Skocz do zawartości

Audio physic


Recommended Posts

38 minut temu, misiek x napisał:

Ta cena za te białe Sitary  raczej zawyżona

Ciężko powiedzieć. Swoje kupiłem za 4000zł - białe, stan praktycznie idealny. Do białych i czarnych była dopłata, ale mniejsza z tym. Myślę, że oprócz wszechobecnej drożyzny, na cenę ma tutaj też wpływ znikoma dostępność tych AP. Ich po prostu praktycznie nie ma na rynku wtórnym. Ostatnio czarne Sitary od handlarza na OLX w podstawowej okleinie poszły za 5600zł z pocałowaniem w rękę :)

14 godzin temu, baliosia napisał:

Dwa 15cm głośniczki na basie...  i jakieś zachwyty, szkoda gadać.

A stwierdzasz tak bo, gdyż, ponieważ, iż?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, misiek x napisał:

Tak to jest , jak chcesz sprzedać to obniżysz cenę i chętnych brak. Jak chcesz kupić to albo ofert brak albo ceny za wysokie . Ja swoje sprzedawałem kilka miesięcy a chętnych nie było . Cena była chyba atrakcyjna.😀

Cierpliwość, cierpliwość ....jak się człowiek postara to i kupi i sprzeda za dobry pieniądz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, seba3002 napisał:

Mam na basie 12,5 cm. Nie mogę się nimi zachwycać? Rozumiem, że wg Ciebie wykładnią dobrego grania jest duży głośnik basowy? 

Sam chciałbym się dowiedzieć, jak to w końcu jest. Ostatnio na forum w różnych miejscach czytam, że nie rozmiar, tylko dobra konstrukcja, technologia itd. Wierzę, że małe dobre monitory wiernie oddadzą wokale, kameralne akustyczne składy, wszelkiego rodzaju audiofilskie plumkanie itp. A jak jest z cięższym rockiem z mięsistymi riffami, nisko zawieszoną gitarą basową i mocną stopą? Dają radę? Albo jazzowy big band - czy zagrają ścianą dźwięku, jak te większe? Pytam, bo właśnie kupuję nowe kolumny i założyłem, że woofer 16.5 cm to minimum do większej i mocniejszej muzyki. Ale może niesłusznie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Dedal75 napisał:

A co w ciemno bierzesz ? 

Jeśli tak to założenia Ci nie pomogą 😉 Pzdr

Nie, pożyczyłem dwa zestawy kolumn i słucham naprzemiennie - parę dni na jednych i parę na drugich. Na dole mają odpowiednio: 16.5 i 18cm. Mniejszych nie pożyczałem, bo jakoś sceptyczny jestem - pytanie, czy słusznie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Rafał S napisał:

Sam chciałbym się dowiedzieć, jak to w końcu jest. Ostatnio na forum w różnych miejscach czytam, że nie rozmiar, tylko dobra konstrukcja, technologia itd. Wierzę, że małe dobre monitory wiernie oddadzą wokale, kameralne akustyczne składy, wszelkiego rodzaju audiofilskie plumkanie itp. A jak jest z cięższym rockiem z mięsistymi riffami, nisko zawieszoną gitarą basową i mocną stopą? Dają radę? Albo jazzowy big band - czy zagrają ścianą dźwięku, jak te większe? Pytam, bo właśnie kupuję nowe kolumny i założyłem, że woofer 16.5 cm to minimum do większej i mocniejszej muzyki. Ale może niesłusznie?

To chyba chodzi bardziej o to w jakim pomieszczeniu mają grać, wtedy najlepiej dobrać rozmiar.

z mniejszych głośników po prostu nie poczujesz basu w kościach. A jak przesadzisz z rozmiarem to  czeka Cię "ból głowy" od basu. 

