Skocz do zawartości

Audio physic


Recommended Posts

Jako że od jakiegoś czasu jestem właścicielem paczek audio physic classic 3 a widzę, że na forum poza mną, kilka osób też ma kolumny tej Niemieckiej manufaktury, pozwalam sobie założyć klub tej firmy.

Zapraszam do dyskusji i oczywiście wrzucania zdjęć swoich systemów opartych o te zacne kolumny. 

 

IMG_20201207_090300.jpg

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do klubu mogą się zapisywać również fani marki, czy tylko posiadacze jej wyrobów? Jeśli (osłuchani z nimi) miłośnicy także, to zgłaszam akces.

1054592055_APC518.png.481a4d3d169a4b78d90c60270a8e23e4.png

 

@seba3002, dlaczego nie ściągniesz maskownic? Szczególnie woofer jest tak ładny, że szkoda go zakrywać.

 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kraft, miałem nadzieję, że dołączysz 🙂. Liczę na to, że jeszcze kilka osób też się tu pojawi. 

Maskownice zdejmuję z rzadka. Wiem, że odezwą się głosy o zgubnym wpływie na dźwięk ale ja po prostu tego nie słyszę. A mi te paczki bardziej podobają się właśnie z nimi. 

Kolego @slaw0001, ze względu na to, że mój pokój jest niewielki (14m2) to i kolumny nie są bardzo wysunięte. W tej chwili bas reflex znajduje się 23 cm od ściany. Ale próbowałem też bliższego ustawienia i z basem nic złego się nie działo. Ktoś kiedyś pisał na forum o tym, że nie może słuchać płyty Eryki Badu "Baduizm" na swoim systemie, bo bas mu tam buczy i zalewa środek pasma. Uwielbiam tę płytę i na szczęście u mnie gra dobrze. Basu oczywiście jest dużo, ale nie jest dominujący. Także kolego jeśli jesteś zainteresowany tymi kolumnami, namawiam do ich wypożyczenia i przetestowania w domu 🙂

PS. Dopiero teraz zauważyłem, że pytanie skierowane było do kolegi @maxredaktor🙂

Pozdrawiam. Sebastian 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem te kolumny grają po prostu dźwiękiem, który z jednej strony nie męczy a z drugiej nie jest zbyć ciepły i kluchowaty. Wg mnie inżynierom audio physica udało się stworzyć produkt, który nie będąc high endem daje nam przedsmak tegoż. I chociaż nie jestem fanem Pana, który prowadzi kanał "technikarium", to zgadzam się z jego stwierdzeniem, że audio physic classic "to taki golf wśród kolumn" 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

To ja takze dolaczam do klubu - classic 3 zauroczylo mnie piekna barwa w calym pasmie. Jade na wypozyczonych od NaTematAudio ale moje czarne juz sie zamawiaja Wygraly porownanie z Dynaudio Emit M20. Wrzuce zdjecia jak bede mial swoje AP3.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Oczywiscie@seba3002 zarazil mnie pasja do tych paczek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, JaZz napisał:

Tym bardziej aurora.......... 

Czytając forum jednak można zauważyć, że wiele osób jest zadowolonych z tego połączenie. Jeżeli będę miał możliwość sam sprawdzę te Aurory, z tym że 300, bo na siedrmsetki nie mam ani miejsca ani ochoty do wnoszenia ich na czwarte piętro 😉.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, rafalsz76 napisał:

Bo pewnie te osoby nie mialy doczynienia z lepszym sprzetem. Ale wytestuj ;)

Czy ja wiem. Może niektórzy nie mają choroby natręctw 😉 i cieszą się po prostu muzyką. 

A tak konkretnie @JaZz, to co Ci w tych Heco nie odpowiadało. Żebym był przygotowany czego się po nich spodziewać 😏.

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, JaZz napisał:

ale kolega RLC napisał "lekiem na wszystko" i do tego się odniosłem. 

