Skocz do zawartości

Amplituner DENON Avr-X2700H Glosniki


Majk159

Recommended Posts

Cześć, 

do tej pory korzystałem z klasycznego setu stereo: yamaha 803 i heco aurora 700. Niestety ze względu na zmianę lokalizacji, brak miejsca oraz nieco inne wykorzystanie sprzętu zestaw mieniam na KD. Na początek 5.1, obecnie posiadam świeży apli DENON Avr-X2700H. Poszukuje głośników, bez kolumn podłogowych. 

Na oku mam dwa zestawy: 

 

Dali Oberon 1, 4szt

Dali Oberon Vokal 1 szt

oraz sub Dali C8D.

 

Czy taka konfiguracja sprawdzi się na jednej ścianie? Dwa oberony podwieszone na wysokości ok 2m, centralny i dwa pozostałe obrony pod TV, sub na podłodze. 

 

Druga propozycja to B&W.

Bowers & Wilkins 606 S2 Anniversary Edition 4 szt

Bowers & Wilkins HTM6 S2 Anniversary Edition

oraz sub Bowers & Wilkins ASW 610.

 

Możecie coś proszę podpowiedzieć? Czy ewentualny brak suba będzie bardzo mocno odczuwalny?

 

 

@edit 

Temat powinien znajdować się w dziale Kino Domowe. Proszę o przeniesienie.

Edytowano przez Majk159
błędny dział
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Nie podałeś metrażu ale patrząc na Heco Aurora 700 musiałeś mieć co najmniej 17m2. Dali Oberon z Denonem zagrają mdło, będzie za ciepło. 

Potrzebujesz dynamiczniejszych kolumn takich jak Monitor Audio Bronze 100 na fronty + Bronze Center + Bronze FX na tył. Subwoofer będzie w Twoim przypadku konieczny w związku z czym warto postawić na Klipsch R12sw, który zapewni odpowiedni efekt. 
Alterantywą może być zestaw Q Acoustic 3020i/3030i na fornty, 3010i na tył oraz 3090ci. Zyskasz lepszą przestrzeń oraz bliższy środek. Brzmienie będzie bardziej muzykalne w stosunku do Monitor Audio ale nie tak stłumione jak w przypadku Dali Oberon. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Q21 

dziękuję za odpowiedź, pomieszczenie 25m2. Jeśli chodzi o Q Acoustic 3020i to nie przekonują nawet samym wyglądem, nigdy też o nich nie słyszałem. Audio bronze jest chyba zdecydowanie częściej polecanym sprzętem tak jak sub Klipsch. 

Czyli Audio Bronze 100 na na dół, Bronze FX na górę, Center bezpośrednio pod tv na wysokości monitorów i sub na podłogę. Ale właśnie, co prawda nie aż tak istotne ale fajnie by było gdyby kolorystycznie jedno pasowało do drugiego, znajdziemy suba klasy Klipsch w kolorze białym?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Majk159 napisał:

brak miejsca oraz nieco inne wykorzystanie sprzętu zestaw mieniam na KD.

 

23 godziny temu, Majk159 napisał:

Czy taka konfiguracja sprawdzi się na jednej ścianie? Dwa oberony podwieszone na wysokości ok 2m, centralny i dwa pozostałe obrony pod TV, sub na podłodze

 

1 godzinę temu, Majk159 napisał:

Czyli Audio Bronze 100 na na dół, Bronze FX na górę

Daj sobie kolego spokój z kinem w takiej konfiguracji. Wspominasz o braku miejsca i właśnie dlatego zamieniasz 2.0 na 5.1, do tego tworząc jakąś karykaturę kina?! Nie ma to większego sensu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Markcox napisał:

 

 

Daj sobie kolego spokój z kinem w takiej konfiguracji. Wspominasz o braku miejsca i właśnie dlatego zamieniasz 2.0 na 5.1, do tego tworząc jakąś karykaturę kina?! Nie ma to większego sensu

 

Szczególnego parcia na 5.1 nie mam. Mogę zostać przy stereo pod warunkiem, że nie będzie to grało gorzej niż aurory, a będzie zajmowało tyle miejsca bym mógł to ustawić na czymś co nie jest podłogą :) 

Możesz coś podpowiedzieć? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Markcox napisał:

Co do samego stereo znajdzie się tu więcej ludzi dużo bardziej zorientowanych w temacie ode mnie. Ale już skuchę zrobiłeś wymieniając 803 na ampli KD Denona. Jeżeli pasowały Ci Aurory, to może pójście w 300

 

Denona mogę jeszcze zwrócić poza sprawdzeniem stanu wizualnego jest nietknięty. W sumie coś "płytszego by się przydało" bo jednak rtvka też jakaś taka wąska się wydaje. 

Tak czy inaczej naprowadziłeś mnie na nowy trop, faktycznie chyba lepiej pójśc w stereo albo jakieś indywidualne systemy mini...

Dzięki!

Edytowano przez Majk159
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Majk159 napisał:

W sumie coś "płytszego by się przydało" bo jednak rtvka też jakaś taka wąska się wydaje. 

To tym bardziej go oddaj póki możesz ponieważ w dłuższej perspektywie się ugotuje, a jakie są wymiary tej wnęki na sprzęt?

System mini będzie miał problem z nagłośnieniem tak dużego pomieszczenia, ale są osoby którym to spokojnie wystarcza.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...