Skocz do zawartości

Audio physic


Recommended Posts

Myślę, że chyba branża nie byłaby zadowolona, gdybym zdradził za ile je kupiłem i w jakim salonie. Zresztą obecnie cena tych kolumn "wyjsciowo" jest wyższa. 

Jeśli chodzi natomiast o cenę używanych, tutaj mogę zdradzić. Swoje sprzedałem za 3100 bądź 3200 zł. Nie pamiętam dokładnie. Niedawno widziałem używki za 3700 zł i ta cena wydaje mi się lekko przesadzona. Ale jeśli okaże się, że znajdzie się na nie kupiec, znaczy że się mylę. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Dnia 5.01.2021 o 11:02, seba3002 napisał:

Zapraszam do dyskusji i oczywiście wrzucania zdjęć swoich systemów opartych o te zacne kolumny. 

 

Witam forumowiczów.

Ja też dołączam do tematu:)

Przygotowuje się do zakupu zestawu stereo. Chcę na to przeznaczyć max. 10kpln.

Mój pokój odsłuchowy to salon otwarty na kuchnię i na przedpokój, 17m2 nie przystosowany akustycznie. W przyszłości pokój 13m2 czyli szukam monitorów.

Moja muzyka to klasyka (koncerty skrzypcowe, fortepianowe, symfonie, głównie Beethoven, Grieg, Czajkowski). Gitara klasyczna (Joaquin Rodrigo, De Falla, Albeniz), hard rock, metal neoklasyczny, rock, pop: Gary Moore, Queen, Pink Floyd, Deep Purple, Whitesnake. Sting, Marty Friedman, Jason Becker, Al Di Meola, Pat Metheny,

No i oczywiście radio 357:)

Na te chwilę mam małe doświadczenie audiofilskie. 20 lat temu zaczynałem z NAD 302 i Tannoy Mercury M1 :)

W odbiorze muzyki szukam stereofonii, zrównoważenia tonalnego i barwowego, dynamiki i względnie dobrej szczegółowości. Słuchanie ma przynosić przyjemność:)))

Jakiś czas już czytam to i inne fora. Teoretyzuje co można by z czym połączyć, aby uzyskać moje założenia.

Ze wzmacniaczy zainteresowały mnie:

Nuprime ida-8

Cyrus One

Musical Fidelity M2si

Głośniki:

Audio Physic Classic 3,

Acoustic Energy 500,

Pylon Diamond Monitor

Pylon Ruby Monitor

Linn Majik 109.

Celuje w zestaw Nuprime z APC3. Na forum Audio Physic, połączenie Cyrusa z AP C5 i C8 są polecane. APC3 świetnie wyglądają, bardzo mi się podobają.

Czy ktoś słuchał ich z Ida-8?

Jakie połączenie polecacie?

Pozdrawiam

PS. Postaram się dołączyć szkic pokoju.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast Cyrusa One i tego NuPrime lepiej kupić moje 3 letnie Cyrusy (8.2 DAC +psxr2) a do tego akurat zostanie pieniędzy na nowe APC3 a jak ma być nowy to Cyrus One. Synergia APC3 z Cyrusami bardzo dobra.  Te niskie serie Nuprime są zwyczajnie kiepskie. Grał u mnie Nuprime ida8 z Nuprime dac 9 i nijak nie mogło to konkurować z Cyrusami serii 8, w żadnym elemencie. Nie namawiam na siłę na Cyrusa ale szczerze odradzam Nuprime ida8, wyjątkowo kiepskie granie. Było tak źle, że nawet z Kolegą @ipomis odstąpiliśmy od napisania naszego testu tych urządzeń tu na forum. A słuchaliśmy tych Nuprime chyba z 6 różnymi monitorami... 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kaczadupa @seba3002 To był nawet model wyższy - STA-9 + DAC-9. Słuchane było m.in. z APC3. Naprawdę nic specjalnego te skrzyneczki nuprime jak dla mnie. Góra jakaś perfidna, mocno metaliczna, ostra, bas dobry do jakiejś rąbanki. Słaba kontrola, za dużo prężenia muskułów przez końcówkę mocy. Sam DAC jakoś dziwnie sztucznie ocieplony i spowolniony. Cyrus + APC3 to praktycznie pewniak :)

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

tak jak koledzy powyżej wspominają połączenie Cyrusa z AP Classic 3 jest pewniakiem do odsłuchu więc warto sprawdzić czy przypadnie Ci takie zestawienie. Jeśli jesteś z Warszawy lub okolic to zapraszam serdecznie, możemy jeszcze skonfrontować z tym Musicala i zobaczyć co z tego wyjdzie :)

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kaczadupa, @seba3002, @lpomis , @Kraft , @Na Temat Audio, Panowie dziękuję za podpowiedzi. Pozwoliłem sobie dodać Krafta, bo też ma w tym swój udział:)

Ostatnio czytałem wpis @lpomis'a w temacie testu podstawkowców od 900-7700.

