Skocz do zawartości

Audio physic


Recommended Posts

IMG_20191119_100529.thumb.jpg.8f1244bdb9b9c099d8d6ca3409d4c6cb.jpg

22 godziny temu, MMarek napisał:

W kolorze ścian byłoby zbyt nudno.

Nudno ? 

Też wolę wesoło , ale ta palma to normalnie PRL👌 , szkoda że nie las albo wodospad 😁

Jednak jak przyjmujesz kryterium by były jak najmniej  widoczne ?

To już inna gadka .. Pzdr

 

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, ormats napisał:

Powoli przymierzam się wskoczyć półkę wyżej, za czym się rozglądać z AP

Też bym stawiał na serię Tempo w Twoim przypadku :)

A tymczasem Audio Physic uszczupla nieco serię Classic i wyrzuca z niej modele 5 oraz 12. 5 to najtańsza podłogówka z jednym przetwornikiem nisko-średniotnowym, natomiast 12 to w zasadzie ta sama konstrukcja co 15, ale w okleinie po bokach zamiast szkła. Wg mnie to rozsądne posunięcie. Szkoda tylko, że producent zdaje się nadal ignorować właścicieli małych pomieszczeń odsłuchowych, pozostawiając im w zasadzie tylko modele Classic 3 i monitor Step 35, który wcale nie jest rozwinięciem tego pierwszego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów. Od dziś chyba mogę się dopisać do klubu ze swoimi AP. Wybór był jeden już od dawna do salonu 14m wybrałem Classic 3. Nie mam się co rozpisywać bo znacie temat do Cyrusa petarda.  Trafiły się też fajne stendy VAP Er-76/700 teraz wygląda to schludnie i spójnie. Miles Davis brzmi jak by bardziej realnie. Pozdrawiam kilka fotek na przywitanie. 1640207497400.thumb.jpg.bda918ba9788169702caea47d5224049.jpg

1640207497418.jpg

1640207497434.jpg

1640207497371.jpg

1640207497460.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Sziral napisał:

Wybór był jeden już od dawna do salonu 14m wybrałem Classic 3

Brawo. Świetny wybór. Słuchałem 8.2 z PSXem z Classic 3. Połączenie wyborne. Znam nawet takiego jednego @kaczadupa z forum co to strasznie teraz opłakuje swoje sprzedane Cyrusowe cuda ;) I ja sam żałuję, że ich mu nie sprzątnąłem wcześniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, lpomis napisał:

Znam nawet takiego jednego @kaczadupa z forum co to strasznie teraz opłakuje swoje sprzedane Cyrusowe 

Myślisz że żałuje. W końcu kupił Naima a to już klasa premium. Ja jestem mega z tego zestawu zadowolony.  Cyrus dopiero od dziś gra tak jak właśnie chciałem i trochę bałem się że jednak to nie będzie to. Cenę dobrą mi znajomy zrobił za nowe paczki więc nie mogłem czekać do marca. Bo ceny mają pójść sporo w górę od nowego roku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Khedron napisał:

Moge sobie wyobrazic gorsze nalogi :). Byle nie zaczac sprzedawac zabawek dzieci by bylo na kolejny kabelek czy cos podobnego :)

Myślę że takich przypadków jeśli są to tylko totalna patologia. A o kablach też właśnie już myślę. Ale już bez szaleństw. Ponoć  Kimber 8PR to całkiem dobre przewody. Ale boje się że zaś po zakupie nie odczuje żadnych zmian. A później sobie wmówić że coś się zmieniło 🤣🤣

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Khedron napisał:

Polecam Tellurium Q. Blue, Black czy Ultra Blue nie sa drogie a u mnie calkowicie odmienily system. Z wad wskazalbym na slabszy bas (choc rewelacyjnej jakosci) bo wspomniane modele sa bardzo cienkie. Wypozycz sobie i sprawdz jak wplyna na Twoj system i czy uslyszysz u siebie roznice. 

Black by odpadły chyba że w używce. Tak ja są ultra Blue za 1000 to jeszcze akceptowalna cena. Ale to muszę się trochę odkuć z kasą, ostatnie prezenty troche przewietrzył portfel. A ogólnie wygląd kabli bardzo fajny. Świeży dizajn. Ale to już by trzeba była osłuchać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Khedron napisał:

Ultra Blue II mozna kupic bez problrmu za 600 za za 2 x 2 m. 

