Skocz do zawartości

Audio physic


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Jakiś czas temu zrobiłem podejście do podłogowych Audio Physic, a dokładnie do modelu Classic 20. Miały zagrać w pokoju 15m2 i zastąpić AP Classic 3. Cóż, nie udało im się. O dziwo bas nie był problemem, czasami odbierałem go wręcz tak, jakby było go porównywalnie ilościowo co w monitorach. Hegel ładnie trzymał go w ryzach. Niestety całej reszty było za dużo. Za dużo dynamiki, masy brzmienia. To granie przytłoczyło mnie swoją potęgą. Wkurzały też nieco wyostrzone wysokie tony - były sporo mocniej zaznaczone, mimo że to chyba ten sam twitter co w modelu podstawowym. Te kolumny po prostu udusiły się w moim pokoiku. Czuć było, że one potrzebują więcej przestrzeni, że mają niesamowitą werwę i chęć do grania. Nie miały kompletnie jak tego pokazać. Zabił je mój pokój i głupi pomysł na wstawienie podłogówek do takiej małej klitki.

Mimo wszystko - to było fajne doświadczenie :)

 

apc20.jpg

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, lpomis napisał:

Wkurzały też nieco wyostrzone wysokie tony - były sporo mocniej zaznaczone, mimo że to chyba ten sam twitter co w modelu podstawowym.

Classic 20 to zupełnie inna konstrukcja niż Classic 3. Tożsame z trójkami są modele 5 i 8. Dwudziestki to konstrukcje starsze, zbudowane z zupełnie innych komponentów i bardziej skomplikowane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kraft napisał:

Classic 20 to zupełnie inna konstrukcja

Oczywiście. Racja. Ale walnąłem gafę. Myśli człowiek o jednym, a pisze o drugim. Kolumny które miałem u siebie to Audio Physic Classic 15. Jest to najnowsza konstrukcja producenta. Nie mogę już edytować poprzedniego posta. 

Tak czy inczej - przetworniki w nich wyglądały identycznie jak z serii 3/5/8. Średniotonowca i niskotonowca różniła tylko średnica. Te w modelu Classic 15 były nieco mniejsze. Czyżby te modele kolumn były technicznie tym samym co niższe serie, a jedyną różnicą była piękna szklana obudowa + sandłiczowa konstrukcja w środku? 🤔

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze fotki wooferków z bliska. APC3 vs APC15. Materiał ten sam, wygląd ten sam, konstrukcja identyczna. Różni je tylko wielkość. Wysokotonowiec też wydaje się identyczny. Ma ten sam rozmiar, ten sam rozstaw śrub. I jak to jest... niby wszystko mniejsze, a skala dźwięku ponoć jeszcze sporo większa niż w takich APC8. Obudowa i jej konstrukcja aż tyle potrafi zmienić?

@J4Z - wzmacniacz z którym je łączyłem to Hegel H95 i Audiolab 6000A z dodatkowym DC Blockerem. Przez chwilę był też Hegel H120. W rogach pokoju mam szafkę i stojak z ubraniami. Są też panele ścienne tapicerowane. Ogólnie sporo w tym pokoju "wypełnienia" na ścianach. Na podłodze wykładzina.

apc3woofer.jpg

apc15woofer.jpg

apc15woofers.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, lpomis napisał:

Jakiś czas temu zrobiłem podejście do podłogowych Audio Physic, a dokładnie do modelu Classic 20. Miały zagrać w pokoju 15m2 i zastąpić AP Classic 3. Cóż, nie udało im się. O dziwo bas nie był problemem, czasami odbierałem go wręcz tak, jakby było go porównywalnie ilościowo co w monitorach. Hegel ładnie trzymał go w ryzach. Niestety całej reszty było za dużo. Za dużo dynamiki, masy brzmienia. To granie przytłoczyło mnie swoją potęgą. Wkurzały też nieco wyostrzone wysokie tony - były sporo mocniej zaznaczone, mimo że to chyba ten sam twitter co w modelu podstawowym.

Rownież testowałem AP Classic 15 - w pomieszczeni 22m2 i z Supernait 2. Zagrały znakomicie. Tak jak piszesz niezwykły apetyt na granie, dynamika, masa. Świetna, rozległa przestrzeń. Zupełnie nie odebrałem za to wysokich tonów jako wyostrzone. Wręcz odwrotnie - raczej schowane, dominował pogrubiony środek. U mnie brakło basu i to chyba przesądziło, że ich nie kupiłem. Probówałem też z większymi AP Classic 25 (głośnik basowy schowany w komorze) i tu basu było więcej jednak nie podobał mi się jego charakter (taki dyskotekowy, klubowy - dodatkowo dudnił w pokoju). Poza tym AP 25 miały juz zbyt wyostrzone wysokie tony jak na moje ucho.

Wielką zaletą AP Classic 15 była ich niesamowita wszechstronność grania. Cokolwiek im dałem od jazzu, popu przez klasykę po jakieś ciężkie metale, wszystko brzmiało dobrze, wciągająco i chciało się słuchać. Absolutnie nie męczyły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, lechique napisał:

Wielką zaletą AP Classic 15 była ich niesamowita wszechstronność grania. Cokolwiek im dałem od jazzu, popu przez klasykę po jakieś ciężkie metale, wszystko brzmiało dobrze, wciągająco i chciało się słuchać. Absolutnie nie męczyły.

Tak samo mają APC3. Wybitnie uniwersalne monitory. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Mi w nowych seriach AP brakuje jakiegoś monitora lub małej podłogówki z serii Reference. Kiedyś za takie robiły np. AP Sitara. Obecnie te kolumny nie mają swojego następcy. Jest co prawda monitor Step Plus / Step 35, ale pod wieloma względami stanowi pewien kompromis. Kolejny model to już Tempo. A to przecież juź kobyły do większych pomieszczeń.

Druga kwestia to dyskusyjny, bardzo zachowawczo zestrojony wysokotonowiec w wyższych seriach. Fani marki chyba nie są do niego do końca przekonani.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są troszkę niższe i znacznie smuklejsze. Na kolumny patrzy się zwykle od przodu. Do tego poszerzają się ku tyłowi. Przednia ścianka jest bardzo wąska. Stąd takie wrażenie. Na zdjęciu z boku widać że ich powierzchnia boczna jest dość podobna. Głośnik wysokotonowy jest wyżej w AP. Dźwięk nie powinien docierać bardziej z dołu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...