Skocz do zawartości

Zakup stereo-wybór pomiędzy dwoma amplitunerami i czterema zestawami kolumn


Marcin Molitor

Recommended Posts

Na początku witam Wszystkich, jestem tutaj nowy.

Szukam zestawu stereo do pokoju ~18,5 m^2.  Przejrzałem już chyba cały internet, dwa razy ;-) Do wydania mam ~3000 zł, ale jeśli warto będzie dołożyć, mogę go naciągnąć o jakieś max 400 -500 zł. Amplituner, tutaj na placu boju zostały dwie Yamahy, R-N303D i R-N402D. Różnica między nimi będzie raczej marginalna? Co do kolumn to tutaj waham się między podłogowymi, a podstawkowymi zestawami Elaca I Indiana Line. Przejrzałem oferty najróżniejszych sklepów i gotowe zestawy mają się tak:

  1. R-N303D + Indiana Line Nota 550X - 2670 zł
  2. R-N303D + Elac Debut 2.0 B6.2 - 2600 zł
  3. R-N402D + Elac Debut Reference DBR62 - 3200 zł (promocja na zestaw srebrny ampli + białe kolumny do 7 stycznia)
  4. R-N303D + Elac Debut Reference DBR62 - 3500 zł
  5. R-N303D + Indiana Line Tesi 561 - 3400 zł
  6. R-N402D + Indiana Line Tesi 561 - 3490 zł

Do zestawu podstawkowych wiadomo, muszę doliczyć jakieś standy. Zestaw będzie stał jakieś 3m od kanapy, po obu stronach 50" TV. Ze względu na konieczność ustawienia raczej bliżej ściany, pod uwagę biorę tylko zestawy z bassreflexem z przodu. Przeznaczenie 75% muzyka (pop/rock/filmowa) i 25% TV, z czego więcej jako zwykłe nagłośnienie niż jakieś wyszukane filmy.

Do tej pory miałem okazję odsłuchać tylko zestawienia R-N402D + Elac Debut 2.0 B6.2 i grało to nad wyraz dobrze jak dla mnie, czyli nieaudiofila, ale też słoń mi uszu nie podreptał.

Z Indianami jest teraz wszędzie problem przez covid, także w ciemno zamawiać jakieś leżaki magazynowe z drugiego końca kraju, bez odsłuchu, trochę strach. Debuty B6.2 zagrały wg mnie bardzo ok, zakładam, że Debut Reference DBR62 powinien być pod każdym względem lepszy, poza tym, po prostu zestawienie srebrny ampli+białe kolumny cieszy oko, w dodatku jest teraz w fajnej promocji. Proszę, poratujcie co będzie najlepszym wyborem z tej szóstki powyżej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że wybrałeś sprzęt nowy a używany bierzesz pod uwagę bo naprawdę można złożyć zestaw który przykryje te Yamahy czapką 😉 

No i jeszcze jedno mały wzmacniacz klasy D zamiast tych co wybrałeś uwierz mi że gra jak szalony 😉 Nie nagniesz budżetu razem z kablami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, RLC napisał:

Widzę że wybrałeś sprzęt nowy a używany bierzesz pod uwagę bo naprawdę można złożyć zestaw który przykryje te Yamahy czapką 😉 

No i jeszcze jedno mały wzmacniacz klasy D zamiast tych co wybrałeś uwierz mi że gra jak szalony 😉 Nie nagniesz budżetu razem z kablami.

Naciąłem się już parę razy na używki, także wolę zostać przy nowym, zwłaszcza, że w moim przypadku będzie to zakup na lata. Co do ampli wybrałem Yamahę ze względu na MusicCast i pełną integrację z Asystentem Google (mam Smart oparty na Google Home i Chromecast).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony taka propozycja zamiast standardowej Yamahy bo naprawdę można inaczej i lepiej 👍 

SMSL Q5 PRO + KEF Q350 

https://a.aliexpress.com/_BPzm6e

https://allegro.pl/oferta/kef-q350-kolor-bialy-kolumny-podstawkowe-9839065565 

Lub używane Kef LS50 bardzo dobre kolumny 

https://allegro.pl/oferta/kultowe-kef-ls50-5-star-whathifi-10080520002 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, RLC napisał:

Z mojej strony taka propozycja zamiast standardowej Yamahy bo naprawdę można inaczej i lepiej 👍 

