Skocz do zawartości

Zestaw Stereo z rozbudową do KD czy 5.0


Kuba Kosiba

Recommended Posts

Planuję wymienić soundbar Yamaha Yas 107 na jakiś lepszy zestaw.

Budżet/początkowy budżet około 3500 zł (w zależności albo na Amplituner + central + 2 kolumny albo na ampli z 5.0)

Filmy 60 %, gry 20 %, muzyka różna 20 %. Pokój stricte pod TV, około 25 m2. 

Dość ważna sprawa - dużo kombinacji wymagałoby u mnie ciągnięcie kabli na tył (lewa strona wyjście na balkon, prawa strona wyjście na kuchnię) dlatego bardzo mocno rozważam bezprzewodowe głośniki tylnie. Dlatego rozważam taki zestaw:
Yamaha MusicCast RX-V485
Opcja A) Tega Harmony 606 2 kolumny + centralny, po pewnym czasie dołożyć na tył 2x Musiccast 20
Opcja B) Tega Harmony 606 5.0

Czy dobrze kombinuję ? Czy może warto przemęczyć ciągnięcie kabli po partyzancku lub w jakiejś listwie przysufitowej ? 

pokój.png

Edytowano przez Kuba Kosiba
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim dzieki ciągnięciu kabli możesz sobie pozwolić na lepszy zestaw.

Same bezprzewodowe tyły zabierają ci znaczną czesc budżetu i wyjdą drożej niż ampli lub reszta kolumn. To chyba nie odpowiednia droga.

Mozna się w to bawić jeśli proporcje jakości sa zachowane.

Moim zdaniem 485 czy nowy 4A jest ok. Do tego cały SET Taga albo bo juz możesz sobie wtedy pozwolić na Heco Victa 702 z subem.

Zapraszam

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze jedno pytanie - jak w porównaniu z taką Tegą Harmony wypada YAMAHA NS-F51 + NS-P51, które często są sprzedawane w zestawie z róznymi amplitunerami ?To jeszcze jedno pytanie - jak w porównaniu z taką Tegą Harmony wypada YAMAHA NS-F51 + NS-P51, które często są sprzedawane w elektromarketach w zestawie z róznymi amplitunerami ?

Edytowano przez Kuba Kosiba
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Prawdopodobnie padnie na TEGA Harmony 606 v3 - widzę, że kosztują około 1349 zł (myślałem o czymś jeszcze innym ale szczerze jestem tak zawalony opiniami o kolumnach, że się chyba poddaję i wezmę TEGI) oraz wcześniej wspomniany V485 za 1799. 

Muszę tylko sprawdzić czy uda mi się poprowadzić kabel listwami bocznymi i pod listwą progową. 


 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulepić by się spokojnie dało, tylko do tego potrzebny jest selekcjoner z warsztatem, a nie wuefista parodysta polskiej myśli szkoleniowej ;) 

Kolego @Kuba Kosiba, porównywalne do tych Tag i również warte wzięcia pod uwagę w zbliżonym budżecie masz jeszcze Quadral Quitnas, Polk T531, czy wspomniane przez Piotra z @S4Home Heco Victa.

Z resztą masz tu na forum kręcących się chłopaków z branży (m.in. wspomniany Piotr), u których sprzęt możesz kupić, wcześniej wypożyczyć, żeby sprawdzić w domowych warunkach. Również będziesz mógł liczyć na rabat, więc nie sugeruj się do końca "katalogowymi" cenami ;) 

Tylko nie wiem, jak jest z dostępnością V485, są to modele Yamahy, które zostały zastąpione kolejnymi modelami - w tym przypadku V4A. I pamiętaj również, że w kinie niezbędny będzie subwoofer

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że teraz robiłem z Żoną przegląd mieszkania pod kątem audio i będzie problem z KD :/ Za cholerę nie będzie jak puścić kabli. Myślałem, że się uda ale z lewej strony pokoju wyjście na taras i brak możliwości , z prawej przejście na kuchnię. Ściąganie paneli nie wchodzi w grę, ciągnięcie górą niemożliwe, a listwami nie da rady, bo nie tworzą ciągłości. 
 

Znowu odbijam się o dwie możliwości. Zestaw z docelowo bezprzewodowymi tylnymi albo stereo. Jako totalny laik nie mam pojęcia co mi lepiej wyjdzie :/ 

Edytowano przez Kuba Kosiba
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadam jeszcze jedno pytanie. Jeśli zdecyduję się składać zestaw z docelowym głośnikiem bezprzewodowym na tyle to:

a) kupować dwie kolumny

b) kupić dwie kolumny i centralny ? 

Nie wiem jak to wpływa na odsłuch. Kolumny będą po dwóch bokach TV jak na grafice wyżej

Edytowano przez Kuba Kosiba
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, same tyły tak zwane bezprzewodowe, które też potrzebują kabli zasilających, kosztują około 2000. To ponad połowa Twojego obecnego budżetu. Skoro nie masz możliwości zamontowania surroundow, kup amplituner stereo, przyzwoite fronty. Dokupisz do tego w przyszłości dokupisz sub i na takim zestawie obejrzysz przyjemnie film, posłuchasz muzyki i zagrasz w grę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...