Skocz do zawartości

Onkyo NR-686 - ustawienie trybu dźwięku zawsze pod 5.0


red_fork

Recommended Posts

Witajcie,

W Onkyo dla każdej kombinacji źródło + input format + sound mode (movie/music/game) mogę ustawić tryb dźwięku na wyjściu.

Chciałbym dla sound mode "Movie" mieć takie ustawienie, żeby przy dźwięku wielokanałowym przepuszczał go dalej, natomiast dla każdego sygnału źródłowego stereo używać trybu Dolby Surround, żeby zrobić z tego dźwięk 5.0.

Wszystko działa mi tak, jak zakładałem z jednym wyjątkiem. Opisana powyżej kombinacja źródło + input format + sound mode nie bierze pod uwagę liczby kanałów sygnału wejściowego, więc nie mogę ustawić osobno DD 5.1 -> DD 5.0, DD2.0 -> Dolby Surround 5.0 - czyli dla każdego sygnału DD (nie ważne ile kanałów) mogę wybrać jedno ustawienie.

I teraz dochodzimy do pytania: jeżeli ustawie dla sygnału wejściowego DD zawsze Dolby Surround 5.0, co co się dzieje podczas podawania DD 5.1 na wejściu? We wszystkich opisach działania Dolby Surround jest informacja, że pozwala uzyskać więcej kanałów niż na wejściu - w moim przypadku jest nawet mniej (nie ma suba). Zachowa nie to jak jakby to było ustawienie DD, czy dodatkowo będzie ingerował w dźwięk?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...