To za 600 to jeszcze lepiej brzmi. Będę musiał pomyśleć. Chce kupić mieszkanie z większym salonem. Jak się inflacja uspokoji. I nie wiem czy by później te 2.2 nie było za mało. Nie wiem czemu dla mnie optymalna długość to 2.5. jakoś wolę by coś zostało 🤣🤣😎

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Khedron napisał:

A to juz wedlug potrzeb i uznania. Zas co inflacji to musisz sie udac do kolegi Fafniaka - on duzo czyta i telewizyji oglada i ekspertow slucha, wiec powie Ci co z nia i jak :)

 

Od tematów politycznych lepiej trzymać się z dala. Ani to merytoryczna rozmowa nawet bym rzekł że wzbudza skrajne i nienawistne emocje. To już lepiej pogadać czy kable grają czy nie 🤣🤣🤣.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Khedron napisał:

Wybacz, ale jak juz wspomniales o kablach to cala dyplomacja na nic - masz wrogow i przyjaciol i koniec :)

No trudno. Teraz muszę rozwiązać problem basu. Albo raczej jego braku. Choć tu chyba głównym probleme jest DAC w Cyrusie. Przecież te małe AP mimo rozmiaru słuchałem i schodziły dość fajnie. A w domu lipa straszna. Inne pasma grają genialnie ale w utworach gdzie jest bas u mnie słabo go odczuwam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Khedron napisał:

Ciezko przyjmujesz slowa podziwu. Wybacz, zapomnialem wspomniec, ze jestes takze specjslista od mediow, matematyki, fizyki, etyki i oczywiscie kabli. W tych ostatnich nawet wypracowales absolutnie uniwersalny wzor, dajacy stuprocentowo precyzyjna, doskonala i nieomylna odpowiedz kazdemu poszukujacemu czegos w tej dziedzinie. Genialne! 

Z poprzednimi kolumnami tez tak bylo? 

Było tak samo. Myślę że problemem jest zbyt duża ilość paneli pochłaniających. Za kolumnami i na ścianie za miejscem odsłuchu. Niby jest gruby dywan ale czasem za dużo też źle. Myślę nad jakimiś pułapkami basowymi. Ale w wolnym czasie zrobię test w drugim pokoju. On nie jest przystosowany do odsłuchu i ciekawi mnie jak w nim zagra.

Edytowano przez Sziral
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Khedron napisał:

Wybacz, zapomnialem wspomniec, ze jestes takze specjslista od mediow, matematyki, fizyki, etyki i oczywiscie kabli. W tych ostatnich nawet wypracowales absolutnie uniwersalny wzor, dajacy stuprocentowo precyzyjna, doskonala i nieomylna odpowiedz kazdemu poszukujacemu czegos w tej dziedzinie. Genialne! 

Polecam zacząć czytać. Różne rzeczy z różnych źródeł

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sziral napisał:

No trudno. Teraz muszę rozwiązać problem basu. Albo raczej jego braku. Choć tu chyba głównym probleme jest DAC w Cyrusie. Przecież te małe AP mimo rozmiaru słuchałem i schodziły dość fajnie. A w domu lipa straszna. Inne pasma grają genialnie ale w utworach gdzie jest bas u mnie słabo go odczuwam.

A gdzie ich słuchałeś wczesniej? Ja jednak stawiałbym na akustykę i ustawienie kolum. Musisz troche nimi pomanewrować. Spróbuj zbliżyć je do tylniej ściany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, slaw0001 napisał:

A gdzie ich słuchałeś wczesniej? Ja jednak stawiałbym na akustykę i ustawienie kolum. Musisz troche nimi pomanewrować. Spróbuj zbliżyć je do tylniej ściany.

Na odsłuchu byłem we Wrocławiu w salonie. Odwiedziłem siostrę i wpadłem sprawdzić jak one grają. Tylko były podpięte pod Musical Fidelity M3si. I bas był bardzo fajny. Tak jak napisałem wcześniej problem jest pewnie z akustyką. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Sziral napisał:

Myślę że problemem jest zbyt duża ilość paneli pochłaniających. Za kolumnami i na ścianie za miejscem odsłuchu. Niby jest gruby dywan ale czasem za dużo też źle

To nie powinno mieć na to wpłwu. Panele działają na wyższe częstotliwości i jeżeli byłoby ich z dużo to miałbyś problem z matowym/przytłumionym dźwiękiem w górze pasma. Jak pisałem, zacznij od zbliżenia kolum pod samą ścianę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, slaw0001 napisał:

To nie powinno mieć na to wpłwu. Panele działają na wyższe częstotliwości i jeżeli byłoby ich z dużo to miałbyś problem z matowym/przytłumionym dźwiękiem w górze pasma. Jak pisałem, zacznij od zbliżenia kolum pod samą ścianę. 

Masz rację. Będę sprawdzał ustawienia. Choć w wolnym czasie zmienie pomieszczenie z ciekawości jak zagra w innym układzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...