Skocz do zawartości

Audio physic


Recommended Posts

U mnie audio physic classic 3 grały właśnie na 14 metrach. Pokój bez żadnych ustrojów. Basu, z tego co pamiętam, było z nich naprawdę sporo. I nie był to bas z tych rozlazłych, a raczej zwarty i dobrze kontrolowany, chociaż jak na monitory naprawdę masywny. Aż dziw bierze, że u Ciebie w podobnej wielkości pomieszczeniu, może go brakować 🙂.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, slaw0001 napisał:

Wspominał coś 14m2

Tak dokładnie 14m

7 minut temu, seba3002 napisał:

U mnie audio physic classic 3 grały właśnie na 14 metrach. Pokój bez żadnych ustrojów. Basu, z tego co pamiętam, było z nich naprawdę sporo. I nie był to bas z tych rozlazłych, a raczej zwarty i dobrze kontrolowany, chociaż jak na monitory naprawdę masywny. Aż dziw bierze, że u Ciebie w podobnej wielkości pomieszczeniu, może go brakować 🙂.

Też jestem zdziwiony jak mam być szczery. Słuchałem ich w salonie i wiem jaki miały i mają bas. Chyba muszę trochę salon przemeblować. Ale taki problem to nie problem. Oby żona nie marudziła 🤣🤣🤣

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, seba3002 napisał:

Kolego @Sziral, w jakiej odległości od tylnej ściany masz ustawione te monitory? 

w tym ustawieniu 26 cm a 9 cm od panelu

269795112_452226943161403_5582735010139388405_n.jpg

1 godzinę temu, Khedron napisał:

Eh...  Zeby to zawsze bylo takie proste :)

Ale coś będę i tak myślał bo estetycznie jest tak sobie. Może sobie trzeba zamówić jakieś ładne stojące panele za kolumny. I ustawić je pod kątem jak teraz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sziral - w jakiej odległości od ściany masz w pokoju miejsce odsłuchowe? Tzn. ile jeszcze centymetrów masz za sobą, za plecami do ściany?

PS przetwornik w Cyrusie 8.2 nie jest wcale taki zły. Wiadomo, są lepsze, są też dużo lepsze. Miałem okazję słuchać tego w 8.2 QXR i szczerze gdybym miał wybierać to wziąłbym chyba podstawową wersję. QXR zagrał ostrzej, z większym detalem, ale było to natarczywe, męczące. Uwypuklał jeszcze podbitą wyższą średnicę samego Cyrusa.

PS2 maskownice w serii Classic dość mocno wpływają na odbiór grania. Zamulają, przytłumiają, przyduszają brzmienie. Polecam je zdejmować do odsłuchu.

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, lpomis napisał:

@Sziral - w jakiej odległości od ściany masz w pokoju miejsce odsłuchowe? Tzn. ile jeszcze centymetrów masz za sobą, za plecami do ściany?

PS przetwornik w Cyrusie 8.2 nie jest wcale taki zły. Wiadomo, są lepsze, są też dużo lepsze. Miałem okazję słuchać tego w 8.2 QXR i szczerze gdybym miał wybierać to wziąłbym chyba podstawową wersję. QXR zagrał ostrzej, z większym detalem, ale było to natarczywe, męczące. Uwypuklał jeszcze podbitą wyższą średnicę samego Cyrusa.

PS2 maskownice w serii Classic dość mocno wpływają na odbiór grania. Zamulają, przytłumiają, przyduszają brzmienie. Polecam je zdejmować do odsłuchu.

Tak jak widzisz miejsca już za sobą nie mam. Mimo że pokój jest prostokątem i mógł bym go idealnie przystosować pod audio ustawiając sprzęt od strony okna. Ale brak zgody żony na wywalenie kanapy i wstawienie jednego fotela nie ma.

268337763_625007285584859_3724991295967720059_n.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Khedron napisał:

To nie pytaj o zgode tylko jak zona wyjdzie zrob tak zeby bylo dobrze. Pozniej przyklej na sciane plakat z jakims jej ulubionym wykonawca a jak wroci powiedz, ze masz dla niej niespodzianke. I jeszcze wyjasnij, ze to dlatego zeby i ona mogla docenic muzyke i cieszyc sie nia. 