SMSL Q5 PRO + KEF Q350 

https://a.aliexpress.com/_BPzm6e

https://allegro.pl/oferta/kef-q350-kolor-bialy-kolumny-podstawkowe-9839065565 

Lub używane Kef LS50 bardzo dobre kolumny 

https://allegro.pl/oferta/kultowe-kef-ls50-5-star-whathifi-10080520002 

 

Dziękuję za pomoc, ale zostaję przy wyborze jednym z sześciu podanych. Z tej szóstki co będzie najlepszym wyborem biorąc pod uwagę współczynnik cena/jakość?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Jeżeli brzmienie Yamahy Ci odpowiada to ja bym sprawdził klasyczny wzmacniacz as501 do tego wxad10 i q acustic3020i lub trochę taniej ale też bardzo dobre argon alto 5.Napewno to lepsze rozwiązanie niż który kolwiek z amplitunerów stereo które wymieniłeś no chyba że rn602 to już polecam.To pierwszy amplituner stereo ze stajni Yamaha który jest warty uwagi.Oczywiście według mnie ale i większość kolegów z forum to potwierdzi.Ps nie kupuj nic w ciemno bez odsłuchów ja tak zrobiłem kilka razy i jestem parę tyś.lżejszy.Pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, przemo820308 napisał:

Cześć. Jeżeli brzmienie Yamahy Ci odpowiada to ja bym sprawdził klasyczny wzmacniacz as501 do tego wxad10 i q acustic3020i lub trochę taniej ale też bardzo dobre argon alto 5.Napewno to lepsze rozwiązanie niż który kolwiek z amplitunerów stereo które wymieniłeś no chyba że rn602 to już polecam.To pierwszy amplituner stereo ze stajni Yamaha który jest warty uwagi.Oczywiście według mnie ale i większość kolegów z forum to potwierdzi.Ps nie kupuj nic w ciemno bez odsłuchów ja tak zrobiłem kilka razy i jestem parę tyś.lżejszy.Pozdro

Kolumny z bassreflexem z tyłu w mojej konfiguracji w pokoju trochę chyba kiepskim pomysłem będą, muszą stać jakieś 30 cm od ściany

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.01.2021 o 00:16, RLC napisał:

 👍Lub używane Kef LS50 bardzo dobre kolumny 

Te kefy tyle że w kolorze szarym były na olx do wyrwania za 2200. Liczyłem, że facet zejdzie jeszcze niżej... i się przeliczyłem 😐

Przez chwilę były też Kef Q350 za 1300 zł, ale tak szybko jak się pojawiły, tak też zniknęły. 

Zgadzam się z kolegą @RLC, że na portalach aukcyjnych można znaleźć całą górę fajnych kolumn i to nie koniecznie wieloletnich. 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, seba3002 napisał:

na portalach aukcyjnych można znaleźć całą górę fajnych kolumn i to nie koniecznie wieloletnich. 

Trzeba szukać, szukać, i jeszcze raz szukać 😉 

 Sam bym te LS50 przytulił ale mam teraz inne wydatki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, S4Home napisał:

Żadne z tych. Nie schodź poniżej RN 602. Bo jest odczuwalny regres.

Lepiej poczekać miesiąc, dwa, dozbierać wziać na raty, wynegocjować u nas cenę ale nie brać na szybcika.

 

Wypożyczamy sprzęt na odsłuch

Piotr

A mix Yamahy 602 z tymi Elacami DBR62? Macie w ofercie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc kupiłem N-R402D z Elakami Debut Reference DBR62, póki co grzeją się, muzyka leci na okrągło ;)

Dzięki ogromne za dzisiejszy telefon z S4Home, pełna profeska 👌 Tak jak rozmawialiśmy, wygrzeję głośniki i spróbuję sprawdzić różnicę między Yamahą 402, 602 a wzmacniaczami 501 i 701.

Z innej beczki, właśnie mają te Elaki w eurortvagd z outletu za 1485 zł, wydaje mi się, że fajna opcja jeśli ktoś z Was ich szuka.

https://www.euro.com.pl/kolumny-audio/elac-debut-reference-dbr62-bialy-orzech-2-szt-.bhtml?gclid=Cj0KCQiA0fr_BRDaARIsAABw4EvlpU0TfsKp6WLM-TF0XxLnTWaRqbJhytBBl52MowCIi96HFGfnEj0aAjbjEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

Wczoraj mieli Yamahę 602 za ~2150 zł, ale poszła w mig.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...