Skocz do zawartości

Audio physic


Recommended Posts

@J4Z
a również z całym szacunkiem - wystarczy jak Ty przed chwilą zacząć od "@" przed nickiem Użytkownika.

Poza tym - jak się cytuje posty ze zdjęciami (np. w naszych systemach) to też trochę zaśmieca i obciąża transfer.
To, że na obecnej wersji Forum jest tylko początek wypowiedzi dużo nie zmienia.

Pozdrawiam
PS. I to by było na tyle - by nie zaśmiecać wątku 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.12.2021 o 14:25, slaw0001 napisał:

jak wrażenia po kilku dniach?

Wrażenia są takie, że Sitary zmotywowały mnie do szybkiego, weekendowego remontu, który dopiero co skończyłem. Przeniosłem całą elektronikę na przeciwległą ścianę w pokoju na której nie ma drzwi. Powstało takie trochę lustrzane odbicie. Kolumny mają teraz większy rozstaw - około 210cm, punkt odsłuchowy jest w takiej samej odległości. Mam więc w końcu trójkącik. Zwiększyła się też przestrzeń dookoła kolumn, mają więcej oddechu dla siebie. Każda zyskała dodatkowe 30cm.

Gra to fajnie, szerzej, wszystko jest jakby bardziej poukładane. Co ciekawe - po takim zabiegu ubyło wysokich tonów, tak po prostu ilościowo o jakieś 10%. Jakby się bardziej rozpyliły po pomieszczeniu. Słucham dalej :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.12.2021 o 22:57, lpomis napisał:

Towarzyszka Helga na odsłuchach. Odgaduje które kable grają.

04ECA88E-4EE6-4143-B1CC-1787642F3B86.jpeg

Może jakiś podest dla "domownika"? Tak trzymać w rękach... hmm. Za długo nie nacieszy sie odsłuchem, a podobno kable musza sie wygrzac porzadnie ;) to też wskazania mogą być błędne ;)

Ps; fajna foteczka. Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak to aktualnie wygląda. Na ściany wlecą jeszcze jakieś audio gadżety po Nowym Roku. Najśmieszniejsze jest to, że zawsze chwaliłem się na forum w jakim to ja wspaniałym salonie 13m2 nie pogrywam. Wszystko spoko, ale wziąłem kilka dni temu miarkę, zmierzyłem i wyszło, że ma nieco ponad 11 metrów. Szok.

pokoj.jpg

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Kraft napisał:

Widzę potencjał do instalacji eleganckiej aranżacji akustycznej. 

Po lewej jest jeszcze szafeczka ze sporą ilością książek i białym futerkiem, które podprowadziłem żonie i postawiłem na nim Dali Menuet :P Tak czy inaczej na ściany coś się ewidentnie przyda. Rozglądam się.

5 minut temu, seba3002 napisał:

A ja widzę potencjał na lepszy wzmacniacz

Co proponujesz? Może jakiś Topping? :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lpomis napisał:

Po lewej jest jeszcze szafeczka ze sporą ilością książek i białym futerkiem, które podprowadziłem żonie i postawiłem na nim Dali Menuet :P Tak czy inaczej na ściany coś się ewidentnie przyda. Rozglądam się.

Co proponujesz? Może jakiś Topping? :P

Dziś podłączyłem do moich ATC, jakże wybitnych, audiofilskich kolumn, taniutki wzmacniacz w D klasie - aiyima. Dał radę 😉.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Arko55 napisał:

Nie myślał nikt o cieplejszym wzmaku pod takie kolumny, czytając opis dobrze by im chyba pomogło :3

Z tym że nie każdemu pasuje ocieplanie dźwięku. Zresztą hegel gra może i precyzyjnie ale jednak aż taki zimny to nie jest. Ja słuchałem go z pmc, grało "klarownie" - jednemu się spodoba, innemu nie. Wszystko kwestia gustu 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Dedal75 napisał:

O to to 👌 

Absorberki w kolorze ścian , mogłyby zawisnąć napewno by nie zaszkodzily. Pzdr

W kolorze ścian byłoby zbyt nudno. Może takie, tylko nie wiem jak ze skutecznością?

https://acousticsystems.pl/pl/p/-Panel-akustyczny-dzwiekochlonny-w-formie-obrazu-84x60-cm-GA_05/140

Panel.jpg

Panel 1.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...