Skocz do zawartości

Ambilight do KD


carlosuk

Recommended Posts

Witam 

Czy ktoś montował do swojego TV/KD system Ambilight (Philips Hue Play HDMI Sync Box) + Taśmy Hue Led 

philips-hue-hdmi-sync-box.jpg.97f463b047ffb93ad510cfdfa84148b7.jpg0038720_banda-led-philips-hue-play-lightstrip-tv-gradient-190cm.thumb.jpg.653c29c5fd0cd32ec575ff0a8636e54c.jpg

Mam tu kilka pytań:

Jak wygląda sprawa Netflixs  oglądanego z TV,czy trzeba montować dodatkowe urządzenie zewnętrze i podpinać pod HDMI.

I jak to wygląda od strony KD czyli czy nie gubi sygnału wychodzącego z KD? 

Chciałbym uzyskać taki efekt jak na filmie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie działa to dokładnie na odwrót. Box ma 4 wejścia HDMI i jedno wyjście HDMI do tv. Jak odpali się dowolną apkę ze smart tv, to efektu nie będzie, bo sygnał nie przechodzi przez tego boxa.

A ten gadżet to nie taśma do TV, tylko sam box, który daje możliwość sterowania taśmami, led-ami na suficie i wszelkimi innymi rozwiązaniami z rodziny Philips Hue.

Problemy są dwa moim zdaniem. Jeden to wspomniane max 4k@60Hz, a drugi to cena... 1000 zł za boxa, 800-1100 zł ledy za TV, 200 zł hub plus kolejne grube pieniądze za każde inne źródło światła. Cena szybko robi się kosmiczna, a od 2000 zł to tak naprawdę dopiero startuje, ogranicza nas tylko wyobraźnia. Albo budżet.

Edytowano przez marcinZG
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Przyznam, że nie słyszałem o takich osobnych taśmach do telewizora, a trzeba przyznać, że to naprawdę ciekawe rozwiązanie. Choć o samym Ambilight wbudowanym już w telewizory czytałem już parokrotnie, ostatnio bodajże tutaj https://satelitarnecyfrowe.pl/ambilight-w-tv-co-to-jest-opinie/. Nie masz może informacji J4Z co do tego jaki model kupował? Jednak na Aliexpress obawiam się kupować coś za większe pieniądze o ile nie jest sprawdzone, a jednak to byłaby fajna funkcjonalność, o ile w mniejszej cenie niż oryginalny hub philipsa itp ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tym urządzeniem philipsa byłem zainteresowany ale nie działa to z wbudowanymi aplikacjami w tv. Trzeba mieć podpięte zewnętrzne urządzenie do serwisów (netflix itd.) Finalnie zakupiłem tylko jedną lampkę HUE z mostkiem, coś tam kliknę czasami żeby zmienić kolor. Przy czytaniu napisów nie bolą mnie tak oczy jak za telewizorem jest delikatna poświata. O tej kamerce którą Butler przedstawił też wtedy czytałem, były nawet filmiki na YT i ludzie się skarżyli na lagi i błędne kolory.

Edytowano przez Łukasz P.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Łukasz P. napisał:

Ja tym urządzeniem philipsa byłem zainteresowany ale nie działa to z wbudowanymi aplikacjami w tv. Trzeba mieć podpięte zewnętrzne urządzenie do serwisów (netflix itd.)

to jest chyba największy dramat. TV nie ma wyjścia obrazu. Tutaj oczywiście chodzi o HDCP i inne DRM ale mogliby spokojnie zrobić wyjście HD czy NAWET SD właśnie dla takich zabawek. Ale wtedy jest problem bo Philips nie będzie wyjątkowy.

Drugim problemem jest brak OSD z amplitunera gdy korzystamy z aplikacji z TV. To akurat można by łatwo ogarnąć bo kanał komunikacyjny jest. Nowy standard hdmi i mogliby dorobić funkcjonalność w której OSD jest przekazywane z amplitunera i TV tego nie ignoruje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...