Cyt. "

Audio Physic Classic 3:

+ dobry dół i jego masa

+ podgrzana średnica (granie z takim mięchem)

+ ogólna dynamika i troszkę inne podejście do dźwięku

+ bardziej uniwersalne granie, dobrze się czują praktycznie z każdą muzyką

+ lepsze na niższych poziomach głośności ale i na wyższych (lepiej znoszą naprawdę baaaardzo głośne granie)

+ dość łatwe do ustawienia

+ szeroka scena dźwiękowa

+ bardzo ładne wykonanie

- góra pasma mogłaby być bardziej wyrafinowana, mimo że jej sporo to jakościowo odstaje od QR1

- słyszalny dołek w okolicy 3-5KHz przez co tracą troszkę na świeżości i przejrzystości brzmienia

- basik jednak czasami zaciągnie się na średnicę  

- mistrzami wokali to one nie są

- maskownice mimo, że solidnie mocowane to mają znaczny wpływ na dźwięk

Cena: ~4450zł

Ocena ogólna cena/jakość/brzmienie: 8/10

Takie troszkę przeciwieństwo Audiovectorów. Mocne, dynamiczne granie z silniej zarysowanymi dolnymi rejestrami, ale i podbarwioną w niektórych rejonach średnicą. Przy słuchaniu nóżka sama chodzi. Góra pasma, mimo że ładnie zarysowana to mogłaby być lepszej jakości (słychać w niej lekkie zapiaszczenie), a wokale mogłyby być bardziej obecne."

Jestem ciekawy czy te minusy APC3 w zestawieniu z Audiolab 6000a zostają/nie zostają w połączeniu z Cyrusem?

Drugi wątek który mnie zainteresował to: "Sprawozdanie z audiofilskiej orgietki - wrażenia z odsłuchu sześciu monitorów"

Numer jeden tego zestawienia to Dali Menuet. Wygrały z APC3. Myśle że wezmę je do odsłuchu ponieważ chciałbym kolumny ustawić około 20-30 cm od ściany, takie warunki:(

Biorąc pod uwagę to, że do tej pory jedyny mój zestaw stereo opierał się o Tannoy Mercury M1 i tamten basik ze 125mm woferka podobał mi się, menuety będą miały go więcej:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jurij APC3 i Menuety to mój daily setup. To jest całkowicie różne granie i warto mimo wszystko posłuchać jednych i drugich i porównać które wpasuje się bardziej w Twój gust. Te kolumny dobrze zniosą niewielką odległość od tylnej ściany. Audio Physic zaleca minimum 20cm, Dali nawet mniej. Ale wiadomo, warto wykombinować więcej wolnej przestrzeni.

Z wzięciem Menuetów do odsłuchu to nie będzie łatwa sprawa. Żaden z obecnych tutaj salonów z branży ich nie ma (i nie chce mieć) na stanie. Nadzieja w Hornie i salonach Denon.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Jurij napisał:

@kaczadupa, @seba3002, @lpomis , @Kraft , @Na Temat Audio, Panowie dziękuję za podpowiedzi. Pozwoliłem sobie dodać Krafta, bo też ma w tym swój udział:)

Ostatnio czytałem wpis @lpomis'a w temacie testu podstawkowców od 900-7700.

Cyt. "

Audio Physic Classic 3:

+ dobry dół i jego masa

+ podgrzana średnica (granie z takim mięchem)

+ ogólna dynamika i troszkę inne podejście do dźwięku

+ bardziej uniwersalne granie, dobrze się czują praktycznie z każdą muzyką

+ lepsze na niższych poziomach głośności ale i na wyższych (lepiej znoszą naprawdę baaaardzo głośne granie)

+ dość łatwe do ustawienia

+ szeroka scena dźwiękowa

+ bardzo ładne wykonanie

- góra pasma mogłaby być bardziej wyrafinowana, mimo że jej sporo to jakościowo odstaje od QR1

- słyszalny dołek w okolicy 3-5KHz przez co tracą troszkę na świeżości i przejrzystości brzmienia

- basik jednak czasami zaciągnie się na średnicę  

- mistrzami wokali to one nie są

- maskownice mimo, że solidnie mocowane to mają znaczny wpływ na dźwięk

Cena: ~4450zł

Ocena ogólna cena/jakość/brzmienie: 8/10

Takie troszkę przeciwieństwo Audiovectorów. Mocne, dynamiczne granie z silniej zarysowanymi dolnymi rejestrami, ale i podbarwioną w niektórych rejonach średnicą. Przy słuchaniu nóżka sama chodzi. Góra pasma, mimo że ładnie zarysowana to mogłaby być lepszej jakości (słychać w niej lekkie zapiaszczenie), a wokale mogłyby być bardziej obecne."

