Skocz do zawartości

Jaki amplituner do zestawu...


grochu19@wp.pl

Recommended Posts

Witam,

Jaki amplituner polecacie cena ok 2000 do zestawu https://glosniki-instalacyjne.pl/magnat-icp62-kino-domowe-sufit-zestaw.html chyba że polecacie coś innego w podobnej cenie + subwoofer oraz druga strefa na tarasie głośniki te same o ile się nadają bo nie jestem pewny.

Mój typ to Onkyo TX-NR686 ale ciężko jest go kupić.

Wszelkie sugestie mile widziane.

pozdrawiam

Michał

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

Wszystkie kolumny masz zamontowane w suficie?

To nie jest to kino, czy której to jednak inwalle?

Albo zamontowałeś je W ścianie?

686 jest już dawno niedostępny. Teraz był 696 ale tez już braki u niego.

Szukaj Yamahy 4A, starszej 685, Albo Denon X2600.

Piotr

Wszystkie będą zamontowane w suficie podwieszanym. Na tą chwilę będzie to 5 głośników i subwoofer ale Instalacja będzie przygotowana do rozbudowy o dodatkowe 2. 

 

Mam nadzieję że takie umiejscowienie będzie dobre. 

Także muzyka że będzie w miarę ok. 

To są moje początki więc sugestie mile widziane. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, seba3002 napisał:

No to Cię zmartwię - nie będzie dobre. Takie umiejscowienie może się sprawdza w centach handlowych ale raczej nie w KD. A możesz wrzucić jakąś fotę jak to wygląda? 

Jeszcze nic nie jest zrobione gołe ściany są 

2 minuty temu, Stolarz napisał:

A te pięć głośników w suficie to co ma być? Atmos? Skąd w ogóle wziąłeś pomysł na takie kino domowe? Wygląda na to, że z sufitu :|

Salon ma być bardzo minimalistyczny dlatego pomysł umiejscowienia wszystkich głośników na suficie, realizacje takie pojawiają się w internecie. 

One mają możliwość regulacji głośnika wysokich tonów więc dźwięk będzie można ukierunkować. 

Zdaje sobie sprawę że to nie jest układ idealny ale muszę iść na kompromis. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jak wygląda rozmieszczenie głośników kina domowego w systemie Dolby Atmos 5.1.2 z dwoma głośnikami w suficie.
Albo z czterema.

https://www.dolby.com/about/support/guide/speaker-setup-guides/5.1.2-overhead-speaker-setup-guide/

https://www.dolby.com/about/support/guide/speaker-setup-guides/5.1.4-overhead-speaker-setup-guide/

5 minut temu, grochu19@wp.pl napisał:

Salon ma być bardzo minimalistyczny dlatego pomysł umiejscowienia wszystkich głośników na suficie, realizacje takie pojawiają się w internecie. 

One mają możliwość regulacji głośnika wysokich tonów więc dźwięk będzie można ukierunkować. 

Zdaje sobie sprawę że to nie jest układ idealny ale muszę iść na kompromis. 

To nie będzie kino domowe tylko sala konferencyjna. Sorry ale co to za kino domowe jak na ekranie masz akcję przed sobą a dźwięk cały leci z góry?

Edytowano przez Stolarz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kolumna centralna i sub też będą schowane w suficie? 

Nie bardzo orientuję się w tego typu instalacjach, ale z tego co wiem istnieją specjalne głośniki frontowe do montażu w ścianach ale to co pokazujesz w linku to raczej może znaleźć zastosowanie jako atmos. 

Aczkolwiek nie Ty pierwszy masz tutaj pomysł na kino domowe w suficie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, grochu19@wp.pl napisał:

Salon ma być bardzo minimalistyczny dlatego pomysł umiejscowienia wszystkich głośników na suficie, realizacje takie pojawiają się w internecie. 

Też lubię minimalizm. I owszem, realizacje takie pojawiają się w necie gdyż rynek stwarza zapotrzebowanie na takie cuda. Dlatego też pojawiają się firmy, które montują takie "systemy".