Ja mam podłogowe 13 cm woofer a bas jest lepszy niż z 2x16cm Tonsila. 🤣

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Rafał S napisał:

Sam chciałbym się dowiedzieć, jak to w końcu jest. Ostatnio na forum w różnych miejscach czytam, że nie rozmiar, tylko dobra konstrukcja, technologia itd. Wierzę, że małe dobre monitory wiernie oddadzą wokale, kameralne akustyczne składy, wszelkiego rodzaju audiofilskie plumkanie itp. A jak jest z cięższym rockiem z mięsistymi riffami, nisko zawieszoną gitarą basową i mocną stopą? Dają radę? Albo jazzowy big band - czy zagrają ścianą dźwięku, jak te większe? Pytam, bo właśnie kupuję nowe kolumny i założyłem, że woofer 16.5 cm to minimum do większej i mocniejszej muzyki. Ale może niesłusznie?

To nie jest takie proste przełożenie, że duże znaczy lepsze. Szczególnie jak piszesz o rocku, dużych składach. Ścianę dźwięku bez problemu uzyskasz i na monitorach, ale nie bardzo będziesz mógł wyróżnić co gdzie i jak gra. Nie będziesz zadowolony Duże membrany to i owszem duża powierzchnia i duże ciśnienie akustyczne, ale i też większa bezwładność i mogą nie wrabiać przy szybszej muzie. No i pomieszczenie, które generalnie decyduje jakie głośniki najlepiej się sprawdzą. Mody własne pomieszczenia mogą zdecydowanie podbić jak i zgubić bas i dlatego tak ważne jest przesłuchanie kolumn w docelowym miejscu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
8 godzin temu, lpomis napisał:

Ciekawe zestawienie wraz z ocenami trzech modeli Audio Physic: Sitara, Tempo VI, Scorpio II. Autorem jest Tomas20 z sąsiedniego forum. Mam nadzieję, że kolega się nie obrazi za to, że wstawiłem tutaj jego tabelkę :) Odsłuch w pomieszczeniu 24m2 na tym samym sprzęcie.

A powiedz mi czy masz jakieś porównanie swoich Sitar do AP C8? To są porównywalne modele?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@slaw0001 - nigdy nie słyszałem APC8. Sitary są do maks 25m2 ze wskazaniem na mniejszy metraż. Obstawiam w ciemno, że zagrają szybciej, z mniej gumowym basem i z mniejszą jego ilością - to na bank. Wysokie też będą inne. W APC3 słyszę takie dziwne zapiaszczenie, szelest, ale przywykłem do tego. Sitary są bardziej dźwięczne, otwarte, prawdziwe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Kraft napisał:

basu w APC5 nie odebrałem jako gumowego.

Ja też nie. Do czasu gdy nie posłuchałem tego w Sitarach :) Wtedy miałem dopiero dobre porównanie. Ale to absolutnie nie znaczy, że ten w serii Classic jest zły! Ba, jest nawet bardziej „przystępny”.

16 minut temu, Khedron napisał:

Jesli mozesz to podrzuc brzposredni link

Strona 137 w fanklubie AP na forum AS.

16 minut temu, Khedron napisał:

on uzyl stustopniowej

I po co to czepialstwo? Już wiemy, że masz wszystko najlepsze, nie musisz się z tym tak obnosić w każdym możliwym miejscu :)

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Khedron napisał:

Zatem tak, z tej skali i zartuje i kpie bo nie ma zadnego sensu. 

Kiedyś taka fajna grupa angielskich komików, w jednym ze swoich filmów, doszła do wniosku, że generalnie nasze życie nie ma sensu. Wszystko inny przy tym to raczej pryszcz. Także może troszkę więcej dystansu 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Khedron napisał:

sporzadzanie stustopniowej skali (...) Juz dziesiec stopni to bardzo, bardzo duzo.

Zgadzam się, że 10 stopni w praktyce wystarczy. Natomiast, gwoli ścisłości: jeśli przyjąć, że najniższa ocena to 0, to skala byłaby 51-stopniowa. Z początku nawet próbował się trzymać 11-stopniowej (do 5, co 0.5). Warto też zauważyć, że najniższa ocena wyniosła 3, co przy podziale co 0.1 daje 21 stopni. :)

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...