Skocz do zawartości

Zestaw na pierwsze lepsze kino domowe


Spitap

Recommended Posts

Dzień dobry,

Jestem zainteresowany przesłuchaniem dwóch zestawów , moje preferencje to kino 50% ,muzyka 30%, gry 20%.

Pierwszy zestaw :

- kolumny Kef Q750 , amplituner rozważam zakup Rx V6a wraz z system dwóch głośników (surround) MusicCast 20 , ewentualnie jeżeli bedzię taka potrzeba to dołożenie do zestawu Subwoofera KEF KUBE 12B czy amplituner denona jest dobrą alternatywą dla powyższej Yamahy? słyszałem,że yamaha gra bardziej ostro  natomiast denon cieplej jeżeli tak to jaki amplituner denona ? zależy mi na systemie bezprzewodowym surround dwóch tylnych głosnikow czy glosniki yamahy dobrze beda sparowac sie z ampi denona?

- drugi zestaw to dali oberon 7 , ewentualnie po przesluchu stwierdze czy czuje potrzebe zakupu subwoofera w tym przypadku bylo by to dali SUB E-12 F

    Slyszałem wiele pozytywnych opini na temat amplitunerow denona i zastanawiam sie czy jest potrzeba zainwestowania w lepszy amplituner czy jednak te pieniążki przeznaczyć na powiększenie systemu na przykład o subwoofer lub głośnik centralny , który odrzuciłem z uwagi na wielkość pokoju 20 m2 , proszę o poradę .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Markcox napisał:

Cześć,

Czyli chcesz uzbroić się w dwa fronty i dwa surroudny, być może z sub'em, ale bez kolumny centralnej? A skąd pomysł na taką karykaturę?

 

Po prostu pomyślalem że w takim zestawie nie potrzebuje głośnika centralnego, a dwa fronty spełnią zadanie gdyż odległość między nimi to 180cm. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poczytałeś wcześniej cokolwiek, jakieś podstawy zastosowania, rozmieszczenia etc? Generalnie kolumna centralna, wraz z subem, to dwa najważniejsze kanały w kinie, a Ty na starcie brałeś pod uwagę ich wykluczenie. Kolejna rzecz, rozstaw między frontami to 1,8m a z jakiej odległości zamierzasz smakować obraz i dźwięk? Może wrzuć przynajmniej jakiś szkic pomieszczenia z układem mebli i planowanym rozstawieniem kolumn

2 minuty temu, rafalsz76 napisał:

Spelni to oczekiwania o ile bedziesz tylko nieme filmy ogladalemoji6.png

;) 

Niby można zrezygnować z centralnego, ampli przy kalibracji sobie poradzi i popędzi ścieżkę na fronty. Można też zrezygnować z surroundów, z suba, frontów, generalnie można puścić wszystko na "Hanii". Tylko po co ładować się w kino, nie spełniając jego podstawowych warunków?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potencjał jest. Więc idź w normalne 5.1 bez żadnych udziwnień. TV wieszasz, pod nim na szafce rtv ustawiasz kolumnę centralną i ampli KD (żeby Ci nie przyszło do głowy pchać amplitunera w te półki). Dobrze też się zastanów, czy bezprzewodowe MusicCast 20 to jest właściwy kierunek - żre dość sporą część budżetu, a ta bezprzewodowość jest umowna, bo i tak musisz je podłączyć do zasilania. Masz przecież warunki, żeby spokojnie puścić kable do surroundów. Przemyślałbym też jedną kwestię - czy w przypadku pójścia w KEF na fronty nie dać monitorów Q350, zamiast Q750. W sub'a i tak musisz iść, w kinie element niezbędny.

Czy generalnie Twój wstępny wybór KEF vs. Dali jest podyktowany odsłuchem, czy tak po prostu ułańska fantazja wizualna? :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tak też myślałem zrobić. Uchwyt już mam tylko jeszcze montaż pozostał . Tylko budżet w tym przypadku się wyczerpał dochodzi kolumna centralna i sub. Budzet całkowity 10 - 13 tys zł.

2. Jakie ampli w tym przypadku ? 

3. Jeżeli niebezprzewodowe głosniki surround to gdzie ukryje te wszystkie kable jak bedą lecieć przez cały pokój i jakie głosniki jako alternatywa.

4. Jaki głośnik centralny? i sub ? zestawy moge jeszcze zmienić.

5. Tak podyktowane jest to niezbyt szeroką możliwością odsłuchu.

6. Jaka jest różnica miedzy tymi frontami? q350 a q750

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo montujesz pełne 5.1 albo id po po prostu w stereo.

W tym budżecie do setu KEF Q750 polecam właśnie yamahe ale suba od REL HT 1205

16 godzin temu, Spitap napisał:

2. Jakie ampli w tym przypadku ? 

Do KEFa Yamaha do Dali też. Denona możesz wybrac do monitor audio serii Bronze

16 godzin temu, Spitap napisał:

3. Jeżeli niebezprzewodowe głosniki surround to gdzie ukryje te wszystkie kable jak bedą lecieć przez cały pokój i jakie głosniki jako alternatywa.

W listwach przy podłodze?

16 godzin temu, Spitap napisał:

4. Jaki głośnik centralny? i sub ? zestawy moge jeszcze zmienić.

Centralny od kompletu. Sub REL HT 1205

16 godzin temu, Spitap napisał:

6. Jaka jest różnica miedzy tymi frontami? q350 a q750

Znaczna. 350 to monitory. Dobrze grające ale nie posiadające takiego głębokiego i punktowego basu.

Q350 to konstrukcja bass reflex, 750 natomiast ma membrany bierne.

Zapraszam po wyceny.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...