A ja nie mam nic do Yamahy + Heco dwie bardzo ciekawe marki, generalnie chodziło mi o to że bardzo często jest ten zestaw polecany tylko tyle. Zawsze można dobrać zestaw nie bazując na standardach czasem wychodzi coś fajnego 😉

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, misiek x napisał:

Widzę że sprzedajesz, długo grały u Ciebie  ?

 

😉

2 miesiące. Sprzedaje z prostego powodu. Najzwyczajniej w świecie nie stać mnie na 2 pary jednak niezbyt tanich kolumn. Co nie oznacza, że cokolwiek w tych kolumnach przestało mi się podobać. Są to bardzo dobre kolumny, grające żywym, mocnym dźwiękiem. I nie zastrzegam się, że dynaudio to wybór na długie lata. Kto wie, może następne będą Kef ls50 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, seba3002 napisał:

Co nie oznacza, że cokolwiek w tych kolumnach przestało mi się podobać.

Tak wyglada pogon za kroliczkiem. Mnie wkreciles w pasje do AP3 a sam wsiadles do innego pociagu. A moje wlasnie wyruszyly w droge do mnie, w poniedzialek bede mial wlasne, nowiutkie AP Classic 3 😍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, rafalsz76 napisał:

Tak wyglada pogon za kroliczkiem. Mnie wkreciles w pasje do AP3 a sam wsiadles do innego pociagu. A moje wlasnie wyruszyly w droge do mnie, w poniedzialek bede mial wlasne, nowiutkie AP Classic 3 😍

No nie. Pogoń za królikiem to szukanie jakiegoś celu. Ja poza dobrą zabawą nie szukam ideału. Zresztą kiedy kupowałem AP classic, niewiele osób mówiło o tej firmie na forum. Ja usłyszałem o tych paczkach dzięki @Kraftowi. Cel zrealizowany- udało się odrobinkę wypromować na tym forum tę świetną markę 😉. A skoro kilka osób pisze o nich pozytywnie, tylko potwierdza, że są to świetne kolumny 🙂

PS. Z klubu się nie wypisuje 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra - wypalam swoje nowe APC3 - dostalem certyfikat i fajna poziomnice z breloczkiem. Uzywam tych pianek narazie ktore byly w zestawie. Ktos kleil do podstawek z Blue Tack'iem?

Czytalem jakies recenzje wiekszych Classicow i narzekaja ze firma troche "koloruje" srodek i gore pasma zeby byla bardziej melodyjna. Za tez narzekania na zbyt szybki i delikatny bas jesli sa one na srodku pokoju. W moim przypadku basu jest akurat :) Przepraszam za kable - i tak troche to ogarnalem.

 

 

IMG_1071.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, rafalsz76 napisał:

 dostalem certyfikat i fajna poziomnice z breloczkiem.

IMG_1071.jpg

Kurcze, ja też chcę taką poziomicę 🤪

Nie zauważyłem, żeby bas był delikatny w tych kolumnach. Moim zdaniem pod tym względem to te paczki dorównują niejednym kolumnom podłogowym. Bas rzeczywiście jest szybki ale jest też mięsisty, potężny i dobrze kontrolowany. Ciekaw jestem czy recenzent, który pisał o classicach, słyszał w tym przedziale cenowym kolumny, które niczego od siebie nie dodają albo czegoś nie zabierają. Zresztą - jak wielu osobom sprawia przyjemność słuchanie "niemelodyjnych" kolumn 🤔

Pozdrawiam, gratuluję fajnego zestawu i życzę miłych wrażeń przy słuchaniu muzyki z tych paczek 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, JaZz napisał:

@rafalsz76 @seba3002 a co to jest ta melodyjność? 🤔 

Melodyjny - przyjemnie brzmiący 🙂. Pojęcie równie szerokie jak każde, opisujące muzykę. 

Aczkolwiek ja bym powiedział, że audio physic prezentują melodyjny sposób prezentacji z lekką domieszką technicznosci 😉

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...