Skocz do zawartości

Kolumny podstawkowe ok 5k / Stereo


Wojciech Glazewski

Recommended Posts

Moim zdaniem to na razie typowanie kolumn pod kątem ceny.

Nic ci to nie da. Po jednej stronie masz jasne Silvey po drugiej ciemniejsze KEFy czy ELACi. I dobrze ale tak na prawdę nie wiemy czego szukasz.

Musisz najpierw udać się na odsłuch. Powiedzieć które z odsłuchiwanych kolumn były blisko lub idealnie w Twoje gusta a które nie. Wtedy pomożemy dalej.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

Moim zdaniem to na razie typowanie kolumn pod kątem ceny.

Nic ci to nie da. Po jednej stronie masz jasne Silvey po drugiej ciemniejsze KEFy czy ELACi. I dobrze ale tak na prawdę nie wiemy czego szukasz.

Musisz najpierw udać się na odsłuch. Powiedzieć które z odsłuchiwanych kolumn były blisko lub idealnie w Twoje gusta a które nie. Wtedy pomożemy dalej.

Piotr

Zgadzam się ale to nie jest az takie proste, nie ma nikogo kto ma wszystko. Słuchanie na raty trochę też nie wchodzi w grę ale faktycznie im dalej w las (w sensie dyskusji ) tym więcej opcji. Z drugiej strony to nie tylko cena ale i kompromis odnośnie dostępności i miejsca na to wszystko.

Zacząłem od pytania na co wymienić Focale Chorusy 714, najlepiej na kol podstawkowe, mając w głowie coś około MA Bronze 100 a skończyło się na opcjach: Focal 906, MA Silver 100, KEF R3 / R300, KEF LS50, ELAC Carina, Paradigm Prestige (szkoda, nikt nie miał z nimi do czynienia), czy Dynaudio (X14/18/m20). Całe szczęście nikt jeszcze mnie nie przekonywał do zmiany wzmacniacza. Testowanie wszystkiego - niestety nie mam na to czasu, musze zrobic krotka listę co odsłuchać, zawsze jak mi nie nie spodoba - odsprzedam. Zbieram po prostu opinie bo być może ktoś był w podobnej sytuacji :)

17 godzin temu, Janusz Duryn napisał:

U mnie R300 grają na około 20m, pokój też wysoki 2.8m i skos. Nie używam tych zatyczek, ba współgrają nawet z Rel T7i.

Jeszcze jedno pytanie, jak ustawiałeś je względem ściany ? Okazuje się to nie być trywialnym pytaniem gdyż wejście do pomieszczenia ogranicza mi ten wybór :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie musisz wszystkiego słuchać od razu.

Szczerze nie chce się narazić ale znany jestem z bezpośrednich porad dlatego z niektórymi klientami nawiązuje szczególną wieź.

Skoro nie byłbyś nie będziesz w stanie odczuć różnic słuchając sprzęty w różnych warunkach to po co wybierać? Skoro u Ciebie też zagrają inaczej.

Akustyka robi olbrzymią robote.

Ale będziesz w stanie sprawdzić że dane połączenie Ci odpowiada na pierwsze 30 minut sluchania lub nie

No bo szczerze jesteś bliższy zakupu czy dalszy? :)

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, S4Home napisał:

Ale nie musisz wszystkiego słuchać od razu.

Szczerze nie chce się narazić ale znany jestem z bezpośrednich porad dlatego z niektórymi klientami nawiązuje szczególną wieź.

Skoro nie byłbyś nie będziesz w stanie odczuć różnic słuchając sprzęty w różnych warunkach to po co wybierać? Skoro u Ciebie też zagrają inaczej.

Akustyka robi olbrzymią robote.

Ale będziesz w stanie sprawdzić że dane połączenie Ci odpowiada na pierwsze 30 minut sluchania lub nie

No bo szczerze jesteś bliższy zakupu czy dalszy? :)

Piotr

 

Jestem bliższy :) Generalnie tez musze wziąć pod uwagę fizyczne możliwości ustawienia kolumn. Mam na myśli tutaj ograniczone możliwości odstawienia ich od ściany wiec może jednak coś z BR z przodu....i szuka nie przechyla w stronę Focali.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marcinmarcin napisał:
2 godziny temu, seba3002 napisał:

To może pokaż te "warunki" 😉

Chodzi Ci o te 20cm? 😁

Panowie jak wy się bawicie to naprawdę nikogo nie interesuje 🤣🤣🤣🤣 

P.S wybaczcie ale nie mogłem się powstrzymać sorry za OT 😉

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...