Skocz do zawartości

Audio physic


Recommended Posts

Coś mi sie jednak wydaje że skala jest pięciostopniowa

Rozszerzona od dziesiętne i setne dla lepszego zobrazowania subiektywnie usłyszanych/odebranych różnic.

Nie wydaje mi sie aby istotne było czy ocena 3,56 faktycznie odzwierciedla daną słyszalną jakość, tylko że w sytuacji gdy druga kolumna ma 3,8 to realnie jest tylko troszkę lepsza.

 

1 minutę temu, Rafał S napisał:

Natomiast, gwoli ścisłości: jeśli przyjąć, że najniższa ocena to 0, to skala byłaby 51-stopniowa.

jak mam tam setne to skala byłaby 500 stopniowa ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kraft napisał:

Wtrącę się tylko, że basu w APC5 nie odebrałem jako gumowego. Był ładnie zestrojony. Raczej szybki niż ciągnący się.

Mnie się wydawał gumowaty w APC3. Ale nie wiem czy to wada. Gumowatość kojarzę ze sprężystością, czyli kompromisem pomiędzy basem twardym i suchym z jednej strony a nadmiernie poluzowanym z drugiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.01.2022 o 22:32, Khedron napisał:

Z moich przygod z AP Scorpio. Zrobilem mala jazde po wzmacniaczach. Napedy z dawnego imperium. 

Cambridge Audio CXA81 - szkoda slow na opisy. Wiem, ze ten wzmacniacz ma swoich fanow, ale zaczynam watpic czy istnieja kolumny brzmiace z nim inaczej niz komputerowe glosniki. 

Krzywdzące. Słuchałem CXA 81 z 5-cioma parami monitorów. Żadne, nawet najtańsze Pylon Opal Monitor nie brzmiały z nim jak komputerowe głośniki. Patrzysz z perspektywy właściciela Scorpio przymierzającego się do wzmacniaczy za ponad 20k. CXA 81 to po prostu nie ta półka. Pamiętajmy, że ma na pokłądzie DAC-a i BT. Czyli sam wzmacniacz odpowiada za jakieś 80-85% ceny. Za te pieniądze jest zupełnie niezły. Precyzyjny i przestrzenny. Tylko kolumny nie mogą być za jasne, ani zbyt wymagające, bo CXA 81 ma tylko 120W przy 4 omach. Czyli lepiej iść w 8 omów, albo w 4 omy ze skutecznością co najmniej 87dB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, seba3002 napisał:

I że to niby tak mało? 

Niektóre wzmacniacze maja przy 4 omach prawie 2 razy tyle, co przy 8. A niektóre (jak CXA81) tylko 1.5 raza więcej.  Atoll In200 Kolegi Khedrona ma przy 4 omach 200 watów. Nie wiem, jakie wymagania mają Scorpio i czy CA podaje realne waty, czy troszkę zawyża.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Khedron napisał:

Moim zdaniem, o czym juz pisalem, moc to jedno a zdolnosc do pracy przy niskiej impedencji to jeszcze inna sprawa.

Też tego doświadczyłem, właśnie z CXA81. AP Classic 3 zabrzmiały z nim gorzej niż Diamondy Pylona i MA Silver 100. Leniwie, bez ikry. Wtedy nie zwracałem na to uwagi, ale teraz widzę, że APC 3, jako jedyne z ww. mają impedancję 4 omy. Myślę, że CXA81 nie dał rady ich dobrze wysterować, w każdym razie nie an tyle dobrze, co pozostałe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam

Co prawda nie posiadam jeszcze AP, ale jestem na krótkiej drodze do ich zakupu. Mam tylko pytanie, odsłuchiwałem model Classic 8 z Cyrusem One Cast i Atollem 100 i jak na moje ucho z tym drugim było trochę bardziej dynamicznie i detaliczniej.

Porównywałem je Fyne F501 i w sumie wygrały na każdym polu, poza basem ten w F501 jest gigantem.

Pytanie czy warto jeszcze je posłuchać z Roksanem Attessa i Audiolab 6000a, a może polecacie jeszcze jakąś inna elektronikę do powiedzmy 5,5 tys pln do AP Classic 8.

