Skocz do zawartości

Audio physic


Recommended Posts

E tam, chyba przesadzasz trochę. Rozumiem problemy z kinem w 10 -12m2, ale myślę, że od 20m2 spokojnie można robić salkę, i mieć fajne wrażenia.

Oczywiście mam na myśli pomieszczenie tylko pod salkę kinową.

4 godziny temu, seba3002 napisał:

chyba jednak jeszcze wśród wielu mężczyzn, na tym forum też, pokutuje opinia o służalczej roli kobiety w związku.

Chodzi o mnie, prawda? Tylko co ma ta niby "służalczość" wspólnego ze śmieszkowaniem w zakładce KD?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, seba3002 napisał:

"jeśli żona nie pozwoli Ci urządzić WSPÓLNEGO salonu, tak jak chcesz Ty, rozwiedź się".

I myślisz, że ludzie piszą to na poważnie? Serio? To, że ktoś bierze takie teksty na poważnie świadczy o, no właśnie, lepiej nie pisać, bo zaraz ktoś się obrazi. Słodki Panie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Adi777 napisał:

I myślisz, że ludzie piszą to na poważnie? Serio? To, że ktoś bierze takie teksty na poważnie świadczy o, no właśnie, lepiej nie pisać, bo zaraz ktoś się obrazi. Słodki Panie...

Kolego, a doczytałeś że napisałem to troszkę "w cudzysłowie"? Chociaż osobiście znam osoby, które uważają że miejsce kobiety jest w kuchni. I nie są to bynajmniej osoby z marginesu społecznego. Zresztą drogi kolego, sam jakiś czas temu, w jakimś wątku twierdziłeś że jeśli mężczyzna postanowi urządzić swoją świątynie po swojemu, to kobiecie nic do tego. To też był żart 😐? Bo jakoś jak na żart strasznie zawzięcie broniłeś swojego zdania...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lpomis napisał:

50-60cm dobrze im robi, kusi mnie przysunąć je nawet bliżej i chyba tak zrobię

Zaprawdę powiadam Ci, że u mnie ponad metr od tylnej ściany będziesz miał z nich słuszny bas a nawet... bass :) No chyba, że chordzik z maliną "zepsują" zabawę.

Ps. Audiofilska orgietka nr 4 nadciąga. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, michal40 napisał:

jak odrozniac wersje?

to co opisujesz to Sitar 25 ?

Opisuję AP Sitara (klasyczne). Modele 25 i 25 plus to wersje wypuszczone z okazji jubileuszu firmy. Rozpoznać je można m.in. po innym przetworniku wysokotonowym, dodatkowym pierścieniu dookoła kopułki, symbolem na dole kolumny i oczywiście dopiskiem "25" z tyłu na tabliczce.

3 minuty temu, kaczadupa napisał:

Zaprawdę powiadam Ci, że u mnie ponad metr od tylnej ściany będziesz miał z nich słuszny bas a nawet... bass :) No chyba, że chordzik z maliną "zepsują" zabawę.

Ps. Audiofilska orgietka nr 4 nadciąga. 

Załatwiaj te swoje nowe zabawki i jedziemy z orgietką 👹 A co to za pomysł na malinę? O tym jeszcze nie słyszałem. Co do basu - zobaczymy. Nie zdziwię się jak będzie go zwyczajnie mało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Apetyt na przestrzeń rośnie w miarę słuchania. Sam dostrzegam bardzo duży potencjał w Sitarach m.in. pod tym względem. Dziś zapadła kolejna, nieco spontaniczna decyzja. Czas na mały remont i adaptację pokoju. Będę przerzucał sprzęt na przeciwległą ścianę. Kolumny dostaną po dodatkowe 30cm wolnej przestrzeni po lewej i prawej stronie, zwiększy się też nieco ich rozstaw, do miejsca odsłuchowego powinien być idealny trójkącik. Będę chciał wycisnąć z mojej małej klitki co tylko możliwe.

