Skocz do zawartości

Audio physic


Recommended Posts

6 godzin temu, J4Z napisał:

Panowie a takie tanie Sparki to jest ta sama klasa co kolegi Scorpio tylko wo o wiele mniejszych pomieszczeń?

Specjalistą w zakresie starych AP nie jestem, ale Sparki to starsze serie. Ich następcą były Sitary, a później ulepszone, jubileuszowe Sitary 25 i 25 plus (bodajże z nowym tweeterem, zmianami na zwrotnicy, nieco innym strojeniem). Jedne są ponoć bardziej techniczne, drugie mają więcej subtelności w górnych rejestrach. I to właśnie w Sitary proponowałbym Ci uderzać do Twoich 15m2.

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@J4Z - "Audio Physic Spark III. Introduced for the first time around the year 2000, they replaced the Spark II. Manufactured in Germany until 2005 and replaced by Spark V.".

https://audiophillness.com/audio-physic-spark-iii/

Wg mnie w sparki nie ma co się pakować. W podobnej cenie masz nowsze konstrukcje pokroju APC5, które grają ponoć bardzo podobnie. Wspominał o tym nie raz Tomasz Karasiński ze Stereolife. Facet niewątpliwie o AP ma spore pojęcie. To chyba jego ulubione paczki. Z jego recenzji można liznąć przy okazji sporo historii firmy. Polecam np. poczytać test APC5:

https://www.stereolife.pl/archiwum/testy/kolumny-i-glosniki/3452-audio-physic-classic-5

Tak czy inaczej tych modeli było sporo i były też stosunkowo szybko zastępowane. Do tego później doszły jeszcze serie jubileuszowe na 25, a teraz na 35 lecie firmy. Moim zdaniem jednak to najmniej ważne. Największą zmianą w historii firmy jest odejście od starej sprawdzonej kopułki na rzecz stożkowego tweetera HHCT, który jest autorską konstrukcją producenta. Czy lepszą? Nie wiem. Na pewno zdecydowanie inną w brzmieniu.

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, J4Z napisał:

Na AS widziałem jest świeży temat jak user modyfikuje classic 5. Napisał przy okazji co tam w środku siedzi. Ja tam się nie znam zaznaczam, ale pisał coś o budżetowych kabelkach że nawet nie jest pewny czy to ofc i słabej jakości wytłumieniu. 

Co jakiś czas widzę tematy tego gościa... Jakoś tak... mam duży dystans do jego opisów i wniosków

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Khedron napisał:

Zaden przypadek. Sprzedam cholerstwo bo uzaleznia i kradnie czas. Wchodze wykonczony na gore o 22.00 zeby posluchac 15 minut muzyki a schodze o 1.00 albo 2.00 w nocy i to jeszcze musze sie sila oderwac. Lapie sie na mysli, ze cala muzyke musze przesluchac od nowa bo na nowo ja uslysze, lepiej i pelniej. Naprawde nie mam na to czasu a jak zostawie to bedzie tyljo gorzej. 

ekhm... pisałem o tej butli ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.12.2021 o 20:17, lpomis napisał:

Specjalistą w zakresie starych AP nie jestem, ale Sparki to starsze serie. Ich następcą były Sitary, a później ulepszone, jubileuszowe Sitary 25 i 25 plus (bodajże z nowym tweeterem, zmianami na zwrotnicy, nieco innym strojeniem). Jedne są ponoć bardziej techniczne, drugie mają więcej subtelności w górnych rejestrach. I to właśnie w Sitary proponowałbym Ci uderzać do Twoich 15m2.

nie ma ofert na te sitary.. tez szukam na 15m..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio szajba trwa. Człowiek miał się uspokoić, więcej słuchać i cieszyć się samą muzyką. Nie ma lekko. Czy przejechanie w sumie ponad 1200km żeby kupić kolumny jest normalne? Ja już wiem, że było warto. Ponad 11-letnie AP Sitara w białym lakierku są moje. To pierwsze i jedyne na razie podłogówki jakie znam, które są w stanie z pełną swobodą zagrać w 13m2.

apsitara1.jpg

apsitara2.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Asia napisał:

No ludzie kochani, to nie można było u nas przenocować?

Kurczę, nie mam nic na swoje usprawiedliwienie. Nocowaliśmy w hotelu w Bytomiu. Warunki na drogach były tak fatalne (śnieg, prawie non stop mgła i -5*C), że obrócić na jeden raz bym się nie odważył. Następnym razem będę się odzywał wcześniej. Dziękuję :)

34 minuty temu, J4Z napisał:

O panie, gratulacje. To te o których mówiłem post wyżej. Czekam na opinie. 

Dzięki. Jutro postaram się skrobnąć coś więcej. Tak czy inaczej wiem jedno - jest dobrze!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...