Skocz do zawartości

Cambridge audio cxa80 vs cxa60


sylwan1976

Recommended Posts

Nie wiem na ile i do czego ta regulacja się przyda...Niby dobrze mieć,ale mimo wszystko i tak zawsze leci u mnie w trybie direct.Przy dobrze dobranych kolumnach wszystkiego jest w sam raz.

Czy warto dopłacić?Moim zdaniem tak.

Sprzedałem cxa60 używany i dopłaciłem 1400 do nowego cxa80.

Przy moich kolumnach (emit m30) była to zmiana jak najbardziej trafiona.Potrzebują mocnego pieca i cxa80 zdecydowanie lepiej nimi steruje niż słabszy brat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja sobie nie wyobrażam słuchania na direct w żadnym wzmaku choćby on nawet z 10tyś kosztował probowałem to właczać w kilku wzmacniaczach tańszych i droższych i za każdym razem to nie moja bajka ani to basu dobrego nie ma wysokie tony jakies jakby za mglą jedynie to średnicą bardziej gra jak dla mnie porażka 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.01.2021 o 20:12, sylwan1976 napisał:

No ja sobie nie wyobrażam słuchania na direct w żadnym wzmaku choćby on nawet z 10tyś kosztował probowałem to właczać w kilku wzmacniaczach tańszych i droższych i za każdym razem to nie moja bajka ani to basu dobrego nie ma wysokie tony jakies jakby za mglą jedynie to średnicą bardziej gra jak dla mnie porażka 

O, takiego podejścia nie kojarzyłem :) Mnie się wydawało, że direct na dobrym sprzęcie jest jak słuchanie live pod sceną. Taka korekta dźwięku jest jak podkręcanie w photoshopie przez grafików dziewczyn na rozkładówki do Playboya - niby jeszcze ładniejsze, prawie perfekcyjne, ale takie.... sztuczne ;)

Edytowano przez SosnowyPatyk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie: jeśli kolumny są dobrze dobrane brzmieniowo według preferencji słuchającego, to nie trzeba żadnych kręcidełek do basu czy wysokich.

Przydaje się to natomiast gdy tak nie jest. Na przykład u mnie w kinie domowym było za dużo basu i za mało góry, pokręciłem i dało się zrobić znośny dźwięk. Tu mi nie zależy na, powiedzmy, transparentności.

Natomiast nie wyobrażam sobie tego w stereo, to już musi grać wspólnie, wszystko razem - dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem każdy ma inny gust i inne wymagania co do brzmienia o gustach się nie dyskutuje kupiłem w końcu cxa60 przeżuciłem się z onkyo 9030 i powiem tak pod względem basu cxa60 to jest totalna miazga spokojnie można by słuchać na direct ale niestety wysokich tonów mi w tym trybie brakuje i muszę sobie dołożyc a jeśli chodzi o porównanie z onkyo to brakuje mi trochę w cxa60 średnicy która w onkyo jest dobrze wyeksponowana mam kolumny klipsch r-820f może to wina kolumn bo one nie maja typowych głośników średniotonowych tylko nisko-średniotonowe choć nie wiem czy to jest to bo onkyo brzmiało pod tym względem rewelacyjnie i trochę mi brakuje takiego grania tej szczełógowości natomiast nie zmienia to faktu cambridge cza60 to świetny wzmacniacz  szybki dynamiczny z potężnym basem trzeba się tylko przestawić na inny dźwięk bo te oba wzmaki to 2 różne światy.

A kupiłem w końcu cxa60 bo nigdzie nie było cza80 i rozmawiałem z człowiekiem który ma oba te wzmaki i mówił mi że nie mam czego żałować ze nie kupiłem cxa80 jeśli nie zależy mi na dacu i wejściach xlr bo one grają praktycznie tak samo i on rożnicy w dźwięku nie słyszy praktycznie żadnej a daca mam dacmagic 100 wiec mi to nie potrzebne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.01.2021 o 19:53, Nowy123 napisał:

Też chciałem żeby była regulacja a słucham w direct. To bardziej na psychikę chyba działa, że w razie czego jest czym pokręcić.

Nie zgodzę się z tym kompletnie. Miałem zarówno cxa60 i cxa80 i przy różnych kolumnach można ustawić brzmienie wg swoich upodobań.

 

Dnia 7.01.2021 o 11:18, S4Home napisał:

Zalezy od finalnej ceny.

Bo dwa razy drożej to nie. Ale model CXA80 i 81 grają lepiej. Oprocz tego że mocniej to pełniej. góra jest czytelna nadal ale mniej atakująca.

To podobne konstrukcję ale jednak wyraźny skok jakości.

Piotr

 

22 godziny temu, sylwan1976 napisał:

No nie wiem każdy ma inny gust i inne wymagania co do brzmienia o gustach się nie dyskutuje kupiłem w końcu cxa60 przeżuciłem się z onkyo 9030 i powiem tak pod względem basu cxa60 to jest totalna miazga spokojnie można by słuchać na direct ale niestety wysokich tonów mi w tym trybie brakuje i muszę sobie dołożyc a jeśli chodzi o porównanie z onkyo to brakuje mi trochę w cxa60 średnicy która w onkyo jest dobrze wyeksponowana mam kolumny klipsch r-820f może to wina kolumn bo one nie maja typowych głośników średniotonowych tylko nisko-średniotonowe choć nie wiem czy to jest to bo onkyo brzmiało pod tym względem rewelacyjnie i trochę mi brakuje takiego grania tej szczełógowości natomiast nie zmienia to faktu cambridge cza60 to świetny wzmacniacz  szybki dynamiczny z potężnym basem trzeba się tylko przestawić na inny dźwięk bo te oba wzmaki to 2 różne światy.

A kupiłem w końcu cxa60 bo nigdzie nie było cza80 i rozmawiałem z człowiekiem który ma oba te wzmaki i mówił mi że nie mam czego żałować ze nie kupiłem cxa80 jeśli nie zależy mi na dacu i wejściach xlr bo one grają praktycznie tak samo i on rożnicy w dźwięku nie słyszy praktycznie żadnej a daca mam dacmagic 100 wiec mi to nie potrzebne.

To mnie zaciekawiło. W tych wzmakach siedzi dokładnie ten sam przetwornik jak w dać magic - wolfson. Testowałes różnicę między połączeniu cyfrowo źródła do wzmaka np po optyku vs do zewnętrznego daca ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...