@Khedron - wrzuć Pan fotkę jak to wygląda teraz z ustawieniem według Herr Gerharda.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, jednak strategia i podejście do brzmienia przez Audio Physic zmieniła się znacznie przez ostatnie lata. Nowe serie są zdecydowanie bardziej zmiękczone, wygładzone i subtelne w brzmieniu. Łatwiej przy nich odpocząć, zrelaksować się. Powiedziałbym, że są nawet bardziej przystępne dźwiękowo. Nie bez powodu dotychczasowe hasło, które widnieje jeszcze m.in. na Sitarach "No loss of fine detail" zostało zastąpione nowym "Nothing but music". To mówi w zasadzie wszystko o charakterze tego co było kiedyś, a co jest teraz. I absolutnie nie chcę tutaj oceniać które granie jest lepsze - przed czy po zmianach.

W Sitarach mamy jeszcze starą doktrynę "Bez zatracenia drobnych detali" i to na niej polega cała zabawa. Znacie ten efekt gdy słuchacie dobrze znanego sobie utworu na kolumnach, a później przełączacie się na słuchawki? Nagle okazuje się, że na nausznikach słyszymy znacznie więcej niuansów i szczegółów, których nie sposób wyłapać na kolumnach. A jeśli już są to gdzieś tam w oddali, delikatnie zaznaczone. Sitarom nic nie umyka lub umyka bardzo niewiele. Pokazują ulubioną muzykę w zupełnie nowym obliczu, pozwalają ją odkryć na nowo i wyławiają z nagrań praktycznie wszystko co jest w nich zawarte. Za wszelką cenę chcą nam te informacje przekazać.

Takie podejście jest strasznie angażujące, ale jednocześnie wymagające od słuchacza. To jak grać w ulubioną grę multiplayer i skupiać się na wykręceniu jak najlepszego wyniku. Tu nie ma czasu na popijanie kawusi w trakcie odsłuchów. Trzeba słuchać i tylko słuchać.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, misiek x napisał:

Było to naprawdę angażujące....do tego stopnia że po przesłuchaniu 3-4 płyt ( chodzi o skupienie sie tylko na tym , nie słuchanie do kotleta) miałem już delikatnie dosyć

Bardziej relaksujące i czarujące kolumienki już mam. Nie chciałem powtarzać sposobu prezentacji i marzył mi się troszkę taki skok w inną galaktykę :)
Nie wiem też jak grały starsze Heńki. Obecne ponoć też łagodniejsze, mimo wszystko nieco cieplejsze w barwie i bardziej wygładzone. Mimo wszystko dzięki za kolejny fajny opis!

56 minut temu, Dedal75 napisał:

Ale cieszę się @lpomis że Ty jesteś zadowolony 👌 

Dzięki. A Ty się tam nie użalaj tylko działaj, wypożyczaj, słuchaj. Kibicuję mocno! No i zdajcie jakąś relację z odsłuchów z kolegą @Seb.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wogole lampka na 300b by mogła im pomóc.

Moje kolumny grają neutralnie i  też są nastawione na duuuży detal, wyciąganie wielu rzeczy z nagrania, angażują tak że każdy kolejny moment słuchamy i nas ciekawi co się wydarzy.

Więc to jest inna szkoła grania względem vintagowych JBL.

Ale żeby męczyły po dłuższym czasie tego bym nie powiedział.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Arko55 napisał:

Ale żeby męczyły po dłuższym czasie tego bym nie powiedział.

Arek, bo mi się wydaje że każdy jest przyzwyczajony do innego rodzaju prezentacji muzyki. Jedni lubią dynaudio inni b&w. I nie da się chyba obiektywnie powiedzieć, które granie jest lepsze. Ja też mam jedne kolumny dość rozdzielcze ale na codzień wolę słuchać tych delikatniejszych. Ale tego jak grają sitary jestem mega ciekaw, więc trzymajmy kciuki, żeby na następne spotkanie @lpomisje przytargał😝.

 

10 godzin temu, Dedal75 napisał:

W środę Seb ma wpaść to mnie poklepie 😁.zawsze mu się podoba co bym do chałupy nie ściągnął 😂 .

Bo chyba wszystkim Sebastianom podoba się wszystko 😝.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...