Dzięki za wszelkie info.

Pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@topik21 - w @Na Temat Audio (salon z dystrybucją AP) był jeszcze niedawno Synthesis Roma 54DC+ z outletu w świetnej cenie, okolice 5,5-6 tys. z tego co pamiętam. Nieco rozjaśnione, rozświetlone granie z fajnym basem. Zapytaj, może jeszcze mają. Chyba, że sam Michał z salonu da znać na forum. Audiolab brzmi ok z tymi kolumnami, ale gasi je nieco za bardzo wg mnie na górnej średnicy. Fajną opcją (nieco droższą) może być jeszcze Cyrus 8.2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Synthesis Roma 54DC byłby fajną opcją, to bardzo wydajny maluch. Co prawda tamtej sztuki już nie mamy ale na pewno coś wymyślimy :) We wspomnianym budżecie spokojnie zmieścimy Cyrusa 8.2dac, pytanie tylko czy nie będzie za bardzo miękko względem Synthesisa czy Atolla. Moim zdaniem warto spróbować i posłuchać. Nie ma co ukrywać, że o lepsze sparowanie jak ten Cyrus z AP Classic, w tym budżecie, nie jest tak łatwo.

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, topik21 napisał:

Witam

Co prawda nie posiadam jeszcze AP, ale jestem na krótkiej drodze do ich zakupu. Mam tylko pytanie, odsłuchiwałem model Classic 8 z Cyrusem One Cast i Atollem 100 i jak na moje ucho z tym drugim było trochę bardziej dynamicznie i detaliczniej.

Porównywałem je Fyne F501 i w sumie wygrały na każdym polu, poza basem ten w F501 jest gigantem.

Pytanie czy warto jeszcze je posłuchać z Roksanem Attessa i Audiolab 6000a, a może polecacie jeszcze jakąś inna elektronikę do powiedzmy 5,5 tys pln do AP Classic 8.

Dzięki za wszelkie info.

Pozdr.

Wiem, ze ponad budżet, ale Atoll in200 Signature. Może znajdziesz gdzieś używany w tej cenie? Każdy wzmacniacz który podałeś czy piszą koledzy jest przyzwoity, ale „200” od każdego z nich jest znacznie lepsza. To wzmacniacz oferujący dużo dojrzalszy dźwięk. Pozostałe zagrają dobrze, ale za kilka miesięcy zaczniesz szukać zmian, „200” starczy na wiele lat. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Na Temat Audio napisał:

Cześć,

Synthesis Roma 54DC byłby fajną opcją, to bardzo wydajny maluch. Co prawda tamtej sztuki już nie mamy ale na pewno coś wymyślimy :) We wspomnianym budżecie spokojnie zmieścimy Cyrusa 8.2dac, pytanie tylko czy nie będzie za bardzo miękko względem Synthesisa czy Atolla. Moim zdaniem warto spróbować i posłuchać. Nie ma co ukrywać, że o lepsze sparowanie jak ten Cyrus z AP Classic, w tym budżecie, nie jest tak łatwo.

Pozdrawiam,

Michał

Hej, to ja byłem wczoraj u Was pod koniec dnia odsłuchać F501 :), niestety później podłączone zostały AF Classic 8 i faktycznie zupełnie inne granie. Jak dla mnie Cyrus zagrał fajnie, przestrzennie, z super detalem - jednak trochę za delikatnie. Atoll, którego dobrze znam, jednak ma nieprzeciętna dynamikę i potrafi zagrać ze sporym wykopem. Jeżeli padnie na Atolla to chyba zostanie   100, oferta od Panów z Na temat Audio - bardzo konkretna :) , do tego super podejście, cierpliwości i pełna „profeska” mimo niedużego budżetu - POLECAM !!!

Niemniej jednak chciałbym podjąć świadomy wybór i upewnić sie, ze połączenie z Atolem jest dla mnie najlepsze. Zatem musze posłuchać jeszcze Roksana i Audiolaba :)

Tak czy inaczej po „przerzuceniu” kilku zestawów raczej AF Classic 8 to mój murowany faworyt na ten moment. 

pozdr. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...