciebie zadzwoni nie przerwie ci to grania. Gdy na drugi dzień wciśniesz na pilocie PLAY, odtwarzacz rozpocznie granie bez konieczności ponownego wybierania utworów etc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponowie wszystkich

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i pomoc. Troche zmieniłem jednak punkt odniesienia i szukam wzmacniacza zintegrowanego + odtwarzacza sieciowego w kwocie około 10000 PLN, który na początku dobrze zgra sie z Zensorami 7 a potem pozwoli mi na zakup lepszych kolumn(czyli wzmacniacz cechujący sie uniwersalności w dobrze kolumn - wiem że to nie takie proste). Całą reszta się nie zmienia. Póki co moimi typami do odsłuchu są:

-Roksan K3

-Atoll in200 Sig

-NAIM Nait 5si

-cambridge audio azur 851a

-Musical Fidelity M5si

-Denon PMA-1600NE

- vincent sv-227mk

- Audiolab 8300A

Co sądzicie o tym zestawieniu? Mozę coś jeszcze wartego uwagi polecicie? Jaki odtwarzacz do tego byście widzieli? Mam jeszcze pytanie o ten sławny DAC - jak to jest w przypadku wzmacniacza i odtwarzacza sieciowego? Gdzie ten DAC powinien być lepszej jakości a gdzie nie jest istotny? Dziękuję za każda podpowiedź. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, a ile zamierzasz wydać w przyszłości na kolumny? Miałem swego czasu zensory 5 i były to całkiem sympatyczne kolumny. Zensory 7 są podobno dużo lepsze. 

Wzmacniacze, które wymieniłeś to już naprawdę klasowe klocki, do których wypadałoby podłączyć kolumny z podobnej półki cenowej. Zastanów się czy podołasz budżetowo bo może i ogólna koncepcja nie jest taka zła 😉.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, seba3002 napisał:

Kolego, a ile zamierzasz wydać w przyszłości na kolumny? Miałem swego czasu zensory 5 i były to całkiem sympatyczne kolumny. Zensory 7 są podobno dużo lepsze. 

Wzmacniacze, które wymieniłeś to już naprawdę klasowe klocki, do których wypadałoby podłączyć kolumny z podobnej półki cenowej. Zastanów się czy podołasz budżetowo bo może i ogólna koncepcja nie jest taka zła 😉.

Czesc, dzieki za sugestie, nie myślałem ile chce wydać na kolumny. Wiem, że ww sprzet jest nadwyrost do zensorów ale tak jak powiedziałem, to ma być etap przejściowy, myśle że kolumny gdzies za rok sie pojawią nowe. Kwota coś w granicach 8 tys. Generlanie chciałbym kupić sprzet na dłużej, nie zmieniać za dwa / trzy lata stad moja decyzja. Dodam jeszcze że miałem wczoraj okazje posłuchać zensorów z onkyo M5030 z P3030 i była to naprawde uczta dla uszów. 

Edytowano przez Bartek 86
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ,ze zmieniles koncepcję , słuchalem kiedys zensorów 7 z Cyrus One i grało to b.fajnie , lekko i muzykalnie

nowa koncepcja - jesli kupisz za rok nowe kolumny to ok , jesli nie to troche moim zdaniem nad wyrost jest zakup wzmacniaczy za 6-7 tys do zensorów 7 , tak jak seba napisał wzmacniacz wyższej klasy to kolumny tez powinny byc bardziej klasowe aby wyciągnąć z zestawu jak najwięcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna lista.

Audiolab 8300 jest wyraźnie gorszy od pozostałych.

Resztę sprawdź. Zobaczysz jak duże różnice są w dzwieku pomiędzy tymi wzmacniaczami. Przykładowo skrajny 851A i M5si.

Nie kazdy wzmacniacz przy obecnych kolumnach może pokazać pełna klase. Więc jesli będziesz na odsłuchu to po teście Twoich Zensorów poproś także o podłączenie czegoś innego.

Jeśli masz do nas niedaleko albo chciałbyś któryś z nich wypożyczyć do domu to serdecznie zapraszam

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, S4Home napisał:

Bardzo fajna lista.

Audiolab 8300 jest wyraźnie gorszy od pozostałych.

Resztę sprawdź. Zobaczysz jak duże różnice są w dzwieku pomiędzy tymi wzmacniaczami. Przykładowo skrajny 851A i M5si.

Nie kazdy wzmacniacz przy obecnych kolumnach może pokazać pełna klase. Więc jesli będziesz na odsłuchu to po teście Twoich Zensorów poproś także o podłączenie czegoś innego.

Jeśli masz do nas niedaleko albo chciałbyś któryś z nich wypożyczyć do domu to serdecznie zapraszam

Piotr

 

Cześc Piotr, wysłałem wam maila w kilku kwestiach jakiś czas temu ale póki co bez odpowiedzi. Poszło z bw@fresh-q.com

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kupił Cyrusa one bez HD. Do tych kolumn będzie grał zacnie. Wyraźna góra pasma i fajny lekki i sprężysty bas. Dasz ok 2 tys i masz resztę w kieszeni. Jak uzbierasz na kolumny sprzedasz wszystko i kupisz kolumny ze wzmacniaczem który będzie do niego idealnie pasował. 

Ew. Kup atoll 200 lub Roksan . Są najbardziej uniwersalne moim zdaniem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, hyde napisał:

Ja bym kupił Cyrusa one bez HD. Do tych kolumn będzie grał zacnie. Wyraźna góra pasma i fajny lekki i sprężysty bas. Dasz ok 2 tys i masz resztę w kieszeni. Jak uzbierasz na kolumny sprzedasz wszystko i kupisz kolumny ze wzmacniaczem który będzie do niego idealnie pasował. 

Ew. Kup atoll 200 lub Roksan . Są najbardziej uniwersalne moim zdaniem...

Hej dzieki za radę, Póki co odsłuchy - dam znać co finalnie wybiorę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...