Zas co do zakupow w  Leroy-Merlin - oj uwazaj jak tam jakas prosta deske dostaniesz :)

sprawdzę czy mają proste deski. Zawsze pozostaje mi Dobry Stolarz. Z deskami nie będzie problemu. Już plan w głowie jest teraz tylko go zrealizować.

Edytowano przez Sziral
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Khedron napisał:

Sasiad zupelnie z innej bajki niz audofil, calkowicie nieosluchany, ale chwila przeciagnela sie w prawie dwie godziny a oderwal sie tylko z powodu koniecznosci odebrania dzieci. Byl i zdumiony i zachwycony a najwieksze wrazenie wywarlo na nim totalne znikanie kolumn. 

Heh. Przypomniało mi "to" pewną sytuację gdzie wpadła na kawkę pewna znajoma znajomych... zupełnie nie zwiazana z audio. W tle sobie cos tam plumkało. Siedząc tak i rozmawiając o czymś nie zwiazanym zupełnie z audio, nagle zapytała, rozgladajac sie po pokoju gdzie "jeszcze" sa zainstalowane głośniki. Temat przerzucił sie na audio i siła rzeczy usiłowałem wytłumaczyć że system stereo potrafi "generować" dzwieki w przestrzeni 3D mimo tylko dwóch kolumn. Mina bezcenna. Nawet podchodziła w miejsce słyszenia dźwięków w przestrzeni, jednak te znikały siła rzeczy gdy "wyszła" z miejsca odsłuchu. Gdy usiadła spowrotem efekty "powróciły". Fajnie gdy możemy "otworzyć oczy" innym (nawet jeśli to niezamierzone), którzy myślą ze tylko KD potrafi tworzyć w/w efekty przestrzenne.

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Khedron napisał:

puscila te swoje pseudomuzyczne kawalki kwoki gdaczacej podczas znoszenia jaja czyli Adele.

Spoko, nie jesteś jedyny. Moja żona też lubi Adele (wczesną). A poza tym - nagle zrobiłeś się bardzo wybredny. A wcześniej sam przyznałeś się do słuchania Katie Melua (odnotowane w aktach!). ;) Z nich dwu już chyba wolę Adele, chociaż Melua łatwiej zignorować... :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Khedron napisał:

Ja sobie wypraszam porownania Katie Melua do Adele - Katie jest milon razy, bez zadnego porownania ladniejsza!!! A powaznie - muzyka rzecz gustu i wczesnie wspomnianej Adele po prostu nie trawie... Probowalem - nie da sie jej sluchac

A próbowałeś Adele słuchać na innym systemie/słuchawkach? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Khedron napisał:

Ciekawe ogloszenie.

Taaa, widziałem je właśnie przed chwilą. Sprzedającego nieco poniosło z opisem, ale trzeba przyznać że egzemplarz bardzo ładnie zachowany i co najważniejsze - dostępny w Polsce. 

To od siebie dorzucę jeszcze białe Sitary. Widać są po małych przejściach, ale jeszcze do przełknięcia.

https://m.olx.pl/d/oferta/audio-physic-sitara-CID99-IDNcwQp.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka. Słyszeliście o firmie Bauer Audio? To firma specjalizująca się w produkcji gramofonów. Założyciel Audio Physic Joachim Gerhard wraz z Willibaldem Bauerem stworzyli swoje kolumny - model LS 3g. Wizualnie przypominają nieco AP Avanti. Oj chciałbym tego cuda posłuchać. Warto dodać, że jest to konstrukcja zamknięta. Grają ponoć nieprawdopodobnie transparentnie, otwartym dźwiękiem, mega szybkim na basie, z mocno zaznaczonym, plastycznym środkiem. Stereofonia oczywiście najwyższa liga. Podejrzewam, że dla fanów starej szkoły grania AP to będzie istny orgazm. Cena? Jedyne 7700 ojro.

obraz.thumb.png.6a4423c400d46c2411e9a9ffddf06f85.png

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...