 

18 godzin temu, grochu19@wp.pl napisał:

One mają możliwość regulacji głośnika wysokich tonów więc dźwięk będzie można ukierunkować. 

Co nie zmienia faktu, że dźwięk będzie dobiegał z sufitu. 

 

18 godzin temu, grochu19@wp.pl napisał:

Zdaje sobie sprawę że to nie jest układ idealny ale muszę iść na kompromis. 

Skoro podjąłeś taką decyzję to nikt Cię przed nią nie powstrzyma. Zanim jednak ktoś zrobi Ci tę instalację, wybierz się do jakiegoś salonu audio i sprawdź jak gra klasyczny system. Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli faktycznie wszystkie głośniki będą w suficie to amplituner nawet najwyższej klasy tutaj nie pomoże. Pomyśl może chociaż na monitorach podwieszonych do ściany frontowej i tylnej. Alternatywą mogą być płaskie rozwiązania takie jak Dali Oberon On Wall czy System Audio Saxo 16/ Saxo 6. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, seba3002 napisał:

Myślę, że kolega @grochu19@wp.pl opuścił już forum i dalsza rozmowa nie ma sensu 🙂. Moim zdaniem część osób wchodzi tutaj, żeby utwierdzić się w przekonaniu, że ich pomysł jest dobry. A kiedy tak się nie dzieje kończą dyskusje i robią to co zaplanowali. 

Jestem jestem ale budowa domu zabiera mi dużo czasu. 

I tu się mylisz bo szukam właśnie sposobu jak to inaczej ogarnąć. Na tą chwilę puszcze chyba przewody w miejsca gdzie powinny być głośniki i będę szukał sposobu na jak najbardziej dyskretne ich ukrycie. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://m.sklep.rms.pl/monitor-audio-soundframe-sf2-in-wall-dyskretny-glosnik-scienny-imitacja-obrazu-rozne-wzory?from=listing. Tutaj masz link do przykładowego głośnika instalacyjnego frontowego. Jeśli nie chcesz "normalnych" kolumn, takie coś powinno zdać egzamin. I partnerka może też będzie zadowolona 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Markcox napisał:

a z przebiegu dyskusji już wiesz, gdzie powinny być?

gdzie powinny być to ja wiedziałem od początku chciałem poznać opinie czy system sufitowy ma sens, ale zostałem zmieszany z błotem i zrezygnowałem z tego pomysłu na sufit dam 2 głośniki a resztę przygotuję do instalacji w późniejszym czasie. Na tą chwilę pozostanę przy starym soundbarze a przewody będą czekały na głośniki na właściwym miejscu 😜

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki jest cały budżet na kino ?

Dnia 4.01.2021 o 00:32, grochu19@wp.pl napisał:

Witam,

Jaki amplituner polecacie cena ok 2000 do zestawu https://glosniki-instalacyjne.pl/magnat-icp62-kino-domowe-sufit-zestaw.html chyba że polecacie coś innego w podobnej cenie + subwoofer oraz druga strefa na tarasie głośniki te same o ile się nadają bo nie jestem pewny.

Mój typ to Onkyo TX-NR686 ale ciężko jest go kupić.

Wszelkie sugestie mile widziane.

pozdrawiam

Michał

 

Witam, a jaki jest cały budżet na kino i jakie wymagania ? ostatni z tym walczyłem pół roku więc sporo wiem, 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, grochu19@wp.pl napisał:

gdzie powinny być to ja wiedziałem od początku chciałem poznać opinie czy system sufitowy ma sens, ale zostałem zmieszany z błotem i zrezygnowałem z tego pomysłu na sufit dam 2 głośniki a resztę przygotuję do instalacji w późniejszym czasie. Na tą chwilę pozostanę przy starym soundbarze a przewody będą czekały na głośniki na właściwym miejscu 😜

Więc jest radość, że kolejny został uratowany przed zrobieniem głupoty. W kontekście remontu możesz uwzględnić zarówno puszczenie okablowania pod atmos i surroundy, jeżeli zamierzasz je również puszczać w ścianie, pod tynkiem. Sam front (LCR) zepniesz sobie kablami luzem, więc tu w żadną instalacje podtynkową nie musisz się bawić

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...