Jestem ciekawy czy te minusy APC3 w zestawieniu z Audiolab 6000a zostają/nie zostają w połączeniu z Cyrusem?

Drugi wątek który mnie zainteresował to: "Sprawozdanie z audiofilskiej orgietki - wrażenia z odsłuchu sześciu monitorów"

Numer jeden tego zestawienia to Dali Menuet. Wygrały z APC3. Myśle że wezmę je do odsłuchu ponieważ chciałbym kolumny ustawić około 20-30 cm od ściany, takie warunki:(

Biorąc pod uwagę to, że do tej pory jedyny mój zestaw stereo opierał się o Tannoy Mercury M1 i tamten basik ze 125mm woferka podobał mi się, menuety będą miały go więcej:)

Ups, Tannoy mają wiekszy woferek o 0.5 cala od Menuetów 😯

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kaczadupa napisał:

Moim zdaniem APC3 i 30 cm od ściany to się nie może udać. 

A dlaczego miało by się nie udać? Miałem te kolumny ustawione 30 cm od ściany i żadnych problemów z nimi nie miałem🙂. To nie są dynaudio, którym potrzebne są hektary dookoła bo inaczej bas będzie buczał i dudnił. ATC ustawiałem w pododny sposób ale też odsuwałem je od ściany na jakieś 50cm. Bliskość ściany podbija ich dość skromny bas.

Jeśli zaś chodzi o sam wybór kolumn, nie zamykałbym się tylko do APC i menuetów. W tym budżecie masz bardzo szeroki wybór. Są przecież jeszcze wychwalane bardzo często na forum kefy ls50, dynaudio excite x14, które teraz można dostać w śmiesznych pieniądzach, czy grające trochę jaśniej ale również pięknie - audiovector qr1. 

Także wybór jest naprawdę spory dlatego dobrzy by było, żebyś nie podejmował pochopnych decyzji, tylko przed ostatecznym wyborem odsłuchał jak najwięcej. 

Pozdrawiam, Sebastian 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, seba3002 napisał:

A dlaczego miało by się nie udać? Miałem te kolumny ustawione 30 cm od ściany i żadnych problemów z nimi nie miałem🙂. To nie są dynaudio, którym potrzebne są hektary dookoła bo inaczej bas będzie buczał i dudnił. ATC ustawiałem w pododny sposób ale też odsuwałem je od ściany na jakieś 50cm. Bliskość ściany podbija ich dość skromny bas.

APC3 na tle ATC 7 ilością niskich tonów i ich dynamiką są jak Goliat i Dawid. Jedne i drugie grały standardowo ok. 120cm od tylnej ściany a sprawdziłem też dosunięcie na mniejszą odległość  i stąd moje wnioski, że 30 cm dla APC3 to zły pomysł ale skoro Seba był zachwycony to widać była petarda ;) Nie pozostaje nic tylko kupić APC3 postawić blisko ściany i cieszyć się piękną barwą jak z soundbaru JBLa za tysiaka jakim w Media Expert sprzedawcy oczarowują klientów, zawsze będzie z nami ten sam jednostajny "bass".  O całkowitej utracie najlepszej cechy paczek  APC3 czyli przestrzeni i napowietrzenia średnicy już nawet nie wspomnę. Chyba nic więcej nie trzeba dodawać :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kaczadupa napisał:

i stąd moje wnioski, że 30 cm dla APC3 to zły pomysł

To nie jest oczywiste, bo glównie zależy to od akustyki całego pomieszczenia a nie tylko bliskości tylnej ściany. Także warto sprawdzić każdą opcję i jak kolumny wpasowują się akustykę danego pomieszcenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kaczadupa napisał:

Tu akurat się nie zgodzę, będzie tak jak napisałem, taka oczywista oczywistość że żadne zaklinanie, iż mój pokój jest "wyjątkowy" albo "nieprawda bo u mnie gra piękną przestrzenią i dołem z APC3 przyklejonymi do ściany"  tego nie zmienią. 

