Skocz do zawartości

Zestaw stereo do salonu 16m2 za 4000-5000zł


ronnie17

Recommended Posts

Cześć, szukam zestawu stereo do salonu 16m2 (słaba akustyka - mało przedmiotów/gołe ściany) za cenę w granicach 4000zł-5000zł;

Salon w formie kwadratu, zestaw stereo pod jedną ze ścian - naprzeciw narożnik, stół, - z boku zestawu okna;

Kolumny podłogowe, które będą miały rozstaw ~3m;

Koniecznie amplituner;

Słucham różnych gatunków muzyki, głównie trapu;

Zastanawiam się nad zestawieniem typu:

Yamaha R-N602 + Pylon Audio Pearl 25

Macie jakieś inne propozycje? 

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli szukasz uniwersalności to Yamaha RN602 + Heco Aurora 700 lub Indina Line Tesi 561 byłyby dobrą opcją zapewniając brzmienie dynamiczne oraz muzykalne. 
Yamaha RN602 + Pylon Audio Pearl 25 to także dobra opcja. Jest to brzmienie przestrzenne i szczegółowe.

Możesz jeszcze pomyśleć o wzmacniaczu stereo + streamer. W takim przypadku masz Audiolab 6000a + Chromecast Audio połączony optykiem + Pylon Audio Pearl 25. Zyskasz szerszą prezentację sceny dźwiękowej oraz bardziej zróżnicowany bas. 
Alternatywą może być Yamaha AS701 + WXAD10 + Q Acoustic 3050i. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.01.2021 o 08:05, Q21 napisał:

Jeśli szukasz uniwersalności to Yamaha RN602 + Heco Aurora 700 lub Indina Line Tesi 561 byłyby dobrą opcją zapewniając brzmienie dynamiczne oraz muzykalne. 
Yamaha RN602 + Pylon Audio Pearl 25 to także dobra opcja. Jest to brzmienie przestrzenne i szczegółowe.

Ciekawi mnie jaka jest różnica między brzmieniem dynamicznym, a przestrzennym, raczej subtelna?

Dnia 5.01.2021 o 14:31, lysyrafal napisał:

Czy mają być kolumny podłogowe czy podstawkowe też wchodzą w grę?

Kolumny podłogowe.

Będzie to mój pierwszy zestaw stereo, który kupuję w ciemno, a w przyszłości go zmodyfikuję. Nie mam czasu na odsłuch, który będzie się różnił w studiu, a w mieszkaniu.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, ronnie17 napisał:

Będzie to mój pierwszy zestaw stereo, który kupuję w ciemno, a w przyszłości go zmodyfikuję. Nie mam czasu na odsłuch, który będzie się różnił w studiu, a w mieszkaniu.

Zawsze możesz wypożyczyć sprzęt do domu, nigdzie nie będziesz musiał jechać i taki odsłuch jest zdecydowanie bardziej miarodajny. Oczywiście zrobisz jak chcesz, ale może być różnie ze względu na kiepską akustykę pomieszczenia. Niżej podam kierunek w którym warto się rozglądać. Ceny zestawów możesz negocjować z branżą z Forum.

Zestaw nr 1

Zestaw nr 2

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...