Skocz do zawartości

Głośnik centralny + monitory / amplituner do kina domowego


Wzorkovsky

Recommended Posts

Cześć wszystkim,
Mam dwie kolumny jbl es90 i chciałbym wymienić amplituner (mam przedpotopowy) oraz dodatkowo dokupić centralny i dwa monitory.

Pytanie czy macie do polecenia jakiś dobry amplituner tak do około 1500-1800 zł, najlepiej jakby mógł bezprzewodowo się łączyć ( i tu pytanie czy mógłbym kablami podłączyć moje es90 ale monitory już podłączyć bezprzewodowo - czy wszystkie głośniki muszą być tak samo podłączone przewodowo lub bezprzwodowo?)

Co do centralnego i monitorów fajnie jakby się zmieścić do 1500 zł

Kino domowe w pokoju około 6x5m. Fajnie jakby udało się z dolby atmos. Co do preferencji głosowych to dźwięk zbalansowany, fajnie jakby ustawić żeby z centralnego wyraźniej był dźwięk dialogów

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc,
Kuba

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasi forumowi eksperci milcza bo masz nierealizowalne zalozenia, do pomieszczenia 30m to nie wiem czy uzywane Yamaha 685 wystarczy (czy Denon 2700/3700). Pewnie idealnie byloby wejsc w  6A lub lepiej A1080 czy Denon 4700 a to budzet 2x badz  4x od zakladanego przez ciebie (zaleznie od opcji). Bezprzewodowe monitory ograniczaja cie do Yamahy a monitory yamahy + sensowny center to tez budzet ze 2 razy wiekszy niz  zakladasz ;(

Edytowano przez rafalsz76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, a jakby zwiększyć budżet na centralny+tyły+amplituner (przewodowo) do 5-6k? a w przyszlych miesiacach dokupie atmos albo coś do 7.1

1. Dodatkowe pytanie, jeżeli mam projektor 4k, a wszystko odtwarzam przez stacjonarny PC i to myślicie że zintegrowana karta dźwiękowa w komputerze wystarczy czy trzeba by zainwestować dodatkowo w zewnętrzną kartę dźwiękową?
2. I jak najlepiej podłączyć PC do amplitunera typu np. denon 2600 lub Yamaha RX-V6A- przez hdmi? najbardziej optymalnie projektor -> pc -> amplituner, czy projektor ->ampli i komputer -> ampli?
3. Czy dużo będę tracił przy takim amplitunerze jeżeli kupie na razie center i tylne boki bez dwoch atmosow? (w ogóle atmos podłącza się jako "surround back" a tylne boki jako 'surround'?)

 

Dzięki za wszystkie odpowiedzi! Bardzo zależy mi żebyście podpowiedzieli jaki center i tyły do tych kolumn
No i co do amplitunera to z tego co czytałem chyba bardziej bym szedł w yamahę bo mega mnie irytuję jak akcja jest 10 razy głośniej od dialogów i nie wiem czy dorzucenie centralnego tu pomoże w przypadku denona

Edytowano przez Wzorkovsky
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Wzorkovsky napisał:

Dodatkowe pytanie, jeżeli mam projektor 4k, a wszystko odtwarzam przez stacjonarny PC i to myślicie że zintegrowana karta dźwiękowa w komputerze wystarczy czy trzeba by zainwestować dodatkowo w zewnętrzną kartę dźwiękową?

Zalezy czy Twoja karta puszcza dźwięk HD wraz z 4K bez problemu czy nie.

18 godzin temu, Wzorkovsky napisał:

I jak najlepiej podłączyć PC do amplitunera typu np. denon 2600 lub Yamaha RX-V6A- przez hdmi? najbardziej optymalnie projektor -> pc -> amplituner, czy projektor ->ampli i komputer -> ampli?

PC - HDMI- Ampli - HDMI - Projektor

18 godzin temu, Wzorkovsky napisał:

Czy dużo będę tracił przy takim amplitunerze jeżeli kupie na razie center i tylne boki bez dwoch atmosow? (w ogóle atmos podłącza się jako "surround back" a tylne boki jako 'surround'?)

Zalezy od amplitunera. Jest to opisane z tyłu obudowy.

Podstawa to zbudowanie systemu solidnego, dobrego 5.1

Wtedy mozna mysleć o Atmosach.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...