Ale przecież nikt nie mówi o zaklinaniu rzeczywistości tylko o tak podstawowych rzeczach jak np niewzbudzajacy się bas. Weź pod uwagę to, że niewiele osób ma warunki pozwalające odsunąć im kolumny na metr od ściany. Druga, bardziej prozaiczna rzecz jest taka, że równie duża grupa ludzi, nie będzie rozbierać dźwięku na czynniki pierwsze. Nie każdy potrzebuje przestrzeni, powietrza i innych audiofilskich cudów. Niektórym wystarczy sam fakt, że coś gra przyjemnie i nie rani uszu.

 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seba, oczywiście że tak! Tylko czy w tym konkretnym wypadku warto zmieniać obecne monitory Tannoy na wcale nie takie najtańsze APC3 skoro ma tylko grać a przestrzeń czy zróżnicowany, w miarę czysty dół i ogólnie nie przekłamana barwa nie ma żadnego znaczenia. Tu trzeba już sobie samemu odpowiedzieć i nic mi do tego. 

Seba, byłeś w Salonie Na Temat Audio i widziałeś czy tam głośniki grają ustawione 20-30 cm od ściany czy nie. A przecież Salon profesjonalnie zaadoptowany akustycznie. Zapewne zaraz ktoś napisze, że przecież mamy Dirac i podobne mu wynalazki i teraz można głośniki postawić nawet w ubikacji a w pokoju otrzymany przestrzeń i brak podbarwień. Można i tak. 

 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem, z tym że ja to chyba jeszcze byłem przed ukończeniem tej adaptacji 🙂. Tak przynajmniej mówił Pan Grzegorz.

A wracając do tematu kolumn. Może odsuwając je na 30-40 cm nie uzyskamy jakiejś niesamowitej głębi ale jednak mimo wszystko myślę, że nie będzie też aż tak wielkiej tragedii. Z ciekawości sam dziś troszkę poeksperymentowałem. No i oczywiście, odsuwając kolumny dalej od ściany mamy piękną głębię...ale przy tych 30 cm moje kolumienki też potrafią wygenerować namiastkę głębi😉

Najprostszym sposobem na przekonanie się czy dane paczki sprostają naszym oczekiwaniom jest ich wypożyczenie. Tylko proponuję po raz kolejny nie ograniczać się do jednej pary🙂.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, misiek x napisał:

Wracając do moich AP Sitara25 (wiem  że to nie APC3)  kiedy miałem je odsunięte prawie metr od tylnej ściany przestrzeń była super ale basu malutko,kiedy dosumąłem na 30 cm.  bas zrobił się wyrażenie lepszy ale przestrzeni ubyło 

I które ustawienie "wygrało" ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje APC8 praktycznie są przyklejone do ściany. Wiem, że nie jest to optymalna pozycja (ale, jedyna możliwa), ale mimo to słucham ich z dużą przyjemnością. Tak wspomogam się DL, ale głównie ze względu na mody pomieszczenia, które wzbudzją się na 50Hz. Oczywiście przestawiałem je w rożne miejsca w pokoju i było w pewnych aspektach lepiej (50Hz), ale też pewen elementy (przestrzeń na boki) odbierałem jako pogorszone. Nie neguję Twoich doświdczeń, ale nie uważam ich jako standard.    

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, JaZz napisał:

W reckach classic ów chwalą przestrzeń, precyzję, szybkość.

I dobrze, że chwalą bo tak faktycznie jest.  Nie znam starszych modeli AP, miałem na testach jeszcze jedne małe i bardzo drogie monitory AP (nazwy już nie pamiętam) ale ponownie przestrzeń to ich element popisowy ale już ich góra mi się tak nie podobała jak w tańszych APC3. 

Może nie powinienem tego pisać w Klubie AP ale moim zdaniem APC3 troszkę brakuje lepszego wytłumienia, lepszej jakości obudowy i to niestety  troszkę słychać. Jednak napowietrzenie i przestrzeń mają bardzo OK. I tak zwyczajnie, chce się na nich słuchać każdej muzy, są uniwersalne jak dla mnie. Żywe, radosne, fajne granie. 

Dla mnie AP C3 to taki Naim Nait xs3 wśród monitorów. Co nie włączysz, każda muzyka zawsze brzmi dobrze/bardzo dobrze. Taki pewniak dla osób  szukających już dobrej jakości brzmienia na każdą okazję ale jeszcze nie zepsutych audiofilsko jak ja... 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...