Skocz do zawartości

Audio physic


Recommended Posts

5 minut temu, Khedron napisał:

O prosze, najpierw wychwala nowe a jak przechodzi do rzeczy to kupuje AP z  najlepszych lat :). Gratulacje. 

Co mogę napisać. Zaorałeś mnie 😜 Dzięki!

14 minut temu, seba3002 napisał:

Ale pamiętaj Wojtek - zawsze może być lepiej 😉.

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że chyba właśnie dostrzegłem jaki potencjał leży w używanym sprzęcie audio. Ta zabawa to oczywiście pewne ryzyko, ale jak już trafisz to...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Khedron napisał:

 Choc nie rozumiem dlaczego zony  od nas czegokolwiek chca bo przeciez te szczesciary i tknela Boza Wspanialomyslnosc skoro maja cos tak cudownego jak My ?!! 

Dobrze gadasz 😁.

Dobrze że ja nie muszę niczego obiecywać.

Najlepiej nie konsultować i postawić przed faktem dokonanym. 😉

Edytowano przez Amarok
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, lpomis napisał:

Audio szajba trwa. Człowiek miał się uspokoić, więcej słuchać i cieszyć się samą muzyką. Nie ma lekko. Czy przejechanie w sumie ponad 1200km żeby kupić kolumny jest normalne?

Istotą tej audio szajby są nieustające klamotów zmiany :). Kto by tam sobie zawracał głowę jakąś muzyką :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, halik napisał:

Ludzie co z wami

Polityczna poprawność wskazana w każdym temacie 🙂. A mówiąc poważnie - chyba jednak jeszcze wśród wielu mężczyzn, na tym forum też, pokutuje opinia o służalczej roli kobiety w związku. Podejście równie kontrowersyjne, jak to, że o audio mogą wypowiadać się tylko wybrańcy. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Fafniak napisał:

chyba przesadzone

Nie wiem czy przesadzone. Być może nie zaglądasz do wątków KD, bo to tam często z ust doradców padają rady typu "jeśli żona nie pozwoli Ci urządzić WSPÓLNEGO salonu, tak jak chcesz Ty, rozwiedź się". Oczywiście trochę przejaskrawiłem. Niemniej jednak sam miałem tutaj kilka spięć z osobami reprezentującymi takie poglądy i nie, w żadnym wypadku nie miałem na myśli kolegi @misiek x🙂.

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czas na pierwsze wrażenia. Jest mega ale to mega ciekawie.

Powoli zaczynam rozumieć na czym polega stara szkoła grania Audio Physic. Jest szybko, jest dynamicznie, bez absolutnie żadnego podgrzania temperatury (barwy), a jednocześnie z kulturą. To bardzo ciekawe granie, łączące troszkę kilka światów.

Bas. Krótki, szybki, PIEKIELNIE szybki, skromny, monitorowy, ale potrafiący zejść dość nisko. Żadnego przeciągania, żadnych halucynacji. Jednocześnie wybuchowy bo potrafi przyłożyć. Robi się znacznie lżejszy w przekazie im bardziej odstawimy kolumny od ściany. 50-60cm dobrze im robi, kusi mnie przysunąć je nawet bliżej i chyba tak zrobię. Sitary nie są do wyjeżdżania nimi na środek pokoju. Zabrzmią za lekko, jakby były niedoważone. Jeśli ktoś tak planuje je ustawiać - moim zdaniem niech da sobie spokój i celuje np. w serię Tempo.

Środek - bardzo oryginalny, czuć lekkie wyniesienie w niższej/średniej średnicy i charakterystyczny dla AP dołek w okolicach 3-5kHz, który zapobiega np. krzykliwości. Nie jest on tak słyszalny jak serii Classic. Duży wgląd w nagranie, detal, zmusza do skupienia na muzyce, mocno angażuje, wciąga, ale jednocześnie nie męczy. Sitary nie są mistrzami pod względem prezentacji wokali. Nie ma tu znanego mi romantyzmu z Dali Menuet czy JMR Lucia. To nie ten kierunek. Tu się zasuwa! Jest energia!

Góra. Bałem się, że będzie mocno rozjaśniona i ostra. Docelowo planowałem więc zakup nowszych Sitar w wersji 25/25 plus, które mają inną kopułkę i są zestrojone bardziej asekuracyjnie. Cieszę się, że wybrałem model standardowy przed zmianami. Jest otwarcie, absolutnie nie jasno, nieco technicznie. Wysokotonowiec robi to co do niego należy. Nie ma w sobie oznak zapiaszczenia i wygładzenia, które mam w monitorach Classic 3. Z kolei lotna i gładziutka góra Hegla z którymi łączę Sitary dobrze im robi. Fajnie się to zgrywa i pod tym względem jestem zadowolony.

Na duże uznanie zasługuje holografia i efekt 3D. Dźwięk potrafi wyłazić ze ścian. Lubię to.

Na forum często można przeczytać, że tylko plastyczne, ciepłe, dociążone brzmienie angażuje. Audio Physic udowadnia, że to nieprawda i emocje mogą pojawić się też w zupełnie innym podejściu do prezentacji dźwięku.

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...