Skocz do zawartości

Zestaw stereo do 3 - 4 k zl


Contract

Recommended Posts

Dzień dobry,

Dopiero zaczynam przygodę z "lepszym" sprzętem muzycznym, dlatego prośba o wyrozumiałość.

1) Ile pieniędzy możemy przeznaczyć na sprzęt?

3000 do 4000 zł

2) Czy sprzęt ma być nowy, czy używany.

Raczej nowy, ale nie zamykam się na ten temat

3) Czy chcemy sprzęt stereo, kino domowe czy sprzęt analogowy

Chyba lepsze stereo od soundbara

4) Jaki jest sprzęt towarzyszący

Budżetowy stary zestaw Sony (L+P+centralny głośniczek)

5) Jaka jest powierzchnia pokoju?

Pokój ma ok 17,5 m2

Odległość od kanapy do TV gdzie będą stać ok 2.10 m

Zamieszczam plan pokoju, aby łatwiej było dla wszystkich

6) Jakiej muzyki słuchamy

Od rocka do muzyki poważnej, od popu do muzyki filmowej.

Sprzęt będzie używany do oglądania filmów w 60 % (Netflix i HBO z apki na TV, czasem coś z kablówki) i słuchania muzyki w 40%

7) Czy to ma być jednorazowy zakup na kilka lat, czy też będziemy stopniowo rozbudowywali zestaw?

Na razie bez rozbudowy - chyba, że centralny głośnik do filmów - ale prośba o spojrzenie na zdjęcie mojego pokoju czy warto w takiej przestrzeni się bawić z tym

8 ) Jakich funkcji oczekujemy od sprzętu, pod co będzie podłączony

* Podobają mi się funkcję internetowe, ale zestaw będzie podłączony optyką do TV na którym też mam aplikacje, chromecasty itp.

* Chciałbym aby dźwięk był mocny i z dużą ilością szczegółów, a nie taki przyciszony z oddali - przepraszam, ale nie umiem jeszcze opisywać dźwięków.

   Bass ok, ale nie za dużo - nie bardzo lubię jak dudni za bardzo - tym bardziej, że mieszkam w bloku i nie chce sąsiadom robić hałasu.

   Podoba mi się dźwięk - oczywiście odsłuch przez YT - w tych głośniczkach KEF LS50 - są takie konkretne i szybkie, bo te 2gie tak jakby przez dyktę słuchał. LS50 na razie chyba po za moim     budżetem, ale dźwięk ich na moich słuchawkach mi się podoba.

9) Moje pytania

* Czy dla mojego układu z szafką tv oraz odległości od kanapy warto pchać się w zwykłe kolumny czy pozostać przy podstawkowych ?

* Czy warto dodawać w przyszłości kolumnę centralną - wtedy będzie trzeba droższy amplituner chyba brać ?

10) Moja propozycja

* Amplituner : Pioneer SX-N30AE , Yamaha RN 602 , Onkyo TX-8270 (ten chyba cena za duża)

* Głośniki - i tutaj leże prośba o pomoc

 

TV.jpg

rzut.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę ustawienie i wielkość pokoju, zdecydowanie polecam dobry amplituner sieciowy i odpowiedni kolumny. Pozostańmy przy klasycznym stereo, ewentualnie jak będzie brakowało Ci basu, będziesz mógł dołożyć subwoofer.

System zbuduj na amplitunerze Yamaha R-N602, który będzie moim zdaniem najbardziej optymalną opcją. Uzupełnij go kolumnami Kef Q350 lub moim zdaniem jeszcze lepiej System Audio Saxo 5. Jeśli lubisz mocne, energiczne granie, spójrz jeszcze na Focal Chora 806
Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Q21 napisał:

Biorąc pod uwagę ustawienie i wielkość pokoju, zdecydowanie polecam dobry amplituner sieciowy i odpowiedni kolumny. Pozostańmy przy klasycznym stereo, ewentualnie jak będzie brakowało Ci basu, będziesz mógł dołożyć subwoofer.

System zbuduj na amplitunerze Yamaha R-N602, który będzie moim zdaniem najbardziej optymalną opcją. Uzupełnij go kolumnami Kef Q350 lub moim zdaniem jeszcze lepiej System Audio Saxo 5. Jeśli lubisz mocne, energiczne granie, spójrz jeszcze na Focal Chora 806
Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza.

Dzieki za odpowiedź.

Szkoda, że bliżej Warszawy nie jesteście :P

Widziałem, że pracujecie w sobotę - wstępnie mogę się umówić na za tydz w sobotę na odsłuch, ale to jeszcze potwierdzę.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...