Skocz do zawartości

Jak nagrać głośną muzykę sąsiada z dołu?


naual

Recommended Posts

Witam,

Nie wdając się w szczegóły, potrzebuję podpowiedzi w jaki sposób można nagrać muzykę dobiegającą do mojego mieszkania z mieszkania sąsiada z dołu? Nagrywanie poleciła mi policja po interwencji u sąsiada, ale nie posiadam żadnego sprzętu, który jest w stanie cokolwiek zarejestrować. Niezależnie od tego, jak jest głośno, uzyskuję na nagraniu jedynie szum. Czy technicznie jest możliwość coś takiego nagrać? Czy lepiej szukać czegoś do badania poziomu decybeli?

Wielkie dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MarekBydzia napisał:

Mikrofonem? Telefonem? Dyktafonem? Czymkolwiek.

Gdyby nagrywanie "czymkolwiek" działało, nie byłoby pytania. Telefon nie rejestruje kompletnie nic, a o to czy np. mikrofon lub dyktafon da radę właśnie pytam. Nie mam, więc muszę kupić, a skoro tak, to wolę kupić coś, co się przyda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć jakiś punkt odniesienia, czyli wykazać poziom hałasu, a nie jego fakt. Nie wiem jakie są normy w budownictwie.

Twoje pytanie było ogólne, nie było w nim żadnej zawartości dotyczącej informacji czym dysponujesz, co posiadasz do tej czynności.

To co Ci podpowiada policja to czysta spychologia, żaden dowód. Jedyne co mogą zrobić to wykonać interwencję w trakcie.

Skontaktuj się z firmą wykonującą pomiary natężenia hałasu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kubakk napisał:

Nie dasz rady tego nagrać , zza ściany to masz max 40-50dB , a to mało - będzie ledwo słyszalne - bardziej będzie szum otoczenia

Rozumiem. Miałem nadzieję, że istnieją np. mikrofony, które poradzą sobie z takim rozproszonym dźwiękiem. Nie wiem ile dB to jest, ale na tyle głośno, że wyraźnie słychać co to za kawałek, czasem również tekst. 

9 minut temu, MarekBydzia napisał:

Musisz mieć jakiś punkt odniesienia, czyli wykazać poziom hałasu, a nie jego fakt. Nie wiem jakie są normy w budownictwie.

Twoje pytanie było ogólne, nie było w nim żadnej zawartości dotyczącej informacji czym dysponujesz, co posiadasz do tej czynności.

To co Ci podpowiada policja to czysta spychologia, żaden dowód. Jedyne co mogą zrobić to wykonać interwencję w trakcie.

Skontaktuj się z firmą wykonującą pomiary natężenia hałasu.

Ok, tak chyba właśnie zrobię. Policja była 2 razy i 2 razy tuż po ich przyjeździe muzyka nagle ucichła - okna wychodzą na parking, więc musiał ich zobaczyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.01.2021 o 14:28, naual napisał:

Witam,

Nie wdając się w szczegóły, potrzebuję podpowiedzi w jaki sposób można nagrać muzykę dobiegającą do mojego mieszkania z mieszkania sąsiada z dołu? Nagrywanie poleciła mi policja po interwencji u sąsiada, ale nie posiadam żadnego sprzętu, który jest w stanie cokolwiek zarejestrować. Niezależnie od tego, jak jest głośno, uzyskuję na nagraniu jedynie szum. Czy technicznie jest możliwość coś takiego nagrać? Czy lepiej szukać czegoś do badania poziomu decybeli?

Wielkie dzięki za pomoc.

Rozmawiałeś z grupą interwencyjną czy z dzielnicowym?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...