Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz do USHER V 602


Dominik Poślednik

Recommended Posts

Dnia 5.01.2021 o 09:53, Dominik Poślednik napisał:

Witam

Proszę o propozycje i sugestie dotyczące doboru wzmacniacza do Usher V 602

Obecnie posiadam Creek Evolution 2 i brzmienie odpowiada mi. Jednak szukam wzmacniacza o klasę lepiej brzmiącego.

Mogę przeznaczyć około 7 - 8 tys.

Zero propozycji !!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, też myślałem nad tym wzmacniaczem. Obecnie mam wpięte kolumny pod Creek Evolution 2 i jest dobrze, lecz szukam lepszego dźwięku.

Możesz opisać brzmienie tego zestawu czyli Atoll i Usher 

5 minut temu, dimo1 napisał:

Atoll IN 200 Signature. Sam mam taki zestaw.

Wysłane z mojego SM-T230 przy użyciu Tapatalka
 

Dzięki, też myślałem nad tym wzmacniaczem. Obecnie mam wpięte kolumny pod Creek Evolution 2 i jest dobrze, lecz szukam lepszego dźwięku.

Możesz opisać brzmienie tego zestawu czyli Atoll i Usher 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem słaby w opisywaniu brzmienia. Atolle są polecane do Usherów. Poprzednio miałem Atolla IN100SE i rok temu zamieniłem na IN200 Signature. Setka też ładnie grała ale 200 to już wyższa klasa brzmienia, wszystko jest bardziej wyrównane. Ogólnie raczej dosyć ciepłe granie ale nie przymulone. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, dimo1 napisał:

Jestem słaby w opisywaniu brzmienia. Atolle są polecane do Usherów. Poprzednio miałem Atolla IN100SE i rok temu zamieniłem na IN200 Signature. Setka też ładnie grała ale 200 to już wyższa klasa brzmienia, wszystko jest bardziej wyrównane. Ogólnie raczej dosyć ciepłe granie ale nie przymulone. 

Dzięki za informację. Mam jeszcze pytanie jak przedstawia się bas tzn. czy jest krótki, sprężysty z dobrą rozciągłością. Jakich używasz kabli głośniowych. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, S4Home napisał:

Atoll IN 200 albo Roksan Caspian M2

Zalezy w którą stronę chcesz iść. Gęstego, basowego dzwieku czy raczej równiejszego, nieco jaśniejszego.

Oba to znakomite wzmacniacze. Zapraszam po wypozyczenie

Piotr

Który z tych wzmacniaczy posiada lepszą średnicę oraz bardziej sprężysty głębszy bas. 

8 godzin temu, Stream napisał:

Kup Creek Evolution 100a.

Już od kilku miesięcy są niedostępne w sprzedaży. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Stream napisał:

Kilka dni temu dzwoniłem i od kilku miesięcy nie są w sprzedaży, pomimo że nadal na stronie figurują.

W styczniu będę słuchał  Atoll IN 200 Signature. Prywatnie dostałem informację od 3 użytkowników, którzy mają w systemie Usher - Atoll.

Może pora na zmianę Creek Evolution 2 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzisiaj byłem na odsłuchach sprzętu do moich Usher V 602

Słuchałem kilku wzmacniaczy m.in. Atoll IN 200 Signature, Haiku Audio SOL 2, Naim Nait 5si oraz XS 3, Arcam SA 20.

Okazało się że wygrał wzmacniacz lampowy Fezz Audio Titania. Z Usher fajnie to grało.

Jednak interesuje mnie CAYIN A55TP.

Mam pytanie, czy toś z was porównywał te dwa wzmacniacze, który waszym zdaniem brzmi lepiej tzn. szczegółowo, dynamicznie, z dobrym prowadzeniem basu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Mam to zestawienie. CAYIN A55TP + USHER 601. Polecam to połączenie 😈👍

1 godzinę temu, marino166 napisał:

Słuchał ktoś tych kolumn z CXA 81?
Warto się nimi zainteresować?

Tak słuchałem. Bardziej sprawdził się mój Creek Evo 2, a najlepiej wzmacniacz lampowy. CXA 81 zabrzmiał lepiej niż sławny Atoll In 200. 

Edytowano przez Dominik Poślednik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chciałbyś iść w kierunku muzykalnego brzmienia to Atoll In200 SIgnature lub Roksan Caspian M2 byłby idealnym rozwiązaniem. W zakładanym budżecie zmieściłbyś się z hybrydowym Vincentem SV237mk, który zapewni dynamiczne oraz dociążone brzmienie z szeroką prezentacją sceny dźwiękowej. 
Roksan K3 będzie zdecydowanie dynamiczniejszy od wyżej wymienionych wzmacniaczy i dostarczy więcej szczegółów na górze. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
  • 1 year later...

witam szanowne grono-mam bardzo ważne pytanie-kupiłem poł roku USHER V 602 ale do tej pory nie wiem czy mam starą wersję czy nową wszędzie pisze że nowa wersja jest z żeliwną podstawą a główny dystrybutor mówi że to stara wersja to chore my chyba sami nie wiemy jaka to wersja??prosze o pomoc i konkrety dziękuje

Edytowano przez dali pberon 5
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...